Koulutamme nuoret ja aikuiset

Virtuaalinen vanhempainilta 9-luokkalaisten vanhemmille

Katso tallenne!

Yhteystiedot hakusessa?

Hae henkilöhausta

Tutustu koulutuksiin!

Klikkaa ja löydä!

Kevään 2018 yhteishaussa Keski-Pohjanmaan ammattiopistoon opiskelemaan valitut

14.6.2018 klo 09:23

Kevään 2018 yhteishaussa valitut opiskelijat, jotka ovat antaneet Opintopolussa luvan nimensä julkaisuun löydät tekstin lopusta.

Opiskelupaikan saanut saa Opintopolusta sähköpostin, joka sisältää linkin opiskelupaikan vastaanottamiseen. Opiskelupaikka on otettava vastaan viimeistään 28.6.2018.

Keski-Pohjanmaan ammattiopiston Hakijapalvelut lähettää kirjeen opiskelupaikan saaneille. Kirje sisältää valintapäätöksen, infoa opintojen aloittamisesta, opiskelija-asuntolasta sekä opiskelupaikan vastaanottamislomakkeen.

Opintopolun varasijat ovat voimassa 17.8.2018 saakka.

Mikäli olet jäänyt yhteishaussa ilman opiskelupaikkaa, hae opiskelemaan Kpeduun jatkuvan haun kautta.

Jäitkö ilman opiskelupaikkaa? Tervetuloa opinto-ohjaukseen ja kuulemaan vapaista opiskelupaikoista seuraavasti:

19.6. klo 14.00 Kannuksen kaupunginkirjasto, Valtakatu 27, Kannus

19.6. klo 14.00 Kaustisen kunnantalo, Kappelintie 13, Kaustinen

20.6. klo 13 Kokkolan Ammattikampuksella Närvilänkatu 8, Kokkola

Lisätietoja
Kpedun Hakijapalvelut 
koulutusohjaajat Eija Mastosalo ja Anu Pajala 
puh. 040 808 5010
hakijapalvelut(at)kpedu.fi

Hakijapalvelut palvelee hakijoita ja koulutuksesta kiinnostuneita koko kesän arkisin klo 9.00 - 15.00.

Yhteishaussa julkaisuluvan antaneet valitut


Hevostalouden pt, Perho
Koponen Janita
Saarinen Vera
Moilanen Pinja
Kleemola Heli
Mäki Tiia-Riikka
Lampela Iina
Lehtinen Diana
Malm Marianne
Klemets Alva
Liljedahl Ron
Toivola Pinja
Nisula Netta
Peura Mona
Piukkala Annele
 
Hevostalouden pt, Kaustinen
Keto Rebekka
Marttinen Linda
Huhtala Ida
Rehula Kaisa
Lintenhofer Annika
Rantanen Ella
Lindeman Aleksi
Jukkola Taru
 
Maatalousalan pt, Ollikkalankatu
Haasala Aaro
Yli-Hukka Meri
Jussila Jenni
Ylikauppila Henrik
Kivioja Jeremias
Joki-Hollanti Petteri
Rahkola Manu
Jantunen Vesa
Partanen Ville
Karjula Teemu
Pitkämö Juulio
Savolainen Jori
Tuikkanen Oskari
Niemi-Korpi Jere
Karppinen Konsta
Okkonen Jere
Klemola Teemu
Rutanen Venla
Pulkkinen Esa-Matti
Weckström Leevi
Tuomainen Touko
Luoma-Tokoi Joni
Kuorikoski Ilmari
Hautala Veeti
Saari Annika
 
Metsäalan pt
Hukkanen Tuukka
Fors Arttu
Rita Teppo
Nikunen Artturi
Ylitalo Iiro
Nurmimäki Tuukka
Impola Eemeli
Känsälä Saku
Korkeakangas Pyry
 
Kasvatus- ja ohjausalan pt
Hedström Anna
Korkiakangas Linda
Kärkölä Essi
Lindström Mona
Salovaara Tia
Siironen Ella
Suvanto Jonne
Kämäräinen Konsta
Rantala Alisa
 
