Uutiset

Keski-Pohjanmaan ammattiopistoon yhteishaussa 2021 valitut

17.6.2021 klo 11:05

Keski-Pohjanmaan ammattiopistoon yhteishaussa 2021 valitut ja nimen julkaisuluvan antaneet:

 

Keski-Pohjanmaan Ammattiopisto, Ammattikampus, Kokkola

Ammatilliseen Koulutukseen Valmentava Koulutus (VALMA)
AYLLON GONZALES, DIANA CAROLINA
BARCELLOS REGO, FERNANDO JOSÉ
BODÖ, JENS ERIK
FRANZÉN, ANNI SOFIA DONGYUE
HAAPONIEMI, AKSEL MIIKKAEL
HAUTALA, EETU ANTERO
HYYPPÄ, EETU SAMULI
JAKOBSSON, MATTS HERMAN
JÄRLSTRÖM, EELI ALLAN ANTERO
KORHONEN, ALEKSI MATIAS
KÖYHÄJOKI, JONNE EETU MATIAS
LUHTASELA, ALISA JUULIA
MACI, ALI KHASSAN 
MERILÄINEN, SENJA LILJA
MURSU, MIRA MAARIA
MÄKELÄ, TEEMU MARKUS TANELI
NÄREAHO, JENNY OLIVIA
POE, VEM BER SOE
PORKO, CAMILLA ANNA KRISTIINA
PYYSALO, PETRA MARIANNE
ROMPPANEN, MIA JASMIN JOHANNA
SAARENPÄÄ, EMILIA JOHANNA MIIKANTYTÄR
SAARIMAA, NIKO PATRICK MIKAEL
SINIKALLIO, VEETI MATIAS ENSIO
SORMUNEN, MILJA-SARAI EMILIA
TANTTU, JULIANNA MILLA LYYDIA
VEDENPÄÄ, ANTTONI VILLE AUGUSTI 

Logistiikan Perustutkinto, Pk
HERLEVI, EEMIL TAPANI  
HUOVINEN, JONNE TAPANI  
JYLHÄ, FANNI JOSEFIINA  
JÄÄSKELÄINEN, UKKO OLAVI  
KOSKINEN, JESPER JUHA KALERVO  
KOUTONEN, MINTTU VEERA KATINKA  
LAANINEN, JARIUS VESA VALTTERI  
LEHESVIRTA, NUUTTI ANDERS  
LEPPÄKARI, ELSI UNELMA  
LUOKKALA, JESSE INDUS MATIAS  
RAHIKKA, AXEL OTTO JUHANI  
SALOMAA, TUOMO MIKAEL  
TAINIO, OLIVER TAPANI  
YLITALO, HENRY MATIAS 

