Tavoite
Koulutuksen tavoitteena on, että osallistujat pystyvät hakemaan koulutuksen jälkeen poliisihallinnolta väliaikaisen vartijan kortin ja mahdollisen vartijan kortin.
Kohderyhmä
Vartijana voi työskennella 18-67 vuotias henkilö, joka tunnetaan rehelliseksi, luotettavaksi ja on ominaisuuksiltaan sopiva tehtäviin.
Sisältö
• Väliaikaisen vartijan koulutus: 30.3.-5.4.2027. Väliaikaisen vartijan koulutus tulee suorittaa hyväksytyksi ennen vartijan koulutusta, sisältää 40 tuntia opetusta.
• Vartijan koulutus: 8.4.-21.4.2027 , sisältää 80 tuntia opetusta.
Koulutus toteutetaan etä- ja lähiopetuksena, lähipäivät Kokkolassa KPEDUn Kampushallin tiloissa.
Etäopetuspäivät: 30.3.-2.4. ja 8.4.-9.4.2027
Koulutukseen osallistuminen vaatii 100% läsnäoloa. Etäpäiviin osallistuminen edellyttää toimivia verkko-, ääni - ja kuvayhteyksiä.
Väliaikaisen vartijakoulutuksen suorittanut voi toimia vartijana enintään 4 kuukautta. Koko koulutuksen hyväksytysti suorittanut voi anoa vartijaksi hyväksyntää viideksi vuodeksi kerrallaan.
Lisätietoja
Koulutuksen hinta 800€ + alv
Kokeen voi uusia enintään 3 kertaa, jonka jälkeen koulutus tulee käydä uudestaan.
Ilmoittautuminen on sitova.
Peruutusehdot: kuluton peruutus 14 vuorokautta ennen tilaisuuden alkua. Tämän jälkeen tehdyistä peruutuksista ja perumatta jättämisestä veloitamme koko tilaisuuden hinnan.
Osuvakoulutus Oy pidättää oikeuden koulutuksen aikataulun muuttamiseen, siirtämiseen tai peruuttamiseen, mikäli ryhmää ei saada täyteen.