Ohjaus- ja tukihenkilöstön yhteystiedot
  1. Etusivu
  2. Opiskelijan hyvinvointi
  3. Ohjaus- ja tukihenkilöstön yhteystiedot


Ammattikampuksen kaikille opiskelijoille

Psyykkari, mielenterveyteen erikoistunut terveydenhoitaja/sairaanhoitaja Sari Kola
sari.kola@soite.fi, 040 806 5427
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Psyykkari, mielenterveyteen erikoistunut terveydenhoitaja/sairaanhoitaja Jonna Vakkuri
jonna.vakkuri@soite.fi, 040 804 2853
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola
Keskiviikkoisin E131, perjantaisin E119.
Ohjaus terkkojen tai kuraattoreiden kautta, sama kohderyhmä kuin Sari Kolalla.

Etsivä nuorisotyöntekijä Mika Ylitalo
mika.ylitalo@kokkola.fi, 040 3596 264
Talonpojankatu 6, 67100, Valo 242 B
Talonpojankadulla keskiviikkoisin ja torstaisin.

Etsivän nuorisotyön koordinaattori Viskari Johanna
johanna.viskari@kokkola.fi
p. 044 780 0967

Asuntolaohjaaja
Matti Kuusela
matti.kuusela@kpedu.fi, 044 725 0127
Närvilänkatu 35, 67100 Kokkola

Vs. oppilaitospastori Antti Björklund
antti.bjorklund@evl.fi, 050 314 7306

Hope-paja Lee Vainio
lee.vainio@kpedu.fi, 040 807 3547

Nuorisotyöntekijä Tatu Mäki
tatu.maki@kokkola.fi

Hyvinvointialat

Terveydenhoitaja Carita Hilli
carilta.hilli@soite.fi, 044 730 7951
Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola │ Aamuvastaanotto ma-pe klo 8–11

Opinto-ohjaaja
Heli Kärnä
heli.karna@kpedu.fi, 044 7250 501
Närvilänkatu 8, 6100 Kokkola

Opinto-ohjaaja Jaana Sinko
jaana.sinko@kpedu.fi, 040 807 3562
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Kuraattori Simo Säippä
simo.saippa@soite.fi, 044 780 9046
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Erityisopettaja Lotta Kuivalainen
lotta.kuivalainen@kpedu.fi, 040 359 6253
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Erityisopettaja Auli Saari
auli.saari@kpedu.fi, 044 725 0509
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Psykologi Johanna Puumala
johanna.puumala@soite.fi, 040 806 5352
Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola

Tieto- ja viestintätekniikka, tieto- ja tietoliikennetekniikka, IT- ja media-ala, sähkö- ja automaatioala, tekninen suunnittelu, prosessi- ja laboratorioala

Terveydenhoitaja Kati Vertanen
kati.vertanen@soite.fi, 040 804 5600
Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola │Aamuvastaanotto ma-pe klo 8–11

Terveydenhoitaja
Tiia Haapaniemi, Sähkö- ja automaatioala
tiia.haapaniemi@soite.fi, 040 804 5041
Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola

Erityisopettaja Tarja Peltoniemi
tarja.peltoniemi@kpedu.fi, 044 725 0848
Talonpojankatu 6, 67100 Kokkola

Opinto-ohjaaja Jiska Gröhn, Prosessi- ja laboratorioala, sähkö- ja automaatioala
jiska.grohn@kpedu.fi, 040 808 5073
Talonpojankatu 6, 67100 Kokkola

Opinto-ohjaaja Tarja Peltoniemi, IT- ja media-ala
tarja.peltoniemi@kpedu.fi, 044 725 0848
Talonpojankatu 6, 67100 Kokkola

Kuraattori
Maria Indola
maria.indola@soite.fi, 040 806 8212
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Psykologi Jetta Aarnio
jetta.aarnio@soite.fi, 040 806 5997
Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola