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt
Yli-Pekkala Sara
Heinua Katariina
Rättyä Elina
Jylkkä Jemina
Petäjäjärvi Miisa
Nilsson Amanda
Latvakoski Milja
Annala Minttu
Karkulahti Julia
Kola Jonna
Kopsala Netta
Rekilä Essi
Dahlgren Laura
Penttilä Jenna
Niku Laura
 
Sosiaali- ja terveysalan pt, pk
Vainio Sofia
Yrjänä Jarno
Aurala Ronja
Korkiakangas Senja
Jaakola Vera
Hartikainen Sara
Biskop Theresa
Syri Viola
Mehtälä Julius
Kalliokoski Edwin
Hannula Henni
Harju Saga
Pavlova Anastasia
Sulonen Iina
Kallinen Siiri
Klapuri Annireetta
Surakka Emmi
Niemi Kristiina
Kinnunen Kosti
Kämäräinen Elias
Mäkelä Heidi
Järvilä Jasmin
Kivelä Nea
Lämsä Hilja
Huhtala Marianne
Rönnkvist Jemina
Ylikangas Jenni
Kulha Lotta
Turunen Iida
Hakala Enni
Laakso Sini-Sofia
Välimäki Neea
Jylhä Minda
Talus Tilda
Kinnunen Salla
Aho Adaliina
Taskila Milka
Klemets Venla
Kuoppala Anna
Tanttinen Kia
Kyösti Katriina
Poikola Lotta
Kivimäki Henna
Piippo Elina
Rättyä Silja
Koivula Veera
Niemi-Korpi Melinda
Siipo Annukka
Fiskaali Janika
Haaponiemi Iida
Honkonen Tiia
Sandelin Jonna
Hietalahti Anni
Riippa Amalia
Hemminki Maisa
Cai Yilan
Yrjänä Emmi
Karkulahti Amanda
Lappi Hanna
Kuorikoski Isabella
Pyykölä Aada
Nikki Anni
Tervala Tanja
Myllymäki Meiju
Yli-Hukka Minttu
Lillhonga Mia
Blomberg Johanna
Ketola Saija
Tyynelä Essi
Honkaniemi Niklas
Pajukangas Iida
Herlevi Ada
Forsström Wilma
Kellokoski Emilia
Ormiskangas Amanda
Pajunpää Aada
Huusko Veera
Byskata Niklas
Mäkikorvela Jenna
Arsti Emmi
Göös Julianna
Rantala Viljami
Niemi Valtteri
Huhtala Wilma
Mäkelä Riina
Luomala Jere
Kadaria Susmita
Kerola Elli-Noora
 
Sosiaali- ja terveysalan pt,  yo
Jokela Tiia
Kovalainen Annika
Välimäki Elina
Palomaa Aura
Kääriälä Laura
Varila Salli
 
Liiketoiminnan pt
Mehtälä Aada
Hongell Vilma
Ström Anni
Salmela Wiivi
Siirilä Oskari
Lindeman Terno
Linna Ella
Tokola Oona
Svart Jari
Karjula Sofia
Juhaninmäki Kaisa
Lakanaho Stella
Kola Hanna-Maarit
Pohjonen Miko
Saeedi samira
Svärd Niklas
Saeedi Elyas
Polso Emma
Apunen Emil
Hovila Lotta
Karjula Josefiina
Peltokangas Noora
Vähärautio Jenna
Mild Janina
Perälä Jessica
Mild Joona
Isoaho Patricia
Aho Anni
Sandström Linus
Kauppinen Jonne
Känsäkoski Alisa
Pietilä Erkka
Lamu Miska
Peltokorpi Veera
Peltokorpi Heidi
Kumpula Fiia
Lehtola Sofia
Malwal Ding
Joensuu Veera
Nortunen Wiivi
Kiviranta Nea
Pikkumäki Jenni
Niemonen Tommi
Puntanen Anni
Luoma Eemeli
Rintalahti Venla
Nisula Hanna
Korkiakangas Jonna
Kukkola Sofia
Typpö Milena
Göös Jannika
Hänninen Samuli
Simpanen Niilo
Mathiang Atueny
Pihlajamäki Oona
Korkatti Enni
Koivumäki Iina
Hannonen Nico
Kamula Vilma
Granö Wiljam
Baltzar Jasmin
Pihl Oliver
Manninen Julia
Koskela Hanna
Virtanen Linda
Tuorila Markus
 
