Koulutamme nuoret ja aikuiset

Yleiset kielitutkinnot

Ilmoittaudu syyskuussa!

Virtuaalinen vanhempainilta ysiluokkalaisten vanhemmille

Katso tallenne!

Tutustu koulutuksiin!

Klikkaa ja löydä

Yhteishaun 2017 opiskelijavalinnat; Ammattikampus, Kokkola

14.6.2017 klo 20:14

Keski-Pohjanmaan ammattiopistoon, Ammattikampukselle on valittu opiskelemaan:

Huom! Julkaisemme vain niiden hyväksyttyjen nimet, jotka ovat antaneet nimensä julkaisuun luvan hakulomakkeella.
Autoalan perustutkinto, pk
Atanasov, Anton Aleksandrov
Huuhka, Niki Juhani
Joukosalmi, Niko Matias
Kalliokoski, Lauri Tapani
Kivelä, Aleksi Ole Markus
Laakso, Eemeli Juho Santeri
Luoma, Topi Oskari
Nutyong, Phanida
Pottala, Jere Jaakko Matias
Salmu, Henna Maria
Svahn, Matti Elias Bernhard
Wentjärvi, Heidi Marianna
Yrjänä, Aleksi Tapani
Autoalan perustutkinto, yo
Kattilakoski, Eveliina Maaria
Elintarvikealan perustutkinto, pk
Alanko, Regina Elisabet
Hammar, Pyry Valtteri
Isomaa, Inge-Greetta Elfiina
Keskinen, Simo Jan Erik
Mäki-Asiala, Sanne-Mai Kaarina
Pohjonen, Pinja Kristiina
Sundström, Sara Aila Karoliina
Tyni, Vilja Tuulia
Virkkala, Fanny Elisabeth
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Hautamäki, Anttoni Esa Juhani
Herlevi, Kiia Maria
Härkönen, Valtteri Veli-Matti
Joki-Huuki, Jere Matias
Joki-Huuki, Tino Markus
Jylhä, Tiia Mari
Kallio, Miro Matti Sebastian
Koskela, Laura Marika
Leminen, Ida Essi Inkeri
Manninen, Julia Josefina
Niskanen, Kiia Aila Johanna
Nissi, Julia Karoliina
Pietilä, Henna Karoliina
Poikkijoki, Jenna Josefiina Maaria
Rajaniemi, Miia Maria
Roiha, Janette Marika
Råman, Henry Albert
Sinkko, Essi Jasmin Kristiina
Toivonen, Niilo Tapio Oskari
Vähäkangas, Toni Antero
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk
Ahola, Joni Oskari
Ahola, Niko Juhani
Anttiroiko, Esa Albert
Arola, Niko Olavi
Enlund, Benjamin Matias
Fagernäs, Niklas Jarit Emil
Gryshchenko, Vladyslav
Haukilahti, Tuomas Valtteri
Heikkilä, Joonas Mikael
Hotakainen, Jimi Aleksanteri Paavali
Kamula, Joose Eliel
Kopsala, Konsta Jaakko Matias
Korvela, Väinö Ahti Juhani
Kujamäki, Jesper Julius
Känsäkangas, Ossi Matti Johannes
Känsälä, Tatu Elias Kasperi
Lahti, Ville Juhani
Pajukangas, Matti Aleksanteri
Peltokangas, Elias Aapraham
Piippo, Veikko Ville Juhani
Riippa, Juuso Elmeri Henrik
Rytiniemi, Juho Valtteri
Saari, Erkki Alfred
Salmela, Alex Harry Zacharias
Siipola, Jarno Sakari
Soininen, Juho Emil Aleksander
Syri, Joel Kristian
Särkioja, Santeri Eino Mikael
Taskinen, Antti-Oskari Johannes
Turpeinen, Miro Julius
Uusimäki, Ville Tapani
