Uutiset

Yhteishaun tulokset julki 11.6.

kesä 10, 2020, 16:26

Tällä sivulla julkaistaan 11.6 niiden yhteishaussa opiskelijoiksi valittujen nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen. 

Opintopolun teknisistä ongelmista johtuen, yhteishaun valintapäätösten tiedot olivat hieman viivästyneet.

 

Autoalan perustutkinto, pk
Heikkilä, Eetu Oliver
Huusko, Niko Aleksi
Kattilakoski, Arttu Oskari
Luoto, Jere Joonatan
Läspä, Aaron Jarmo
Marttila, Roope Jalmari
Mäkinen, Arttu Saku Valtteri
Nikula, William Allan
Puronaho, Miro Mikael Aleksanteri
Rantala, Niilo Aleksi
Rautio, Veikko Tapio Johannes
Runnakko, Samu Oliver Johannes
Wikström, Ville Edvin

Elintarvikalan perustutkinto, pk
Ahonen, Leevi Jalmari
Ebrahimi, Ameneh
Heikkilä, Niina Maria
Heydari, Fatemeh
Hietamäki, Sara Maria
Järvelä, Mira Susanne
Leinonen, Sara Irene Aleksandra
Lukkarila, Veera Sofia Elviira
Melender, Hilla Marjaana
Mohammed, Haytham
Mäkinen, Aleksi Johannes
Rauma, Milla Miia Maria
Salonen, Casper Nikolai
Serdani, Ferial
Sornikoski, Jessa Niia
Thanomkul, Natwara
Vierimaa, Milo Jeremias Hermanni
Viitamaa, Anna Sofia

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk
Aho, Otto Martti Valtteri
Aho, Tero Touko Mikael
Ahola, Linus Nils Anders
Chaiphet, Thanaphat
Hackspik, Joni Lauri Robert
Hanhisalo, Riko Aleksanteri
Hannula, Janne Paavo Juhani
Hemminki, Lassi Anton Jeremias
Hänninen, Elmer Kristian
Joukosalmi, Joni Petteri
Järvi, Aatu Eero Juhani
Järvilä, Lauri Markus
Karppinen, Joonas Viljami
Koivisto, Rene Marius
Koivusaari, Niko Pekka
Liedes, Ville-Petteri Matias
Neuman, Dylan Jasse
Niemi, Elias Onni Kalervo
Nikula, Alex Martti Johannes
Nissilä, Samuel Eino Fredrik
Penttilä, Antti Vihtori
Penttilä, Veeti Johannes
Pesola, Kalle Antti
Puurula, Topias Tapio Asarias
Raitokoski, Artturi Eeli Mikael
Sandberg, Zacharias Alexander
Seppälä, Jose Benjamin
Silver, Akseli Juhana
Sinko, Fredrik Albert Wiljami
Soininen, Joni Tapani
Torsti, Patrik Oliver
Truong, Hoai Phuc
Varila, Onni Erkki Ilmari
Wentjärvi, Henri Alexander
Wirkkala, Mikko Matias

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, yo
Niemi, Timo Rikhard Joonatan

Laboratorioalan perustutkinto, pk
Alapiha, Petrus Antti Juhani
Kujansivu, Saga Ellen Henrietta
Kyyrö, Ruusu-Sofia Aurora
Rintala, Aliina Ella Olivia