Logistiikan Perustutkinto, Yo
HIETALA, ATTE TOPIAS

Sosiaali- Ja Terveysalan Perustutkinto, Pk
ALAKOTILA, SELINA LYDIA
ALATALO, ALINA MARJAANA
AROLA, SENNI KRISTIINA
BOHOLM, TIANNA AURORA ELISABET
ERVASTI, ELLEN ALEKSANDRA
HAAPALA, JENNA OLIVIA
HAAPONIEMI, SOFIA MARJAANA
HANKONEN, PIHLA AINO EMILIA
HARMAALA, JULIA AINO ALIISI
HAUTALA, EETU ANTERO
HEISKANEN, SOFIA ELISABET
HIETALA, EERIKA JULIA
HIETAMÄKI, VIIVI VANESSA
HIMANKA, JOSEFIINA LIISA MARIA
HUKKA, ERICA ALEXANDRA
HUMALAJOKI, MIRJAM LINNEA
HUUKKALA, ALICIA VIENO EMILIA
HYYPPÄ, MILJA MARIA HELMIINA
ISOSALO, SARA OLIVIA MIRJAMI 
JOENSUU, VIIVI EERIKA
JUKOLA, JULIA FIONA
JYRINKI, AADA ELMIINA
KARJULA, EDIT MIRJAM
KARPPINEN, SAARA AINO MARIA
KARVONEN, NEA EIJA ELISABET
KAUPPINEN, OONA ALEKSANDRA
KEROLA, MILJA MATILDA 
KOKKONIEMI, ANNA-SOFIA HENRIINA
KORPELA, VIIVI KAARINA
KORVELA, ANNUKKA FANNY MARIA
KYÖSTI, KATRI JOHANNA
LAITILA, ALMA GUNILLA
LEPPÄLÄ, ARTTU JOHANNES
LEPPÄNEN, VENNI SOFIA
LINDQVIST, FRIDA SOFIA ALEXANDRA
MOISIO, VIENO EVELIINA
MUHOLA, OLIVIA MATILDA
MÄRSYLÄ, JENNA JOHANNA
MÄÄTTÄLÄ, ALIISA SARA AMALIA
MÄÄTTÄLÄ, TINJA MARIA HELEN
NIEMI-KORPI, ELLEN JULIANA
NIKULA, NOORA ELLA JULIA
NYSTRÖM, SARAH-CHARLOTTA ELISABETH
OKSA, HENNI RIIA ELVIIRA
ORMISKANGAS, NATALIA ALEKSANDRA
PAJUKANGAS, LAURA MAARIA
PES, KU POE
POHJOISMÄKI, JENNY MARI SOFIE
PÄIVÄRINTA, NEELA-MARIIA MINNA
PÖYSKÖ, SANNI KANERVA 
RAJALA, KIA KATARIINA
RAJAMAA, JENNA MIIA
RAUMA, VEERA SOFIA
RAUTIOLA, KAROLIINA ADELIA
RIIHIMÄKI, JUSTIINA SOFIA
RISTO, HEINI SONJA LYYDIA
SIKALA, MIRA OLIVIA
SIMOLA, KERTTU JOHANNA
SIVULA, PIHLA SUSANNA
SOISALO, NEEA SOFIA MARIELLA
SYRI, MILLA AMANDA 
SÄRKILÄ, NELMI EMILIA
TURUNEN, MILJA RIIKKA
WENTJÄRVI, FRIDA INGRID ALEXANDRA
VERRONEN, ANNI MARTTA ELISABET
VESISENAHO, FANNI AINO KRISTINE
YLIKOSKI, VILMA HELEENA
 
Sosiaali- Ja Terveysalan Perustutkinto, Yo
ANIAS, MELIINA IIDA SOFIA

Liiketoiminnan Perustutkinto, Pk
AHOKANGAS, AKU MATIAS
AURALA, RONJA KATARIINA
BAKAR, RAHAF MOURHAF
BAKAR, RAMA MOURHAF
BARBARI, ALIREZA
CHAYKIN, IVAN
DYAPKINA, ALIKA ANDREEVNA
FISKAALI, VEERA EMILIA
FORSLUND, ANNI EMILIA
GHAND AGHA, MOHAMMAD FAHIM
GÖÖS, JASMIN ADELE
HAAPONIEMI, BENJAMI KIMI VALTTERI
HAASALA, KERTTU LIISA 
HALMETOJA, VILLE MATIAS
HAUTAKANGAS, ELSA MARIA
HOLLANTI, ELLEN CECILIA
IDRIS, MOHAMED IBRAHIM MOHAMED
JUKOLA, SARAH VIOLA 
KARPPINEN, EEMIL MIKAEL
KELLOKOSKI, EMMI ALEXANDRA
KORVELA, SONJA MILLA JOHANNA
KOTANEN, MIMMI JULIA JOSEFINA
KÄMÄRÄINEN, ROBIN JEREMIAS
KÄNSÄKANGAS, JENNI MARJA HELLEVI
KÖYHÄJOKI, JONNE EETU MATIAS
LAURI, JEMINA ELIINA
LISITCINA, EVA
LUOMA, MILJA MARIA EMILIA
MYLLYKANGAS, OSSI JOHANNES
MYLLYLÄ, HENNA SOFIA
NISSI, EMMI SUSANNA
OJALA, LYYDIA ALEKSANDRA
PAJUNPÄÄ, VEETI HENRIK JOHANNES
PEITSO, ANNINA MATILDA
PELTOLA, FRANS ATTE RAFAEL
PELTONIEMI, VEERA MILLA MARIA
PIHLAINEN, KÄTLIN MARIA
PIKKUMÄKI, SOFIA MAARIA
PYLVÄINEN, TOMI ONNI MATIAS
RANTANEN, JAAKKO ANTERO JOHANNES
RANTANEN, SONJA SUSANNA
RANTA-NILKKU, HENNA LOVIISA
RIIHIMÄKI, ONNI TAPIO
SAIKKONEN, OSSI JULIUS
SALO, EMMI AINO SOFIA
SIIPOLA, NIKOLAS HENRIK AUKUSTI
SVART, SARI ANNELI
TORVI, JULIA VIIVI ANTINTYTÄR
TYPPÖ, EDITH IRENE
VIITALA, JOONAS ERKKI EMIL