Vinkka, Jami Eemeli
Vähäaho, Ville Kasperi
Yrttikoski, Joel Heikki Matias
Laboratorioalan perustutkinto, pk
Ferhatovic, Habilj
Korhonen, Rosa Maria Kaarina
Rasouli, Zahra
Saarinen, Juho Matias
Laboratorioalan perustutkinto, yo
Hellman, Lauri Antti Matias
Willman, Noora Emilia
Liiketalouden perustutkinto, pk
David, Geki
Finell, Walter Sakarias
Forslund, Henna Maria
Friis, Roosa Maaria Irene
Göös, Erik Markus
Hakala, Eveliina Susanna Kyllikki
Hallanoro, Nea Janette
Huhtala, Niko Juho Matias
Humalajoki, Susanna Astrid
Huttula, Liina Maria
Hyväluoma, Alina Minttu-Maria
Häggman, Hanne Kristiina
Jaakola, Miko Ilmari
Joki-Huuki, Jenna Kristiina
Junno, Jutta Kristiina
Kalliokoski, Janette Elisabet
Kalliokoski, Oliver Miska Johannes
Kauppinen, Metti Eeva Johanna
Kinnunen, Johan Matias
Koistila, Kalle Kullervo
Koivula, Mari Helena
Koskela, Kyösti Matias
Kuoppala, Aatu Petteri
Lannajärv, Alondra
Lappalainen, Milla Johanna
Lindvall, Anniina Kreeta Anneli
Luokkala, Lari Axel
Långsved, Jessika Emilia
Mamer, Shadar
Mikkola, Viivi Sofia Wilhelmiina
Mäki, Martin Ensio
Mäki-Ullakko, Julia Susanna
Määttä, Roosa Josefina Sendresa
Niemi, Jasmin Sara Wilhelmiina
Niemi-Korpi, Riku Johannes
Nisula, Elina Tellervo
Nousiainen, Roosa Katariina
Ojala, Oskari Wiljam
Paajanen, Senni Ilona
Palonen, Nea Wilma Maria
Piippo, Jasmin Karoliina
Pohjola, Arttu Aukusti
Pollari, Aada Wilhelmiina
Pollari, Aino Ilona
Pulkkinen, Noora Emilia
Rintalahti, Henna Maarit
Rosenback, Ronja Maria
Saari, Roosa Sofia
Salmi, Topi Ilmari
Sandström, Nea Melina
Sillanpää, Silja Eerika
Silvennoinen, Veera Ada Andrea
Storbacka, Elisa Tuulikki
Tainio, Nea Eveliina
Taivassalo, Jenni Karoliina
Tuorila, Miro Toni Tapio
Tynkkinen, Jenni Pauliina
Tyynismaa, Jonna Anni Helena
Vesisenaho, Jenni Josefiina
Virta, Maria Katariina
Logistiikan perustutkinto, pk
Björkgren, Nicklas Benjamin
Heikkinen, Jonne Mikael
Hirvi, Mikael Timo Eerik
Isosaari, Aleksi Elo Sebastian
Kankkonen, Janne Roger
Kantola, Leevi Matias
Koskinen, Ville Johannes
Kämäräinen, Niko Viljami
Lammi, Arttu Erkki Aleksi
Moilanen, Arttu Juhani
Myllymäki, Otto Arttu Nikolai
Niemelä, Ossi Mikko Matias
Niemi, Niilo Alexander
Niskala, Juuso Antti Aleksanteri
Ojala, Jenni Esteri
Ojala, Noora Sofia
Outila, Aarre Onni Artturi
Riihimäki, Markus Otto Anselmi
Salomaa, Kimmo Juhani
Seppälä, Kalle Oskari
Tikkakoski, Janette Taimi Belinda
Turhanen, Lari Valentin
Virta, Matti Johannes
Yliuntinen, Lauri Juhani
Ö, Jukka-Pekka Alex
Östman, Viktor Benjamin
Media-alan perustutkinto, pk
Heikkinen, Jarno Jalmari
Hirsikangas, Aatu Eka Kalevi