Ruoka- ja puhtauspalveluala, liiketoiminnan ala, turvallisuusala

Terveydenhoitaja Mervi Hautamäki
mervi.hautamaki@soite.fi, 044 730 7636
Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola │ Aamuvastaanotto ma-pe klo 8–11

Opinto-ohjaaja Marjo Tilus, Ruoka- ja puhtauspalveluala, Tuva
marjo.tilus@kpedu.fi, 040 808 5509
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Opinto-ohjaaja Samuli Moilanen, Liiketoiminnan ala, turvallisuusala
samuli.moilanen@kpedu.fi, 040 808 5090
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Erityisopettaja Lotta Kuivalainen, Ruokapalveluala
lotta.kuivalainen@kpedu.fi, 040 359 6253
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Erityisopettaja Marja-Leena Stenberg, Elintarvikeala
marja.leena.stenberg@kpedu.fi, 044 725 0173
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Erityisopettaja Laura Nygård, liiketoiminnan ala
laura.nygard@kpedu.fi, 044 725 0415
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Kuraattori Mari Kurikkala, liiketoiminnan ala, turvallisuusala
mari.kurikkala@kpedu.fi, 040 806 8211
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Kuraattori Simo Säippä, Ruoka- ja puhtausala
simo.saippa@soite.fi, 044 780 9046
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Psykologi Jetta Aarnio,
jetta.aarnio@soite.fi, 040 806 5997
Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola

Rakennusalat, kone- ja tuotantotekniikka, ajoneuvo- ja logistiikka-alat, kiinteistöpalvelut

Terveydenhoitaja Emma Juuri-Oja
emma.juuri-oja@soite.fi, 044 725 0141
Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola │ Aamuvastaanotto klo 8–11

Opinto-ohjaaja Evelina Tyynelä, rakennusalat
evelina.tyynela@kpedu.fi, 040 807 3579
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Opinto-ohjaaja Jouni Mantila, teollisuus- ja logistiikka-alat
jouni.mantila@kpedu.fi, 044 725 0175
Talonpojankatu 8, 67100 Kokkola

Erityisopettaja Leena Hietalahti, rakennusalat, YTOT
leena.hietalahti@kpedu.fi, 044 725 0156
Talonpojankatu 10, 67100 Kokkola

Erityisopettaja Annika Nygren, teollisuus- ja logistiikka-alat
annika.nygren@kpedu.fi, 040 808 5015
Talonpojankatu 8, 67100 Kokkola

Kuraattori Maria Indola
maria.indola@soite.fi, 040 806 8212
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Psykologi Jetta Aarnio
jetta.aarnio@soite.fi, 040 806 5997
Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola

Tuva – tutkintoon valmentava koulutus

Terveydenhoitaja Tiia Haapaniemi
tiia.haapaniemi@soite.fi, 040 804 5041
Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola │ Aamuvastaanotto klo 8–11

Erityisopettaja Ann-Louise Känsälä
ann-louise.kansala@kpedu.fi, 040 808 5534
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Erityisopettaja
Anita Reijonen
anita.reijonen@kpedu.fi, 040 808 5531
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Erityisopettaja Kent Rönnqvist
kent.ronnqvist@kpedu.fi, 044 725 0787
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Opinto-ohjaaja Marjo Tilus
marjo.tilus@kpedu.fi, 040 808 5509
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Kuraattori Simo Säippä
simo.saippa@soite.fi, 044 780 9046
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Koulunkäynnin ohjaajat

Anita Kaunisto, anita.kaunisto@kpedu.fi, 044 725 0103,

Sanna-Mari Seppälä, sanna-mari.seppala@kpedu.fi, 040 808 5077

Saku Jokinen, saku.jokinen@kpedu.fi, 040 807 3656

Koulupsykologi Minna Neuvonen, Tuva, Kälviä, Luovi
minna.neuvonen@soite.fi, 040 806 5596
Närvilänkatu 8, Teknologiakatu 8, 67100 Kokkola