Elintarvikealan Perustutkinto, Pk
BREDARHOLM, SIIRI SAMIRA MARLENE
HAKALA, AINO EMILIA 
HÄNNINEN, VEERA MAARIT WILHELMIINA
JOKIMÄKI, MAGDALEENA NIKITA
KANKAANRANTA, NEA ALEKSANDRA
LEHTOLA, ALISA TUULIA
LÄSPÄ, SANNA KRISTIINA
NISKANEN, RASMUS JALMARI
PAHKAMÄKI, NIINA KAARINA
PORKO, CAMILLA ANNA KRISTIINA
PRITTINEN, RIINA TARU TUULIA
SYRJÄLÄ, HELMI EUFEMIA
TONGTA, WASANA
YLIKOSKI, IITA ANNELI

Elintarvikealan Perustutkinto, Yo
LAHTI, JESSICA JOHANNA CECILIA
VARILA, MILJA ALIISA

Rakennusalan Perustutkinto, Pk
GRANFORS, JUHA VILLE MIKAEL
HURSKAINEN, EEMIL JULIUS ALEKSANTERI
HYLKILÄ, NIKO-PETTERI 
ISMAIL, SHIYAR
JAKOBSSON, MATTS HERMAN
JOKELAINEN, JANI ERKKI KRISTIAN
JUKKOLA, HUGO JULIUS
JYLHÄ, NEEA ALINA
KANKAINEN, AKI JOHANNES
KELLOKOSKI, JONNE HENRIK
KEROLA, ALEKSI PENTTI JOHANNES
KOKKONIEMI, IISAKKI FRANS KUSTAA
LAHTINEN, NIKO HANNES EDWARD
MUURAISKANGAS, VESAMATTI LONGJUN
NEUVONEN, FRANS AAPO JALMARI
NIKULA, VALTTERI PASI JUHANI
PELTONIEMI, JIMI VEETI KASPERI
PIHLAJAMAA, WERNERI ALEKSANTERI
SNÅRE, NICO PETER 
TOKOLA, NIKLAS ELIA OSKARI
VARILA, VEIKKA PAAVO JOHANNES
ÅKERBLOM, EMIL SEBASTIAN ALEKSANDER

ÅNÄS, MAX CHRISTIAN JOHANNES

Turvallisuusalan Perustutkinto, Pk
ANTTILA, SOFIA SENJA KARITA
ANTTIROIKO, JOHANNES SAKARI
KANGAS, ALINA ELLA EMILIA
KARVONEN, TOMMI JAAKKO VALDEMAR
KETTULA, LAURA MARJA-LEENA
KURIKKA, AKSELI JUHO VILJAMI
LAHTI, SARITA ORVOKKI 
LUOMA, LAURI KALLE VIHTORI
PELTOKANGAS, RENE ERIK MIKAEL
PELTONIEMI, JARKKO JOHANNES
PELTONIEMI, JENNA JUSTIINA
POE, VEM BER SOE
SILLANPÄÄ, ANNIINA INKA MAARIA
TALVITIE, JUUSO MATTI JOHANNES

Hius- Ja Kauneudenhoitoalan Perustutkinto, Pk
ANTTILA, SINI ANNEMARI
HAUTAMÄKI, EMMA SIIRI OTTILIA
KIVISTÖ, AADA KRISTIINA
KLINGENBERG, LUNA MICHELLE
KOLEHMAINEN, EMMA SOFIA
KUKKOLA, BETTINA IDA-EMILIA
MUSTONEN, ALIISA AURORA 
NISULA, MAIJA MINTTU MARIA
PALOSAARI, EERIKA HELENA
PUKKILA, SONJA TUULIA
RAUTIO, VIIVI LOTTA JOSEFIINA
RINTALAHTI, ELINA AURELIA
VIRTANEN, HILMA AKSELINA
ÖSTMAN, ADA SOFIA KATARINA