Jämsä, Jenna Johanna Hillevi
Korhonen, Henri Matias
Korhonen, Noora Sofia
Korkiakangas, Jonna Emilia
Kuljunlahti, Jenni Amanda
Märsy, Juho Lauri Matias
Roiko, Fanny Elina
Seikkula, Bea Bettina
Uokkola, Sanni Merituulia
Virrankoski, Niko Kristian
Media-alan perustutkinto, yo
Haapasalo, Arttu Eemeli
Varonen, Marjo Maarit
Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk
Ahlskog, Crista Janette
Alanko, Laura Margareeta
Forsell, Siru Henrica
Hakala, Eveliina Saana Marianne
Kujala, Elina Shargit Inkeri
Långström, Angelica Anneli Alexandra
Niemonen, Tommi Mikael
Svart, Sonya Jemima Mirette
Taipale, Sami Aleksi
Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk
Aspvik, Joonas Juuso Matias
Ikonen, Roni Kasperi
Niemelä, Jasse Kalevi
Penttinen, Ville Valtteri
Rantala, Justus-Verneri
Rintala, Lucas Benjamin
Santalo, Miikka Edvin Antero
Vierimaa, Viljami Veeti Juhani
Viljamaa, Andreas Johannes
Prosessiteollisuuden perustutkinto, yo
Kotomäki, Jere Kalevi
Salanne, Ville Oskari
Puualan perustutkinto, pk
Haka, Jere Pekka
Kämäräinen, Konsta Robert
Laukkonen, Niko Oskari
Lisitcin, Ivan
Polso, Miska Petteri
Rauhala, Edvard Julius
Rauhala, Eelis Nestor
Rentola, Samu-Mitja Matias
Salmela, Joel Juuso Matias
Puualan perustutkinto, yo
Rakennusalan perustutkinto, pk
Alajoki, Jarkko Pekka
Aro, Jimi Aleksi
Aung, Nit Oo
Backlund, Tommy Sebastian
Bar, Blu Htoo
Erkkilä, Saku Eetu Vilhelm
Harju, Arttu Eino Oskari
Järvelä, Roni Kasperi
Järvinen, Topi Santeri
Kalliokoski, Leevi Verneri
Koivisto, Jyrki Einari
Konu, Tuukka Vesa Johannes
Koskela, Topias Mikael
Lahti, Topi Ilmari
Lindqvist, Jonatan Erik
Luhtavaara, Niklas Johannes
Luostarinen, Aleksi Juho Tapio
Manninen, Tiia Tuulia
Miettunen, Antti Matias
Mohamud Farah, Mohammed
Niemi-Korpi, Atte Viljami
Niemonen, Veeti Lauri Vilpas
Niskakoski, Patrik Asko Ilmari
Ojala, Niko Johannes Erik
Okeyo, Tom Matias
Parkkinen, Joni Markus Antero
Poe, Keh Lay Htoo
Puukangas, Aleksi Ilmari Johannes
Raitokoski, Petteri Ville Matias
Rintala, Oliver Oscar Samuel
Ruuhinen, Aaro Oskari
Saari, Aleksi Simeon
Santonen, Samu Joonas Petteri
Suontakanen, Jami Jalmari
Ylitalo, Leevi Johannes
Rakennusalan perustutkinto, yo
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk
Andersson, Matias Otto Johannes
Anttiroiko, Olli Samuel
Finnilä, Anton Sakarias
Granlund, Kevin Albert Micaelsson
Herronen, Santeri Rasmus
Hietamäki, Markus Sebastian
Isoaho, Roope Oskari
Joki-Hollanti, Veikka Herman
Kalliokoski, Jeremi Nicolas
Kivikangas, Sami Juhani
Kokkoniemi, Anttoni Juuso Aleksanteri
Kuutniemi, Joona Jaakko Mikael