Laboratorioalan perustutkinto, yo
Purola, Karoliina Maria Hannele

Liiketoiminnan perustutkinto, pk
Ala-Kopsala, Anni Nelma Maria
Autio, Eerika Marjaana
Bakar, Rama Mourhaf
Björk, Ada Siiri Susanna
Göös, Elia Anton
Hautajoki, Veeti Eero Samuel
Huikko, Noora Emilia
Ikäläinen, Sofia Orvokki
Indola, Johan Joachim Cajsson
Jakku, Ville Oskari
Jokela, Laura Sofia
Jyrkkä, Aleksi Matias
Kallio, Roy Nicolas
Karjalainen, Elisa Sofia Kaarina
Kettula, Teemu Vesa Valentin
Kinnunen, Rebecka Olivia Margareta
Klemola, Lotta Liina
Korpi, Leevi Kustaa
Kotanen, Jenna Emilia
Lampela, Eemil Vihtori
Lampela, Emma Iida Olivia
Lassila, Lea Patricia
Lauri, Salla-Reetta Eveliina
Levaniemi, Jere Petteri
Luolamäki, Maria Kaisa
Myllymäki, Anni Vilma Maarica
Niemi, Jere Matti Tapani
Ojatalo, Kalle Markku Hermanni
Ovaskainen, Aleksi Juho Aleksandr
Ovaskainen, Niilo Johannes Nikita
Paavola, Jutta Miia Jasmin
Rastio, Lilja Maria
Rastio, Vilma Sofia
Rimpioja, Jani Juhani
Salo, Sanna Elina
Saralampi, Jasmin Anna-Maaria
Saukkonen, Jaakko Olavi
Saukkosaari, Matias Onni Mikael
Sediqi, Milad
Siirilä, Aliisa Niina Maria
Siirilä, Saara Johanna
Svart, Tino Terno Rickhard
Thaweekoon, Nanthapong
Tolonen, Eveliina Juulia
Tuomikoski, Lotta Kristiina
Vehmanen, Miro Olavi
Vilmi, Iiro Eemeli
Wennman, Josefina Annina
Westerberg, Juuso Valtteri
Westman, Wili Waltteri
Östman, Oskar Mathias

Liiketoiminnan perustutkinto, yo
Kujala, Alina Helmi Emilia

Logistiikan perustutkinto, pk
Granholm, Henry Albinus
Isosaari, Niilo Aleksanteri
Korkiala, Roni Jaakko Johannes
Kujala, Juho Johannes
Kurikka, Eemeli Aku Matias
Liimatainen, Milla Kamilla
Lönnvik, Sebastian Mikael
Maunumäki, Neea Jenna Ingeborg
Myllymäki, Eetu Aleksi Mikael
Myllymäki, Sulo Pekka
Parpala, Lenni Jouko Juhani
Salmi, Veeti Waltteri
Sipi, Jesse Juhani
Tuikka, Olli Olavi

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk
Cuzmanovici, Denis Marian
Harju, Aliisa Ellen
Hemmilä, Roni Patrik
Isolankila, Julianna Kaisa Mikaela
Kankaanpää, Timo Niklas
Korte, Saara Amanda
Leppänen, Eeli Oskari Martinpoika
Luomanpää, Emmi-Eliina Wilhelmiina
Rantala, Lilja Marget
Sillanpää, Tilda Maria
Sipi, Saku Juhani
Suominen, Riikka Anni Juulia

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, yo
Halkola, Iiris Tia Tuulia

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk
Kader, Esmaeil
Kivelä, Viivi Anna Matilda
Krekilä, Henna Josefina
Loukkonen, Ida Onerva
Nukari, Tiia Rosalia
Pahkakangas, Sara Johanna
Pöyhönen, Manu Aleksanteri
Rintala, Nea Josefiina
Salo, Kiia Tekla Sarafina

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk
Björk, Joakim Emil Alexander
Heitto, Saku Kristian
Hinkkanen, Eetu Kalevi
Järvelä, Miska Santeri
Kotanen, Veeti Eevert
Lakanaho, Joonatan Vilho Emil
Nygård, Ossi Jan Sebastian
Olkkola, Matias Mika Viljami
Peltola, Jesse Sakari Matias
Pollari, Eelis Alvar
Puikko, Jere Matias
Rauhala, Martti Emil

Prosessiteollisuuden perustutkinto, yo
Juola, Mika Johannes

Puuteollisuuden perustutkinto, pk
Joensuu, Veera Karoliina
Kero, Jere Mikael
Linna, Ossi Juhani
Saarnisalo, Joona Aaron Oskari
Saastamoinen, Juuso Matti Viljami
Svart, Terno Allan
Westerholm, Joakim Mikael