Tieto- Ja Viestintätekniikan Perustutkinto, Pk
FINGERROOS, JOHANNES TOMMI JUHANI
HAILI, OTTO LEEVI EEMIL 
HERLEVI, GRETA ELINA CHRISTINA
HIHNALA, JAAKKO ALVAR
HUMALAJOKI, NIILA ANDREAS
HYYPPÄ, OIVA OSKARI HENRIK
JÄRLSTRÖM, EELI ALLAN ANTERO
KALLIOSALO, RONI SEBASTIAN
KARVONEN, EMMA AURORA
KAUKO, KASPIAN JOHAN KALEVI
KUJALA, JOONAS JOHANNES
LEINONEN, SAKU ALEKSANTERI
LESKINEN, MERVI ANNELI
LUKKARILA, LEEVI JOHANNES
MYLLYMÄKI, RONI JONNE JULIUS
MÄKELÄ, TEEMU MARKUS TANELI
MÄKIHONKA, JIMI KRISTIAN
MÄKI, JONI JUSSI
PAANANEN, EELI VILJAMI
PIRINEN, LUUKAS ALEXANTERI BENJAMIN
RAJAKANGAS, RAMI MATIAS
SAARI, NIKO MIIKAEL
SALMI, JULIUS JEROME JOONATAN
SANDBERG, SARA EMILIA MATILDA
SAVOLAINEN, JOONA HEIKKI
VIHERVUORI, ELINA JOHANNA 

Tieto- Ja Viestintätekniikan Perustutkinto, Yo
YLITALO, TEEMU MIKAEL 

Laboratorioalan Perustutkinto, Pk
MOILANEN, ERIKA KATARIINA
SAARI, JENNI EMILIA
YRJÄNÄ, LUKA LAURI 

Laboratorioalan Perustutkinto, Yo
NAUHA, MANTA REBEKKA

Puuteollisuuden Perustutkinto, Pk
KÄLD, RASMUS MIKAEL
UUSKARTANO, NICO JUHANI

Prosessiteollisuuden Perustutkinto, Pk
GÖÖS, EMIL MIKAEL
HYYPPÄ, EETU SAMULI
IKOLA, KIIA KERTTU PÄIVÄNSÄDE
ITTONEN, MATIAS OTTO TAPANI
KANGASVIERI, SEVERI JAAKKO ELMERI
KONTIO, JOONATAN EMIL 
KUITTINEN, LUCAS NIKOLAI
LEHTONEN, JUSSI ANTERO
LEHTONEN, KRISTIAN LARS OLAV
OJALA, RONI ALEKSIS
RANNILA, AARO TOIVO AULIS
RANTALA, AAMOS ALEKSANTERI
SYRJÄLÄ, ARTTU DANIEL 
VILJAMAA, ELIA ARMAS

Prosessiteollisuuden Perustutkinto, Yo
JOUTSEN, PYRY JOHANNES
LAKANEN, EETU NIKOLAI
PELTOLA, HENRI TAPANI

Kone- Ja Tuotantotekniikan Perustutkinto, Pk
ABBAS, AHMED ALI
AHO, SANTTU AARON
BACKLUND, JIMI CHRISTIAN
BLOM, JERI JUHA JOHANNES
FINNILÄ, EETU OLAVI
HAKOLA, ONNI EEMELI
HALONEN, JERE KRISTIAN
HYYPPÄ, JARKKO PETER KRISTIAN
HÄMÄLÄINEN, ELIAS HUGO AUGUST
ISOKANGAS, LAURA MARKETTA
JOHANSSON, JASPER JOHN
KEIHTÄ, NIKO SAKARI MATIAS
KEKKONEN, VEETI MIKAEL
KERTTULA, VLADIK VALTTERI
KETTU, ROOPE ALFRED ALEKSI
LAHTINEN, MAINIO JUHO ELMERI
MORTENSEN, MIKO OSKARI
OVASKAINEN, ROOPE TAPIO TAAVETTI
PAANANEN, PATRIK SEBASTIAN
POLLARI, OSKARI ELIAS 
POLSO, JERE JUSSI SAMULI
RAHKONEN, NEEA EILA SUSANNA
RAUMA, SISU VIHTORI
SALONEN, RASMUS WILLIAM OLIVER
SEPPELIN, ARTTU TAPANI
SYRI, AARON JALMARI
VIERIMAA, VALTTERI SULO JOHANNES
YRTTIKOSKI, JULIUS JAAKKO JOHANNES