Manninen, Santtu Pekka Kristian
Mehtälä, Matias Lauri Johannes
Moisio, Hannes Vihtori
Niemi, Roni Otto Johannes
Panula, Teemu Petteri
Pöyhtäri, Eetu Mikael
Rintala, Rasmus Sebastian
Rönnholm, Niklas Gustaf Alexander
Salo, Riku Elmeri
Siirilä, Severi Kristian
Tiala, Jasper Ville Mikael
Tikkakoski, Valtteri Joonatan
Tofferi, Jason Valentin
Töyräskoski, Niklas Eeffer
Uusitalo, Jonas Aleksanteri
Vapola, Kim Oskar Matias
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, yo
Koivisto, Niko Henri Kristian
Talotekniikan perustutkinto, pk
Aho, Teemu Jaakko Tobias
Annala, Arttu Johannes
Hautamäki, Ville Antero
Hawel, Remus Pyry Caspar
Heikkilä, Arttu Pyry Topias
Hohenthal, Tuomas Teemu Mikael
Hyyppä, Jussi Johannes
Isopahkala, Arttu Eemeli
Jylhä, Tomas Joonatan
Jääskä, Lauri Leevi Jalmari
Kanala, Aatu Mikael
Kellokoski, Aaron Viljami
Kinnunen, Klaus Henrik
Kivinen, Lassi Anselmi
Leppälä, Aapo Valtteri
Mattola, Hugo Aslak
Männistö, Pietari Lauri Antero
Penttilä, Kalle Juho Jalmari
Pollari, Tuomas Nestori
Rintala, Toni Mikael
Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, pk
Khodadadi, Samira
Myllykoski, Tia-Maria Margareta
Nordbäck, Jenna Sofia
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, pk
Aspfors, Daniel Mikael
Huttula, Niko Petteri
Lankinen, Ella Roosa Rebekka
Muhonen, Ossi Jarmo Johannes
Noponen, Johanna Kristiina
Peltola, Arttu Johannes
Peltoniemi, Jere Aleksanteri
Pihl, Oliver Henrik
Skantsi, Aaron Alfred Kalevi
Tuukkanen, Paavo Johannes
Ulmanen, Uki Antero
Ylinen, Henri Elias Aleksanteri
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, yo
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk
Erkkilä, Eeli Armas
Hautala, Taneli Otto Nikolai
Kaljunen, Titta-Liina Aleksandra
Kellomäki, Viljami Oskari
Kiiskilä, Kalle Aleksanteri
Kiviharju, Santeri Matias
Mustonen, Veeti Viljami Johannes
Möller, Marius Eliel
Riihimäki, Tatu Eemi Juhanpoika
Shire Gaafow, Mahad
Voutila, Alina Maria
Östman, Elias William
Turvallisuusalan perustutkinto, pk
Hautaniemi, Venla Helmi
Heiskanen, Juhana Aaron
Honkola, Iiris Ilona Elisa
Hoseini, Seyed Mohammad
Huuki, Joanna Marianna
Karjula, Joni Julius
Käsnänen, Pilvi Josefiina
Leipälä, Saija Tuulia
Molander, Ines Viviann Christine
Mykkänen, Sanna-Kaisa Emilia
Mäki, Juuso Ilari Antero
Puputti, Emma Ida Emilia
Päivärinta, Markus Samuel
Sediqi, Mitra
Turvallisuusalan perustutkinto, yo
Heikkilä, Seriina Karoliina
Rintaniemi, Eero Juhani
Huom! Julkaisemme vain niiden hyväksyttyjen nimet, jotka ovat antaneet nimensä julkaisuun luvan hakulomakkeella.