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt
Keränen Maiju
Järvelä Samuli
Molander Maria
Kallio Jonna
Lamu Janette
Nurila Jouni
Pöppönen Johanna
Siirilä Saara
Paananen Topias
Holmqvist Mia
Linnarinne Kerkko
Vepsäläinen Onerva
Virrankoski Niko
Koivisto Saana
Larikka Pinja
Hautamäki Anttoni
Nisula Nea
 
Puuteollisuuden pt
Hietala Alex
Hiltula Iiro
Lindström Matias
Kortteenperä Eetu
 
Ravintola- ja catering-alan pt
Hihnala Henna
Moberg Meri
Staneva Vilyana
Lukkarila Eemeli
Ghand Agha mohammad
Hiipakka Pinja
Kotanen Iina
Öljymäki Akseli
Stanev Petar
Karsikas Tuulia
Nikula Lassi
Leivo Miika
Koskenranta Ida
Kerola Aleksi
Kerola Eveliina
Rajala Jeremi
Bergroth Oskar
 
Sähkö- ja automaatioalan pt
Paasila Juho
Niva Antti
Borg Emil
Timmerbacka Daniel
Humalajoki Matias
Kittilä Eemeli
Alizadeh Najib
Hästbacka Oliver
Mattila Arttu
Wikström Alexander
Löllö Jimi
Haaponiemi Samuli
Isokangas Matias
Paananen Albert
Sorvari Samuel
Kalliokoski Riku
Nauha Joona
Heikkilä Aleksi
Kangas Jarno
Kiviaho Juho
Honkaniemi Tero
Hirsikangas Santeri
Koskela Jimi
Ebrahimi Hussein
Viitala Nikolas
Jehkonen Kalle
Sillanpää Jesse
Nevasaari Petteri
Junkala Santeri
Sillanpää Arttu
Himanka Lauri
Himanka Eemeli
Hirvi Markus
 
Autoalan pt
Heikkinen Sauli
Alloush Yousef
Parkkamäki Onni
Keskinen Samu
Mäkinen Jarno
Skog Jesse
Jääskä Tatu
Kopakkala Miro
Alaspää Tarmo
Kivioja Arttu
Arkkukangas Taneli
August Stee
Isokangas Timo
Valtonen Julius
Korhonen Joonas
Boholm Tristan
 
Logistiikan pt
Roiko Lassi
Kola Matias
Drycksbäck Kasper
Jylhä Veeti
Hakala Veikka
Olmala Samuel
Tikkakoski Joni
Salminen Miina
Höglund Jalmari
Paavola Perttu
Peltoniemi Kim
Kujala Kalle
Tilus Veeti
Sundqvist Leander
Ruppa Samuel
Koskinen Kim
Ahlström Niko
 
Kone- ja tuotantotekniikan pt
Mutka Miika
Muilu Benjamin
Nevala Ossi
Roiko Eetu
Olkkola Niko
Pajukangas Veeti
Leppälä Tino
Ahola Leevi
Turpeinen Miska
Känsäkangas Arttu
Hotakainen Juuso
Uuskartano Nico
Muhonen Jere
Nikkari Juha
Arvo Samuel
Latvamäki Tinja
Qiao zheng
Torppa Markus
Kaskela Jesse
Korhonen Jarkko
Leppilampi Eetu
Saukko Niku
Forss Samuli
Rutanen Jesse
Tapio Leo
Köyhäjoki Joeli
Hirsikangas Jimi
Kotisaari Niko
Luotsinen Robert
Vuolukka Veeti
Rönnholm Niklas
Niemelä Jasse
Vierimaa Henri
 