Kone- Ja Tuotantotekniikan Perustutkinto, Yo
KOISTILA, VILLE VERNERI

Puhtaus- Ja Kiinteistöpalvelualan Perustutkinto, Pk
JUHKAM, STEN
KYYRÖ, RUUSU-SOFIA AURORA
LASSILA, ALINA EERIKA

LEVELÄ, FIONA HANNELE

Ravintola- Ja Catering-Alan Perustutkinto, Pk
HAKALA, VERA KAROLIINA
HERTTELI, IIRIS ELSI HELINÄ
HÖGLAND, RONJA KIIA SOFIA
KAUHANEN, EEVI-NOORA HELENA
KESKITALO, ANNI ILONA
KORPI, KRISTIINA ANNA-MARIA
KUMPULAINEN, DANIEL ALEKSANDER
LEPPÄKARI, AURORA MARIA 
OJA, ROOSA MARIA
PULKKINEN, ELLA ANNELI
ROMPPANEN, MIA JASMIN JOHANNA
SALMELA, ODESSA KAARINA
SUHONEN, VENLA EVELIINA
TOIVANEN, OLAVI JOHANNES 

Ravintola- Ja Catering-Alan Perustutkinto, Yo

LAKANEN, JENNA KAARINA

Media-Alan Ja Kuvallisen Ilmaisun Perustutkinto, Pk
BARCELLOS REGO, FERNANDO JOSÉ
HAUTAJOKI, SAMU ANTERO
HAUTALA, JOONA PERTTI MATIAS
HIETANEN, NEA SUSANNA
HOLLÄNDER, HELMI MARIA ANNIKKI
ISOJÄRVI, SALLA SOFIA 
LANKINEN, EVELIINA AIDA AURORA
LEPPÄVUORI, MIRA DANIELA
NEUVONEN, JAMI EEMIL
PIHLAJAMAA, SIIRI ONERVA
SORMUNEN, MILJA-SARAI EMILIA

ÖSTERBERG, VERTTI GUNNAR

Autoalan Perustutkinto, Pk
AKSILA, TUUKKA TAPIO JALMARI
BARBÍRIK, PATRIK
HAKALA, TUUKKA JUHANI
ISOSAARI, JIMI JUHANI
KANGAS, JEREMIAS JANNE JOHANNES
KÕRESSAAR, KENNET 
LASSILA, ELMERI JAAKKO ANTERO
MUHONEN, JESPER MATTI ENSIO
NYMAN, JOHAN MIKAEL
SCHRÖDER, PEPPI MARJUT ALEXANDRA

SILLANPÄÄ, SAMUEL OLAVI 

Sähkö- Ja Automaatioalan Perustutkinto, Pk
ENLUND, VALENTIN ZACHARIAS
ESKOLA, JOSE SAMUEL
HARJU, EETU ELMERI
HASSANI, MUSTAFA
JYRKKÄ, AKU OSKARI
KALLIOKOSKI, OSKARI ALEKSANTERI
KALLIOMÄKI, MEENA AMANDA
KANKAANRANTA, NIKO ALEKSI
KELLOKOSKI, SEVERI HERMANNI
KINNUNEN, ATTE OSSIAN
KIVELÄ, KONSTA MATIAS
KOSKINEN, VENLA MARIA
LÖLLÖ, JOEL JAAKKO JESPER
MEHTÄLÄ, JOONATAN ANDERS
MÄKI-ASIALA, AAPO MATIAS
NISSILÄ, LAURI MATIAS
NORDSTRÖM, JONNE SANTERI
PELTOKANGAS, VILLE TAPIO VILJAMI
PELTOKORPI, VÄINÖ ALEKSANTERI
PERTTULA, EEMELI AKI AAPELI
PIETILÄ, VERTTI ELMERI
POLVILAMPI, OSKU VILJAMI
PULKKINEN, MARKUS MIKAEL
SAARI, MIRO JUHANI
SUNDSTRÖM, ALEX ARON JOHANNES
TAVILEHTO, MIKAEL ANTTI JUKKA
TILUS, ELMERI LEO MATIAS
VIITALA, VILJAMI OTSO MATIAS
YLIKORPI, TOPIAS OKKO OLAVI