Kälviän toimipaikka

Opistontie 1, 68300 Kälviä


Terveydenhoitaja
Kati Vertanen
kati.vertanen@soite.fi, 040 804 5600

Opinto-ohjaaja Lasse Kahelin
lasse.kahelin@kpedu.fi, 044 725 0731

Asuntolaohjaaja Satu Mäkinen
satu.makinen@kpedu.fi, 040 808 5039

Kuraattori Simo Säippä
simo.saippa@soite.fi, 044 780 9046,

Erityisopettaja Lotta Kuivalainen
lotta.kuivalainen@kpedu.fi, 040 359 6253

Psykologi Johanna Puumala
johanna.puumala@soite.fi, 040 806 5352

Kasvatusohjaaja Johanna Ala-Pöntiö
johanna.alapontio@kpedu.fi

 


Kannuksen toimipaikka

Ollikkalankatu 3, 69100 Kannus

Terveydenhoitaja Johanna Autio
johanna.autio@soite.fi, 040 804 2620
Viikoittain avoin vastaanottoaika opistolla kahtena tai kolmena päivänä viikossa (yleensä, ma, ti, to) iltapäivisin klo 14–16

Opinto-ohjaajat Eija Mäki-Ullakko, maatalousalan pt., (jatkuva haku), seminologin at., tuotantoeläintenhoidon at.
eija.maki-ullakko@kpedu.fi, 044 725 0637

Opinto-ohjaaja Jari Orjala, maatalousalan pt.
jari.orjala@kpedu.fi, 044 725 0630

Opinto-ohjaaja Pirita Pärssinen, eläintenhoito
pirita.parssinen@kpedu.fi, 044 725 0652

Suunnittelija Suvi Hirvikoski, metsäala
suvi.hirvikoski@kpedu.fi, 040 359 6247

Erityisopettaja ja Helppi Tytti Lintenhofer
tytti.lintenhofer@kpedu.fi, 044 725 0645

Kuraattori Marika Isoniemi
marika.isoniemi@soite.fi, 040 804 3412

Asuntolaohjaaja Tommi Lapinjoki
tommi.lapinjoki@kpedu.fi, 044 725 0618

 


Kaustisen toimipaikka

Raviradantie 36 B, 69600 Kaustinen

Terveydenhoitaja Pirjo Pura
pirjo.pura@soite.fi, 044 730 7677
Käynti sovitusti.

Opinto-ohjaaja Riikka Lasanen
riikka.lasanen@kpedu.fi, 044 725 0666

Kuraattori Niina Hietala
niina.hietala@soite.fi, 050 308 7377

Erityisopettaja Leena Ylitalo
leena.ylitalo@soite.fi, 040 153 6131

AsuntolaohjaajaVeera Vekola
veera.vekola@kpedu.fi, 044 725 0609

 


Perhon toimipaikka

Haanentie 26, 69950 Perho

Terveydenhoitaja Jenna Alaspää
jenna.alaspaa@soite.fi, 040 804 3620

Opinto-ohjaaja, Lähiamis-koordinaattori Riikka Lasanen
riikka.lasanen@kpedu.fi, 044 725 0666

Kuraattori Riikka Kanniainen
riikka.kanniainen@soite.fi, 040 765 9915

 


Kaikille toimipaikoille

Toisen asteen koordinaattori, VALPAS-opo Terhi Petäjä
terhi.petaja@kpedu.fi, 044 725 0721
Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola

Yhdessä voimaa opintoihin -hanke
Ammattikoutsi 
Janika Kupila, janika.kupila@kpedu.fi, 044 725 0144
Valmentaja
 Salla Taskila, salla.taskila@kpedu.fi, 040 547 9925
Hakakatu 15–17 as. 4, 67100 Kokkola

Hanketyö │ yhteisöllinen työ, kouluttaminen, ryhmät
Maarika Piispanen, maarika.piispanen@kpedu.fi, 040 359 6217

Hanketyö │ yhteisöllinen työ auloissa, asuntoloissa, ryhmät
Tuija Carlsson, tuija.carlsson@kpedu.fi, 040 359 6218
Katrin Björklund, katrin.bjorklund@kpedu.fi, 040 359 6219