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt
Shen Zhengri
Poikola Atte
Korpiaho Juho
Hyyppä Eemil
Tarvainen Tico
Markkanen Michael
Autioniemi Leevi
Suonto Valentin
Ojala Jesse
Luhtio Santeri
Kujanpää Severi
Tiinanen Panu
Lilja Tuomas
 
Turvallisuusalan pt
Itäniemi Saku
Vehkalampi Elina
Häggblom Jessica
Lahnalampi Henri
Vasalampi Riikka
Mäkelä Eemil
Kauppinen Jannika
Honkala Topi
Hotakainen Paula
Videnoja Kalle
Metsalu Heleri
Puutio Petra
Salo Kiia
Välimaa Lotta
Lecler Stefan
 
Prosessiteollisuuden pt
Bunda Khanittha
Wikberg Viljami
Johansson Jasmin
Pannula Arttu
Vahanka Viljami
Viitala Lassi
Paasila Aatu
Järvimäki Roope
Knuutila Venla
 
Tieto- ja viestintätekniikan pt
Vänttilä Oskari
Heikkilä Aron
Basalak Mehmet
Siermala Jere
Honkala Onni
Verronen Valtteri
Lapinoja Jan-Henrik
Kujala Konsta
Mämmelä Matias
Ruotsala André
Sundell Oskar
Arkkukangas Toni
Blomqvist Simon
Känsälä Kauno
 
Laboratorioalan pt
Niva Alisa
Spets Iiris
Barbari safieh
Humalajoki Iida
Virta Rebekka
Alloush TAGHRED
Prest Meja
Ebrahimi Zeinab
Ilo Matilda
Ilo Marianna
 
Talotekniikan pt
Syri Jere
Anttila Jere
Viitala Valtteri
Maanselkä Niko
Alloush Emran
Roukala Valtteri
Karhumaa Justus
Saraste Arttur
Ojala Kasper
Porko Sasu
Myllymäki Tatu
Saastamoinen Jesse
Särkiniemi Santeri
Karhusaari Nuutti
Köyhäjoki Marko
Andersson Rasmus
Haapalainen Benjami
Pukema Matias
 
Rakennusalan pt
Ebrahimi Ali
Eskola Jere
Korpisalo Aleksi
Muhola Robert
Tuorila Joonas
Hietala Jesse
Vilmi Pyry
Pokela Matti
Lahti Mikko
Ervasti Miikka
Jylhä Ville
Hästbacka Sussi
Saarela Janina
Kivelä Hanna
Hannula Henri
Varila Veeti
Sikala Lari
Torppa Valtteri
Rannila Timi
West Olli
Neuvonen Evert
Träsk Petteri
Harjukoski Aatu
Järvelä Kaarlo
Pollari Jeremia
Inkeroinen Veli
Sillanpää Ville
Ahonen Joel
Heikkala Juho
Laasanen Miika
Dahlman Anssi
Hiltunen Eemil
Ruissalo Aaron
Kujala Daniel
Majanen Niklas
Björkstrand Axel
 
Pintakäsittelyalan pt
Honkaniemi Jenna
Koivukangas Jani
Lassila Vilma
Airiola Soile
Gholami ali
Huhtamäki Rasmus
Paananen Jami
Syrjälä Johanna
Peltoniemi Vilma
Laitala Anni
Klemola Emil
 
Elintarvikealan pt
Nordlund Elina
Einla Thora
Pohjonen Pinja
Bäckman Anika
Jokela Olivia
Annala Roosa
Åkerlund Linus
Särkioja Henri
From Martti
Marjanen Joni
Haveri Noora
Moilanen Ada
 
Maatalouden pt, Eläintenhoidon osaamisala
Jakku Riia
Aho Silja
Hiltunen Helmi
Ojala Janette
Taipale Jonna
Kangastupa Roosa-Maria
Seikäinaho Aino
Ranta Mirella
Kortesuo Outi
Rauhala Mette
Laitila Jenina
Rytioja Janica
Viljanen Vinja
Kaihlajärvi Aatu
Puntala Johanna
Kallinen Jenna
Saari Julia

 

Uutisia

Kevään 2018 yhteishaussa Keski-Pohjanmaan ammattiopistoon opiskelemaan valitut

14.6.2018 klo 09:23

Kevään 2018 yhteishaussa valitut opiskelijat, jotka ovat antaneet Opintopolussa luvan nimensä julkaisuun löydät tekstin lopusta.