Sähkö- Ja Automaatioalan Perustutkinto, Yo
ERKKILÄ, JERE JOONAS

TÖMISEVÄ, TUOMAS AATOS JOHANNES

Talotekniikan Perustutkinto, Pk
HARJU, AARO VILPAS
HEIKKILÄ, MIRO KRISTIAN
IMPIÖ, NIKOLAS ARTTU JUHANA
KATTILAKOSKI, JONNE OSKARI
KIVELÄ, ALEKSI AATU
KOSKI, ELIAS ALEKSI JOHANNES
KUJALA, MATIAS RICHARD EEMELI
PAHIKAINEN, ELIAS JARRE SAMULI
PANNULA, NUUTTI ALEKSI
PYNTTÄRI, AAPO-AUKUSTI
RAUTIO, ALEKSI EERO SAKARI
SIERMALA, EELIS MIKAEL

VIRKKALA, EEMIL EERO MATTI 

Pintakäsittelyalan Perustutkinto, Pk
AHOPELTO, RONI OLAVI
ISOSALO, ANTTON OLAVII
LASSILA, AADA MARIA ALEKSANDRA
LOUHULA, INKA-NELLA MINEA
NIEMONEN, MELLA MARIA JOHANNA
OJALA, CAMILLA ISABELL 
PLUSISAARI, TEA JEMINA
PYYSALO, JENNA SUSANNA
RASTIO, MAXWELL ALEXANDER
SISASK, KÄTRIIN
UUTELA, KATRIINA EMILIA


Keski-Pohjanmaan Ammattiopisto, Ammattikampus, Kokkola, Maarakennuskoneenkuljetus, Talonpojankatu
Rakennusalan Perustutkinto, Pk
CARLSSON, RASMUS EMIL ARVID
HANKANIEMI, EEMI MARTTI JUHANI
HUMALAJOKI, AATU JOHANNES
HUUKI, AARO TOIVO OSKARI
LAMPELA, VEETI OSKARI
LEPPÄNEN, OLIVER VILJAMI
MÄKELÄ, JOAKIM JARKKO ILMARI
RAUMA, MISKA JOHANNES ERKINPOIKA
SYRJÄLÄ, JANI LAURI MATIAS


Keski-Pohjanmaan Ammattiopisto, Kaustinen
Hevostalouden Perustutkinto, Pk
AHONEN, VEERA TUULIA
AIRANNE, IDA OLIVIA MIKAELA
ARGILLANDER, OONA MARIA
HAAPASALO, HELI JASMIN
HAGSTRÖM, HELI KATARIINA
HAUTALA, ELLI ELVIIRA
HÄMÄLÄINEN, ANNA AURORA
KINNUNEN, PEPPI MILJA ISABELLA
KUUSELA, ANNAREETTA ELMIINA
KÄRKKÄINEN, JANE ELLA MAIKKI
LEPPÄHARJU, HANNA ELINA
LINTILÄ, ADA JOSEFIINA
LUOKKANEN, MARI ILMI EMILIA
MÄKI, TIIA-RIIKKA EVELIINA
NIINISTÖ, MARIANNA ALEKSANDRA
PALOKANGAS, ALISA EMILIA
PUKKILA, LOTTA SOFIA
RAAPPANA, SANNA ANITA ANNIKKI
SALMINEN, VIIVI OONA OTTIILIA
SILLANPÄÄ, LOUISA ISABEL
TUONONEN, EMMA JULIA
TURTIAINEN, TUULIA LEENA HANNELE
URPILAINEN, IIDA ELMIINA