Valintakirjeet lähetetään postitse 15.6.2017 ja opiseklupaikka on otettava vastaan viimeistään 29.6.2017.

Lisätietoja valinnoista Hakijapalveluista, puh 040 808 5010.

Onnea kaikille opiskelupaikan saaneille!

Uutisia

Yhteishaun 2017 opiskelijavalinnat; Ammattikampus, Kokkola

14.6.2017 klo 20:14

Keski-Pohjanmaan ammattiopistoon, Ammattikampukselle on valittu opiskelemaan:

Huom! Julkaisemme vain niiden hyväksyttyjen nimet, jotka ovat antaneet nimensä julkaisuun luvan hakulomakkeella.
Autoalan perustutkinto, pk
Atanasov, Anton Aleksandrov
Huuhka, Niki Juhani
Joukosalmi, Niko Matias
Kalliokoski, Lauri Tapani
Kivelä, Aleksi Ole Markus
Laakso, Eemeli Juho Santeri
Luoma, Topi Oskari
Nutyong, Phanida
Pottala, Jere Jaakko Matias
Salmu, Henna Maria
Svahn, Matti Elias Bernhard
Wentjärvi, Heidi Marianna
Yrjänä, Aleksi Tapani
Autoalan perustutkinto, yo
Kattilakoski, Eveliina Maaria
Elintarvikealan perustutkinto, pk
Alanko, Regina Elisabet
Hammar, Pyry Valtteri
Isomaa, Inge-Greetta Elfiina
Keskinen, Simo Jan Erik
Mäki-Asiala, Sanne-Mai Kaarina
Pohjonen, Pinja Kristiina
Sundström, Sara Aila Karoliina
Tyni, Vilja Tuulia
Virkkala, Fanny Elisabeth
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Hautamäki, Anttoni Esa Juhani
Herlevi, Kiia Maria
Härkönen, Valtteri Veli-Matti
Joki-Huuki, Jere Matias
Joki-Huuki, Tino Markus
Jylhä, Tiia Mari
Kallio, Miro Matti Sebastian
Koskela, Laura Marika
Leminen, Ida Essi Inkeri
Manninen, Julia Josefina
Niskanen, Kiia Aila Johanna
Nissi, Julia Karoliina
Pietilä, Henna Karoliina
Poikkijoki, Jenna Josefiina Maaria
Rajaniemi, Miia Maria
Roiha, Janette Marika
Råman, Henry Albert
Sinkko, Essi Jasmin Kristiina
Toivonen, Niilo Tapio Oskari
Vähäkangas, Toni Antero
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk
Ahola, Joni Oskari
Ahola, Niko Juhani
Anttiroiko, Esa Albert
Arola, Niko Olavi
Enlund, Benjamin Matias
Fagernäs, Niklas Jarit Emil
Gryshchenko, Vladyslav
Haukilahti, Tuomas Valtteri
Heikkilä, Joonas Mikael
Hotakainen, Jimi Aleksanteri Paavali
Kamula, Joose Eliel
Kopsala, Konsta Jaakko Matias
Korvela, Väinö Ahti Juhani
Kujamäki, Jesper Julius
Känsäkangas, Ossi Matti Johannes
Känsälä, Tatu Elias Kasperi
Lahti, Ville Juhani
Pajukangas, Matti Aleksanteri
Peltokangas, Elias Aapraham
Piippo, Veikko Ville Juhani
Riippa, Juuso Elmeri Henrik
Rytiniemi, Juho Valtteri
Saari, Erkki Alfred
Salmela, Alex Harry Zacharias
Siipola, Jarno Sakari
Soininen, Juho Emil Aleksander
Syri, Joel Kristian
Särkioja, Santeri Eino Mikael
Taskinen, Antti-Oskari Johannes
Turpeinen, Miro Julius
Uusimäki, Ville Tapani
Vinkka, Jami Eemeli
Vähäaho, Ville Kasperi