Opiskelupaikan saanut saa Opintopolusta sähköpostin, joka sisältää linkin opiskelupaikan vastaanottamiseen. Opiskelupaikka on otettava vastaan viimeistään 28.6.2018.

Keski-Pohjanmaan ammattiopiston Hakijapalvelut lähettää kirjeen opiskelupaikan saaneille. Kirje sisältää valintapäätöksen, infoa opintojen aloittamisesta, opiskelija-asuntolasta sekä opiskelupaikan vastaanottamislomakkeen.

Opintopolun varasijat ovat voimassa 17.8.2018 saakka.

Mikäli olet jäänyt yhteishaussa ilman opiskelupaikkaa, hae opiskelemaan Kpeduun jatkuvan haun kautta.

Jäitkö ilman opiskelupaikkaa? Tervetuloa opinto-ohjaukseen ja kuulemaan vapaista opiskelupaikoista seuraavasti:

19.6. klo 14.00 Kannuksen kaupunginkirjasto, Valtakatu 27, Kannus

19.6. klo 14.00 Kaustisen kunnantalo, Kappelintie 13, Kaustinen

20.6. klo 13 Kokkolan Ammattikampuksella Närvilänkatu 8, Kokkola

Lisätietoja
Kpedun Hakijapalvelut 
koulutusohjaajat Eija Mastosalo ja Anu Pajala 
puh. 040 808 5010
hakijapalvelut(at)kpedu.fi

Hakijapalvelut palvelee hakijoita ja koulutuksesta kiinnostuneita koko kesän arkisin klo 9.00 - 15.00.

Yhteishaussa julkaisuluvan antaneet valitut


Hevostalouden pt, Perho
Koponen Janita
Saarinen Vera
Moilanen Pinja
Kleemola Heli
Mäki Tiia-Riikka
Lampela Iina
Lehtinen Diana
Malm Marianne
Klemets Alva
Liljedahl Ron
Toivola Pinja
Nisula Netta
Peura Mona
Piukkala Annele
 
Hevostalouden pt, Kaustinen
Keto Rebekka
Marttinen Linda
Huhtala Ida
Rehula Kaisa
Lintenhofer Annika
Rantanen Ella
Lindeman Aleksi
Jukkola Taru
 
Maatalousalan pt, Ollikkalankatu
Haasala Aaro
Yli-Hukka Meri
Jussila Jenni
Ylikauppila Henrik
Kivioja Jeremias
Joki-Hollanti Petteri
Rahkola Manu
Jantunen Vesa
Partanen Ville
Karjula Teemu
Pitkämö Juulio
Savolainen Jori
Tuikkanen Oskari
Niemi-Korpi Jere
Karppinen Konsta
Okkonen Jere
Klemola Teemu
Rutanen Venla
Pulkkinen Esa-Matti
Weckström Leevi
Tuomainen Touko
Luoma-Tokoi Joni
Kuorikoski Ilmari
Hautala Veeti
Saari Annika
 
Metsäalan pt
Hukkanen Tuukka
Fors Arttu
Rita Teppo
Nikunen Artturi
Ylitalo Iiro
Nurmimäki Tuukka
Impola Eemeli
Känsälä Saku
Korkeakangas Pyry
 
Kasvatus- ja ohjausalan pt
Hedström Anna
Korkiakangas Linda
Kärkölä Essi
Lindström Mona
Salovaara Tia
Siironen Ella
Suvanto Jonne
Kämäräinen Konsta
Rantala Alisa
 