Rakennusalan perustutkinto, pk
Ahola, Veeti Rasmus Josua
Beztalannyy, Andrii
Erkkilä, Tino Johannes
From, Tuomas Johan
Haaponiemi, Joel Juhana
Herlevi, Lenny Kalevi Rafael
Huopana, Aku Tuomas
Jaakola, Joona Elias
Järvi, Antti Juho Alex
Kalliokoski, Terho Alvari
Karppinen, Joose Viljami
Kellokoski, Akseli Matias
Kivelä, Rami Ilmari
Kiviranta, Jesse Juhani
Kujala, Juuso Jaakko-Sakari
Kuoppamaa, Juuso Matias
Kuorikoski, Henrik Olavi
Känsäkangas, Niko Aleksanteri
Leppänen, Oliver Viljami
Morales, Joosua Jezreel
Ojala, Wili Nestori Eevert
Palosaari, Jimi Esko Matias
Piippola, Onni
Pentti, Saku Matias Alfred
Rättyä, Patrik Raipe Elias
Siirilä, Saku Otto Matias
Talvitie, Jere Eetu Johannes
Toikkanen, Elias Urho Juhani
Tokola, Julius Vilhelmi
Tormonen, Lauri Elias
Turhanen, Pauli Aaretti
Vähäkangas, Toni Antero
Yli-Hukka, Tatu Alarik

Rakennusalan perustutkinto, yo
Virkkala, Roope Matias

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Fränti, Samu Sakda
Hautala, Niko Valtteri
Kaistila, Aapo Ilmari
Kankainen, Noora Charlotta
Linnarinne, Kasperi Aleksis
Matkala, Oona Emilia
Mäyrä, Nuppu Obeliina Elisabet
Nilsson, Nina Matilda Margareta
Ollila, Viivi Rebekka Emelia
Pajunpää, Lotta Agda Maaria
Salojärvi, Jenna Katriina

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk
Aho, Aleksanteri Joonatan
Enkvist, Eero Jan Axel
Hautala, Mirko Henrik
Hollanti, Patrick Sebastian
Huhtala, Henri Matias
Isokangas, Eetu Johannes
Järvelä, Juho Matias
Järvelä, Julius Aatu Juhani
Karjula, Joonas Oskari
Kauranen, Riku Patrik Mikael
Keski-Korpi, Miska Verneri
Keski-Korpi, Nuutti Ilmari
Kirikoff, Jere Jaakko Johannes
Kivineva, Jere Eepi Aatos
Kytölaakso, Pietro Taavi Hermanni
Känsäkangas, Aaro Matias
Känsälä, Santeri Otto Eevert
Niinikoski, Veeti Jaakko Juhani
Nurila, Kalle Johannes
Ojala, Jere Johannes
Parantala, Manu Mikael
Pesola, Janika Johanna
Potinoja, Miika Markus
Rokala, Verneri Joona Herman
Sivula, Reko Antero
Suihkonen, Eemi-Jalmari
Tampio, Eero Valtteri
Turunen, Eemil Topias
Tynjälä, Onni Anatoli
Vesisenaho, Juho Veeti
Vierimaa, Heikki Eero Anton
Vinkka, Misa Tuomas Mikael
Wennström, Joni Aarre
Wärnå, Oliver Wilhelm

Talotekniikan perustutkinto, pk
Hintsala, Jaakko Matias
Holmlund, Benjamin Bjarne Mikael
Isoaho, Venni Rasmus
Isokangas, Elias Mikael
Jokinen, Niko Oskar Mikael
Laitakangas, Elmo Samu Aukusti
Lehtinen, Roni Matias
Nádasi, Roope Jimmy
Nevanperä, Luka Leander
Niemi-Korpi, Jesse Viljami
Plusisaari, Jesse Julius
Puputti, Oskari Joona Juhani
Rantala, Julius Väinämö
Ranta-Nilkku, Tuomas Kosti Mikael
Rautio, Oskari Niilo Matias
Tissarinen, Johan Andreas