VIRKKALA, MIRKA MARLENE

Hevostalouden Perustutkinto, Yo
HINTSALA, ANNIKA MIRJAMI

Keski-Pohjanmaan Ammattiopisto, Kannus, Eläintenhoito, Tukkitie
Maatalousalan Perustutkinto, Pk
HARTIKAINEN, ELENA SYLVIA
HOIKKALA, ALINA STELLA AURORA
KALLIOKOSKI, IINA SOFIA
KALLIOLA, KATA AMANDA KAARINA 
KLEEMOLA, SAANA IIDA EMILIA
KOHONEN, VIOLA MARIA MICAELA
KUITTO, SIIRI LILA ILONA
KUKKOLA, INGA JULIANNA
KÄRKKÄINEN, MOONA ALINA
LEHVONEN, EEVI AVELIINA

PAAKKI, AMALIA VILINA

Maatalousalan Perustutkinto, Yo
HYTÖ, OONA JOSEFIINA
SÁNDOR, ANNA


Keski-Pohjanmaan Ammattiopisto, Kannus, Ollikkalankatu
Maatalousalan Perustutkinto, Pk
ARO, ALEKSI HEIKKI HERMANNI
HAAPONIEMI, AKSEL MIIKKAEL
HÄNNINEN, KONSTA TOPI ANTERO
JAUHIAINEN, JULIUS EIKKA ANTERO
JUNTTILA, TAAVI NIKOLAS
JUTILA, MARTIN KALEVI
KINNUNEN, JORI PETTERI
KLEMOLA, TONI KRISTIAN
KORPELA, ANNI WILMA KAARINA
KUORIKOSKI, PYRY EEMELI
KUUSELA, NINA MOONA MAARIT
KYLMÄ, ROOPE ARMAS JOONATAN
MYLLYMÄKI, EEMELI ELJAS
MÄKELÄ, RIKU TANELI
NIINIKOSKI, ONNI JOHANNES
OIKARI, TIMO MATIAS
PAJUKANGAS, TAAVI JUHANI
PATANA, NIKO MATIAS
PURONTAKA, KAAPO WALTTERI
PÖYHTÄRI, TOUKO JOHANNES
PÖYHÖNEN, VILJAMI ROBERT
RAUTAOJA, VALTTERI MIKAEL
REKILÄ, MATIAS EINO SAMULI
ROIVAS, EINO ELMERI 
SIIRILÄ, SAARA JOHANNA
SOINI, MIKAEL MARKUS KRISTIAN
VASALAMPI, ERNO VALTTERI
VILPPOLA, JANI MATTI JOHANNES
VÄHÄTIITTO, TOMMI HENRIK VILJAMI
YLIKAUPPILA, JUHO REIJO 

Metsäalan Perustutkinto, Pk
ALARAAPPANA, JENNI EVELIINA
ARVO, MIKAEL MATIAS ILMARI
ERKKILÄ, SANTERI AKU ARMAS
KAINULAINEN, TATU ONNI OSKARI
KUORILEHTO, JUHA MATTI
LIPPONEN, HUGO SEBASTIAN
LUOMA, EETU MATIAS
LYLY, NIKO JOONAS
PATOKOSKI, OTTO OSKARI JOHANNES
PEHKONEN, VALTTERI EETU VERNER

RAUTAKOSKI, ANTERO TAPANI 

Keski-Pohjanmaan Ammattiopisto, Kälviä
Kasvatus- Ja Ohjausalan Perustutkinto, Pk
ALOU, RODIN
KAIVOLA, EMMA SOFIA
KORPITIE, SALLA SUSAN MAARIA
KURIKKALA, NOORA EMILIA KAARINA
LAHTI, MALLA MARJA
LOUKKONEN, IDA ONERVA
LÖYTYNOJA, PINJA EVELIINA
NUMMENSALO, JOHANNA MARIA
PELLINEN, MINTTU SIRPA ELINA
SALHI, NADJA JASMIN
SARALAMPI, JASMIN ANNA-MAARIA
VIITA-AHO, VEIKKO EERIK KUSTAA

Keski-Pohjanmaan Ammattiopisto, Perho
Sosiaali- Ja Terveysalan Perustutkinto, Pk
ANTTILA, JANIKA VERONICA
JYLHÄ, MILA SAFIRA
KALLIOKOSKI, MATILDA VILMA EMILIA
KORTE, JUULIA HANNA-MARIA