Yrttikoski, Joel Heikki Matias
Laboratorioalan perustutkinto, pk
Ferhatovic, Habilj
Korhonen, Rosa Maria Kaarina
Rasouli, Zahra
Saarinen, Juho Matias
Laboratorioalan perustutkinto, yo
Hellman, Lauri Antti Matias
Willman, Noora Emilia
Liiketalouden perustutkinto, pk
David, Geki
Finell, Walter Sakarias
Forslund, Henna Maria
Friis, Roosa Maaria Irene
Göös, Erik Markus
Hakala, Eveliina Susanna Kyllikki
Hallanoro, Nea Janette
Huhtala, Niko Juho Matias
Humalajoki, Susanna Astrid
Huttula, Liina Maria
Hyväluoma, Alina Minttu-Maria
Häggman, Hanne Kristiina
Jaakola, Miko Ilmari
Joki-Huuki, Jenna Kristiina
Junno, Jutta Kristiina
Kalliokoski, Janette Elisabet
Kalliokoski, Oliver Miska Johannes
Kauppinen, Metti Eeva Johanna
Kinnunen, Johan Matias
Koistila, Kalle Kullervo
Koivula, Mari Helena
Koskela, Kyösti Matias
Kuoppala, Aatu Petteri
Lannajärv, Alondra
Lappalainen, Milla Johanna
Lindvall, Anniina Kreeta Anneli
Luokkala, Lari Axel
Långsved, Jessika Emilia
Mamer, Shadar
Mikkola, Viivi Sofia Wilhelmiina
Mäki, Martin Ensio
Mäki-Ullakko, Julia Susanna
Määttä, Roosa Josefina Sendresa
Niemi, Jasmin Sara Wilhelmiina
Niemi-Korpi, Riku Johannes
Nisula, Elina Tellervo
Nousiainen, Roosa Katariina
Ojala, Oskari Wiljam
Paajanen, Senni Ilona
Palonen, Nea Wilma Maria
Piippo, Jasmin Karoliina
Pohjola, Arttu Aukusti
Pollari, Aada Wilhelmiina
Pollari, Aino Ilona
Pulkkinen, Noora Emilia
Rintalahti, Henna Maarit
Rosenback, Ronja Maria
Saari, Roosa Sofia
Salmi, Topi Ilmari
Sandström, Nea Melina
Sillanpää, Silja Eerika
Silvennoinen, Veera Ada Andrea
Storbacka, Elisa Tuulikki
Tainio, Nea Eveliina
Taivassalo, Jenni Karoliina
Tuorila, Miro Toni Tapio
Tynkkinen, Jenni Pauliina
Tyynismaa, Jonna Anni Helena
Vesisenaho, Jenni Josefiina
Virta, Maria Katariina
Logistiikan perustutkinto, pk
Björkgren, Nicklas Benjamin
Heikkinen, Jonne Mikael
Hirvi, Mikael Timo Eerik
Isosaari, Aleksi Elo Sebastian
Kankkonen, Janne Roger
Kantola, Leevi Matias
Koskinen, Ville Johannes
Kämäräinen, Niko Viljami
Lammi, Arttu Erkki Aleksi
Moilanen, Arttu Juhani
Myllymäki, Otto Arttu Nikolai
Niemelä, Ossi Mikko Matias
Niemi, Niilo Alexander
Niskala, Juuso Antti Aleksanteri
Ojala, Jenni Esteri
Ojala, Noora Sofia
Outila, Aarre Onni Artturi
Riihimäki, Markus Otto Anselmi
Salomaa, Kimmo Juhani
Seppälä, Kalle Oskari
Tikkakoski, Janette Taimi Belinda
Turhanen, Lari Valentin
Virta, Matti Johannes
Yliuntinen, Lauri Juhani
Ö, Jukka-Pekka Alex
Östman, Viktor Benjamin
Media-alan perustutkinto, pk
Heikkinen, Jarno Jalmari
Hirsikangas, Aatu Eka Kalevi
Jämsä, Jenna Johanna Hillevi
Korhonen, Henri Matias
Korhonen, Noora Sofia
Korkiakangas, Jonna Emilia