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt
Yli-Pekkala Sara
Heinua Katariina
Rättyä Elina
Jylkkä Jemina
Petäjäjärvi Miisa
Nilsson Amanda
Latvakoski Milja
Annala Minttu
Karkulahti Julia
Kola Jonna
Kopsala Netta
Rekilä Essi
Dahlgren Laura
Penttilä Jenna
Niku Laura
 
Sosiaali- ja terveysalan pt, pk
Vainio Sofia
Yrjänä Jarno
Aurala Ronja
Korkiakangas Senja
Jaakola Vera
Hartikainen Sara
Biskop Theresa
Syri Viola
Mehtälä Julius
Kalliokoski Edwin
Hannula Henni
Harju Saga
Pavlova Anastasia
Sulonen Iina
Kallinen Siiri
Klapuri Annireetta
Surakka Emmi
Niemi Kristiina
Kinnunen Kosti
Kämäräinen Elias
Mäkelä Heidi
Järvilä Jasmin
Kivelä Nea
Lämsä Hilja
Huhtala Marianne
Rönnkvist Jemina
Ylikangas Jenni
Kulha Lotta
Turunen Iida
Hakala Enni
Laakso Sini-Sofia
Välimäki Neea
Jylhä Minda
Talus Tilda
Kinnunen Salla
Aho Adaliina
Taskila Milka
Klemets Venla
Kuoppala Anna
Tanttinen Kia
Kyösti Katriina
Poikola Lotta
Kivimäki Henna
Piippo Elina
Rättyä Silja
Koivula Veera
Niemi-Korpi Melinda
Siipo Annukka
Fiskaali Janika
Haaponiemi Iida
Honkonen Tiia
Sandelin Jonna
Hietalahti Anni
Riippa Amalia
Hemminki Maisa
Cai Yilan
Yrjänä Emmi
Karkulahti Amanda
Lappi Hanna
Kuorikoski Isabella
Pyykölä Aada
Nikki Anni
Tervala Tanja
Myllymäki Meiju
Yli-Hukka Minttu
Lillhonga Mia
Blomberg Johanna
Ketola Saija
Tyynelä Essi
Honkaniemi Niklas
Pajukangas Iida
Herlevi Ada
Forsström Wilma
Kellokoski Emilia
Ormiskangas Amanda
Pajunpää Aada
Huusko Veera
Byskata Niklas
Mäkikorvela Jenna
Arsti Emmi
Göös Julianna
Rantala Viljami
Niemi Valtteri
Huhtala Wilma
Mäkelä Riina
Luomala Jere
Kadaria Susmita
Kerola Elli-Noora
 
Sosiaali- ja terveysalan pt,  yo
Jokela Tiia
Kovalainen Annika
Välimäki Elina
Palomaa Aura
Kääriälä Laura
Varila Salli
 
Liiketoiminnan pt
Mehtälä Aada
Hongell Vilma
Ström Anni
Salmela Wiivi
Siirilä Oskari
Lindeman Terno
Linna Ella
Tokola Oona
Svart Jari
Karjula Sofia
Juhaninmäki Kaisa
Lakanaho Stella
Kola Hanna-Maarit
Pohjonen Miko
Saeedi samira
Svärd Niklas
Saeedi Elyas
Polso Emma
Apunen Emil
Hovila Lotta
Karjula Josefiina
Peltokangas Noora
Vähärautio Jenna
Mild Janina
Perälä Jessica
Mild Joona
Isoaho Patricia
Aho Anni
Sandström Linus
Kauppinen Jonne
Känsäkoski Alisa
Pietilä Erkka
Lamu Miska
Peltokorpi Veera
Peltokorpi Heidi
Kumpula Fiia
Lehtola Sofia
Malwal Ding
Joensuu Veera
Nortunen Wiivi
Kiviranta Nea
Pikkumäki Jenni
Niemonen Tommi
Puntanen Anni
Luoma Eemeli
Rintalahti Venla
Nisula Hanna
Korkiakangas Jonna
Kukkola Sofia
Typpö Milena
Göös Jannika
Hänninen Samuli
Simpanen Niilo
Mathiang Atueny
Pihlajamäki Oona
Korkatti Enni
Koivumäki Iina
Hannonen Nico
Kamula Vilma
Granö Wiljam
Baltzar Jasmin
Pihl Oliver
Manninen Julia
Koskela Hanna
Virtanen Linda
Tuorila Markus
 