Talotekniikan perustutkinto, yo
Olli, Ville Waltteri

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk
Ala-Kuusisto, Niko Mikael
Haapaniemi, Aleksi Elmeri Benjamin
Hemen Ali, Germian
Hilli, Jami Kasper Mathias
Honkala, Jenni Elina Maria
Johansson, Onni Veikko Viljami
Junkala, Santeri Sakarias
Kallioinen, Eetu Matias
Knutar, Luukas Jonatan Kasimir
Korhonen, Mikko Olavi
Korpijärvi, Samuli Aaro Mikael
Kuusela, Kaapo Kimmonpoika
Latvakoski, Jimi Matias
Niemelä, Veeti Julius William
Nikula, Kalle Sakari
Palomaa, Aku Santeri
Patana, Arttu Oskari
Pohjoispää, Jesse Alexander
Polso, Juho-Pekka Allan
Rantanen, Risto-Matias
Ronkainen, Lauri Johannes
Saarenpää, Jimi Valtteri
Salmela, Jami Henrik
Salmi, Juuso Olavi
Shkolka, Yuliia
Sillanpää, Arttu Eemeli
Sorvari, Veeti Mikael
Suvanto, Jesse Julius
Taipale, Antti Onni Matias
Uokkola, Aada Ellen
Vesala, Mikko Esko
Vetoniemi, Kasper Niko Petteri

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, yo
Mavricheva, Mariia

Turvallisuusalan perustutkinto, pk
Granlund, Vivi Johanna Micaelsdotter
Heinonen, Joose Eemeli
Heiska, Aada Joanna
Heiskanen, Vera Elisa
Hietapakka, Veeti Veikko Nikolai
Itälehto, Tiia Karoliina
Karell, Santtu Taavetti
Kiljain, Jere Kristian
Koski, Ella Ida Amanda
Kukkola, Beatrice Olga Elisabeth
Kytölä, Emma Lyydia
Lehtinen, Miko Aleksi
Lempiälä, Roosa Karoliina
Leskinen, Iida Maria
Mikkola, Elina Johanna
Remesaho, Rasmus Jalmari
Viljanen, Veera Josefiina

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk
Alanko, Mirjam Alli Rebekka
Hartikainen, Kiira Aada Olivia
Hänninen, Emilia Josefiina
Isokoski, Elin Maria Vilhelmina
Lauri, Vilma Anna Emilia
Lindholm, Amanda Susanna
Nauha, Noora Sofia
Nousiainen, Jemina Susanna
Pesola, Pinja Aada Emilia
Pieksämäki, Iiris Enni Johanna
Rintala, Viivi Kaarina
Tylli, Lina Cecilia
Virtanen, Lyyli Vilhelmiina

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, yo
Rintamäki, Marjo Irma Terttu

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk
Ahokangas, Aku Matias
Annala, Kalle Mikael
Apila, Vilma Mirella
Bexar, Pipsa Maria
Dahlgren, Iida Eveliina
Emmes, Laura Emilia
Erkkilä, Sara Roosa Julia
Haaponiemi, Linnea Aleksandra
Hovila, Helmi Kristiina
Huhtala, Erin Janessa
Höglund, Sandra Maarit
Junttila, Janika Maria
Kalliokoski, Akviliina Signe Edith
Kivimäki, Jutta Helena
Koskinen, Emmi Helmi Susanne
Krom, Hanna Katariina
Kronqvist, Tia Ida Emilia
Kultima, Lotta Elsa Inkeri
Kuusela, Joonatan Viljami
Kyllönen, Niko Tapani Kullervo
Känsäkangas, Jonna Mari
Känsälä, Joona Eemil Petteri
Lahti, Noora Emilia
Manderbacka, Nina Eveliina
Marjeta, Hanna Maria Fernanda
Maunumäki, Emilia Ada Anneli
Mehtälä, Helmiina Anna Lyydia
Muhola, Joanna Aleksandra
Mäkelä, Neta Taina Marissa
Mäntynen, Mila Hannele
Niskakangas, Adanna Ella Aurora
Norrena, Siiri Maria Sofia
Nygård, Janina Emilia
Olkkola, Krista Iida Sofia
Paloranta, Eedla Sofia
Peltoniemi, Fanni-Olivia Susann
Puutio, Amanda Olivia
Puutio, Netta Emmi Emilia
Puutio, Petra Piia Pauliina
Pylkkönen, Viljami Ville Johannes
Ruissalo, Eerik Arvo Aleksanteri
Rutanen, Emma Kaarin
Ruuth, Mirella Katja Vivian
Saari, Hilla Helmiina
Saariaho, Anni Maria Tuulikki
Salmela, Hilda Maria
Salmi, Netta Maria
Sillanpää, Lilja-Karoliina
Skähl, Emma Sofia Elena
Sundkvist, Senni Sara Margaretha
Sundqvist, Wilma Moa Birgitta
Svartsjö, Ina Erica Kristina
Taskila, Siina Katriina
Tattari, Tessa Lotta Marjaana
Tervola, Mikko Aleksi
Tiinanen, Iiris Siru Odette
Tylli, Ida Maria
Tyni, Miranda Piangtawan
Varila, Ella Katariina
Vihanta, Noora Sofia
Virtanen, Sini Susanna
Välimaa, Nella Jutta Katariina
Välitalo, Wilma Madeleine
Yli-Parkas, Miikka Tapani