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt
Keränen Maiju
Järvelä Samuli
Molander Maria
Kallio Jonna
Lamu Janette
Nurila Jouni
Pöppönen Johanna
Siirilä Saara
Paananen Topias
Holmqvist Mia
Linnarinne Kerkko
Vepsäläinen Onerva
Virrankoski Niko
Koivisto Saana
Larikka Pinja
Hautamäki Anttoni
Nisula Nea
 
Puuteollisuuden pt
Hietala Alex
Hiltula Iiro
Lindström Matias
Kortteenperä Eetu
 
Ravintola- ja catering-alan pt
Hihnala Henna
Moberg Meri
Staneva Vilyana
Lukkarila Eemeli
Ghand Agha mohammad
Hiipakka Pinja
Kotanen Iina
Öljymäki Akseli
Stanev Petar
Karsikas Tuulia
Nikula Lassi
Leivo Miika
Koskenranta Ida
Kerola Aleksi
Kerola Eveliina
Rajala Jeremi
Bergroth Oskar
 
Sähkö- ja automaatioalan pt
Paasila Juho
Niva Antti
Borg Emil
Timmerbacka Daniel
Humalajoki Matias
Kittilä Eemeli
Alizadeh Najib
Hästbacka Oliver
Mattila Arttu
Wikström Alexander
Löllö Jimi
Haaponiemi Samuli
Isokangas Matias
Paananen Albert
Sorvari Samuel
Kalliokoski Riku
Nauha Joona
Heikkilä Aleksi
Kangas Jarno
Kiviaho Juho
Honkaniemi Tero
Hirsikangas Santeri
Koskela Jimi
Ebrahimi Hussein
Viitala Nikolas
Jehkonen Kalle
Sillanpää Jesse
Nevasaari Petteri
Junkala Santeri
Sillanpää Arttu
Himanka Lauri
Himanka Eemeli
Hirvi Markus
 
Autoalan pt
Heikkinen Sauli
Alloush Yousef
Parkkamäki Onni
Keskinen Samu
Mäkinen Jarno
Skog Jesse
Jääskä Tatu
Kopakkala Miro
Alaspää Tarmo
Kivioja Arttu
Arkkukangas Taneli
August Stee
Isokangas Timo
Valtonen Julius
Korhonen Joonas
Boholm Tristan
 
Logistiikan pt
Roiko Lassi
Kola Matias
Drycksbäck Kasper
Jylhä Veeti
Hakala Veikka
Olmala Samuel
Tikkakoski Joni
Salminen Miina
Höglund Jalmari
Paavola Perttu
Peltoniemi Kim
Kujala Kalle
Tilus Veeti
Sundqvist Leander
Ruppa Samuel
Koskinen Kim
Ahlström Niko
 
Kone- ja tuotantotekniikan pt
Mutka Miika
Muilu Benjamin
Nevala Ossi
Roiko Eetu
Olkkola Niko
Pajukangas Veeti
Leppälä Tino
Ahola Leevi
Turpeinen Miska
Känsäkangas Arttu
Hotakainen Juuso
Uuskartano Nico
Muhonen Jere
Nikkari Juha
Arvo Samuel
Latvamäki Tinja
Qiao zheng
Torppa Markus
Kaskela Jesse
Korhonen Jarkko
Leppilampi Eetu
Saukko Niku
Forss Samuli
Rutanen Jesse
Tapio Leo
Köyhäjoki Joeli
Hirsikangas Jimi
Kotisaari Niko
Luotsinen Robert
Vuolukka Veeti
Rönnholm Niklas
Niemelä Jasse
Vierimaa Henri
 
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt
Shen Zhengri
Poikola Atte
Korpiaho Juho
Hyyppä Eemil
Tarvainen Tico
Markkanen Michael
Autioniemi Leevi
Suonto Valentin
Ojala Jesse
Luhtio Santeri
Kujanpää Severi
Tiinanen Panu
Lilja Tuomas
 
Turvallisuusalan pt
Itäniemi Saku
Vehkalampi Elina
Häggblom Jessica
Lahnalampi Henri
Vasalampi Riikka
Mäkelä Eemil
Kauppinen Jannika
Honkala Topi
Hotakainen Paula
Videnoja Kalle
Metsalu Heleri
Puutio Petra
Salo Kiia
Välimaa Lotta
Lecler Stefan
 
Prosessiteollisuuden pt
Bunda Khanittha
Wikberg Viljami
Johansson Jasmin
Pannula Arttu
Vahanka Viljami
Viitala Lassi
Paasila Aatu
Järvimäki Roope
Knuutila Venla
 
Tieto- ja viestintätekniikan pt
Vänttilä Oskari
Heikkilä Aron
Basalak Mehmet
Siermala Jere
Honkala Onni
Verronen Valtteri
Lapinoja Jan-Henrik
Kujala Konsta
Mämmelä Matias
Ruotsala André
Sundell Oskar
Arkkukangas Toni
Blomqvist Simon
Känsälä Kauno
 
Laboratorioalan pt
Niva Alisa
Spets Iiris
Barbari safieh
Humalajoki Iida
Virta Rebekka
Alloush TAGHRED
Prest Meja
Ebrahimi Zeinab
Ilo Matilda
Ilo Marianna
 
Talotekniikan pt
Syri Jere
Anttila Jere
Viitala Valtteri
Maanselkä Niko
Alloush Emran
Roukala Valtteri
Karhumaa Justus
Saraste Arttur
Ojala Kasper
Porko Sasu
Myllymäki Tatu
Saastamoinen Jesse
Särkiniemi Santeri
Karhusaari Nuutti
Köyhäjoki Marko
Andersson Rasmus
Haapalainen Benjami
Pukema Matias
 
Rakennusalan pt
Ebrahimi Ali
Eskola Jere
Korpisalo Aleksi
Muhola Robert
Tuorila Joonas
Hietala Jesse
Vilmi Pyry
Pokela Matti
Lahti Mikko
Ervasti Miikka
Jylhä Ville
Hästbacka Sussi
Saarela Janina
Kivelä Hanna
Hannula Henri
Varila Veeti
Sikala Lari
Torppa Valtteri
Rannila Timi
West Olli
Neuvonen Evert
Träsk Petteri
Harjukoski Aatu
Järvelä Kaarlo
Pollari Jeremia
Inkeroinen Veli
Sillanpää Ville
Ahonen Joel
Heikkala Juho
Laasanen Miika
Dahlman Anssi
Hiltunen Eemil
Ruissalo Aaron
Kujala Daniel
Majanen Niklas
Björkstrand Axel
 
Pintakäsittelyalan pt
Honkaniemi Jenna
Koivukangas Jani
Lassila Vilma
Airiola Soile
Gholami ali
Huhtamäki Rasmus
Paananen Jami
Syrjälä Johanna
Peltoniemi Vilma
Laitala Anni
Klemola Emil
 
Elintarvikealan pt
Nordlund Elina
Einla Thora
Pohjonen Pinja
Bäckman Anika
Jokela Olivia
Annala Roosa
Åkerlund Linus
Särkioja Henri
From Martti
Marjanen Joni
Haveri Noora
Moilanen Ada
 
Maatalouden pt, Eläintenhoidon osaamisala
Jakku Riia
Aho Silja
Hiltunen Helmi
Ojala Janette
Taipale Jonna
Kangastupa Roosa-Maria
Seikäinaho Aino
Ranta Mirella
Kortesuo Outi
Rauhala Mette
Laitila Jenina
Rytioja Janica
Viljanen Vinja
Kaihlajärvi Aatu
Puntala Johanna
Kallinen Jenna
Saari Julia