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo
Järvelä, Kerttu Johanna
Keskipoikela, Riku Valtteri
Orava, Iida Alisa

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoito, pk
Hiitola, Tuulia Mirjam
Itkonen, Jemina Aurora
Junno, Nelly Eva Kristiina
Kalliomäki, Camilla Josefiina
Karhula, Emma Kaisa Maaria
Kaskinen, Siiri Sofia
Lopmeri, Liina Eeva Kaarina
Luhtala, Nella Maria
Poikola, Roosa Maria
Somero, Viivi Eveliina
Tiainen, Enni Helinä Kaarina
Untinen, Ella Aira Marjatta
Uusipaavalniemi, Elsa Ellen Saskia
Varelius, Sandra Maria
Virtanen, Emma Kaarina

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoito, yo
Erkintalo, Jenni Maria
Pajari, Karoliina Ilona
Kerttunen, Yasmin Patricia

Maatalousalan perustutkinto, pk
Broo, Veikka Johannes
Eteläniemi, Elias Petteri
Haasala, Arttu Markus Vilhelm
Hautakoski, Ella Tuuli Hannele
Heinioja, Niilo Matias
Herrala, Valtteri Olavi
Impiö, Paulus Janne Jeremias
Isokääntä, Topi Valtteri
Iso-oja, Antti Matias
Isosaari, Taavi Eelis
Junttila, Kasperi Matias
Koivisto, Elias Petteri
Koskela, Ville Tapani
Kuusisto, Johannes Heikki Alfred
Köyhäjoki, Leevi Aaron
Laitila, Jasperi Juhani
Lappalainen, Leevi Otto
Mäkikorvela, Eljas Matti Viljami
Norrbygård, Joel Alf Simon
Ojanperä, Jesse Martti Oskari
Pajukangas, Alisa Milena
Palola, Iisakki Jouko Matias
Peltonen, Antti Joel Johannes
Piukkala, Juho Onni Antero
Saukko, Taneli Verneri
Siipola, Veikko Oliver
Typpi, Niko Oskari
Tölli, Eemil Oskari
Törnvall, Petteri Mikael
Ylihärsilä, Riku Hermanni

Metsäalan perustutkinto, pk
Asplund, Robin Mikael
Hagström, Jaakko Nestori
Kivelä, Eemeli Aatos
Kuorilehto, Niko Samuli
Santapakka, Verneri Mika Aaron
Suomala, Jere Henrik
Tuikka, Joni Antero

Hevostalouden perustutkinto, pk, Kaustinen
Koivisto, Daniel Henry Sebastian
Manninen, Mia Rosa Susanna
Nättylä, Jamina Diana
Pulkkinen, Jani Benjamin
Puustinen, Pinja-Joanna Cateriina
Reinikka, Jennina Anne Elisa
Salonen, Kiia Karoliina

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, pk

Aho, Matleena Elisabet
Haaponiemi, Venla Sofia
Harjuhaahto, Saaga Iida Alina
Hirvikoski, Oskar Leo Aleksander
Huukkala, Yasmin Tuulikki
Kongthon, Wiracha
Lindberg, Juuso Juhani
Metsokumpu, Jemina Johora Anneli
Murtomäki, Teresa Beda Serafia
Närhi, Emma Elisabeth
Ojala, Camilla Isabell
Rantanikunen, Ella Sofia
Saari, Johannes Mikael

Hevostalouden perustutkinto, pk, Perho
Argillander, Oona Maria
Hamu, Noora Emilia
Hämäläinen, Marjo Kristiina
Lappalainen, Lila Talvikki
Lumiaro, Ronja Camilla Linnea
Paananen, Sanna Milla Kristiina