Kuljunlahti, Jenni Amanda
Märsy, Juho Lauri Matias
Roiko, Fanny Elina
Seikkula, Bea Bettina
Uokkola, Sanni Merituulia
Virrankoski, Niko Kristian
Media-alan perustutkinto, yo
Haapasalo, Arttu Eemeli
Varonen, Marjo Maarit
Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk
Ahlskog, Crista Janette
Alanko, Laura Margareeta
Forsell, Siru Henrica
Hakala, Eveliina Saana Marianne
Kujala, Elina Shargit Inkeri
Långström, Angelica Anneli Alexandra
Niemonen, Tommi Mikael
Svart, Sonya Jemima Mirette
Taipale, Sami Aleksi
Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk
Aspvik, Joonas Juuso Matias
Ikonen, Roni Kasperi
Niemelä, Jasse Kalevi
Penttinen, Ville Valtteri
Rantala, Justus-Verneri
Rintala, Lucas Benjamin
Santalo, Miikka Edvin Antero
Vierimaa, Viljami Veeti Juhani
Viljamaa, Andreas Johannes
Prosessiteollisuuden perustutkinto, yo
Kotomäki, Jere Kalevi
Salanne, Ville Oskari
Puualan perustutkinto, pk
Haka, Jere Pekka
Kämäräinen, Konsta Robert
Laukkonen, Niko Oskari
Lisitcin, Ivan
Polso, Miska Petteri
Rauhala, Edvard Julius
Rauhala, Eelis Nestor
Rentola, Samu-Mitja Matias
Salmela, Joel Juuso Matias
Puualan perustutkinto, yo
Rakennusalan perustutkinto, pk
Alajoki, Jarkko Pekka
Aro, Jimi Aleksi
Aung, Nit Oo
Backlund, Tommy Sebastian
Bar, Blu Htoo
Erkkilä, Saku Eetu Vilhelm
Harju, Arttu Eino Oskari
Järvelä, Roni Kasperi
Järvinen, Topi Santeri
Kalliokoski, Leevi Verneri
Koivisto, Jyrki Einari
Konu, Tuukka Vesa Johannes
Koskela, Topias Mikael
Lahti, Topi Ilmari
Lindqvist, Jonatan Erik
Luhtavaara, Niklas Johannes
Luostarinen, Aleksi Juho Tapio
Manninen, Tiia Tuulia
Miettunen, Antti Matias
Mohamud Farah, Mohammed
Niemi-Korpi, Atte Viljami
Niemonen, Veeti Lauri Vilpas
Niskakoski, Patrik Asko Ilmari
Ojala, Niko Johannes Erik
Okeyo, Tom Matias
Parkkinen, Joni Markus Antero
Poe, Keh Lay Htoo
Puukangas, Aleksi Ilmari Johannes
Raitokoski, Petteri Ville Matias
Rintala, Oliver Oscar Samuel
Ruuhinen, Aaro Oskari
Saari, Aleksi Simeon
Santonen, Samu Joonas Petteri
Suontakanen, Jami Jalmari
Ylitalo, Leevi Johannes
Rakennusalan perustutkinto, yo
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, pk
Andersson, Matias Otto Johannes
Anttiroiko, Olli Samuel
Finnilä, Anton Sakarias
Granlund, Kevin Albert Micaelsson
Herronen, Santeri Rasmus
Hietamäki, Markus Sebastian
Isoaho, Roope Oskari
Joki-Hollanti, Veikka Herman
Kalliokoski, Jeremi Nicolas
Kivikangas, Sami Juhani
Kokkoniemi, Anttoni Juuso Aleksanteri
Kuutniemi, Joona Jaakko Mikael
Manninen, Santtu Pekka Kristian
Mehtälä, Matias Lauri Johannes
Moisio, Hannes Vihtori
Niemi, Roni Otto Johannes
Panula, Teemu Petteri
Pöyhtäri, Eetu Mikael
Rintala, Rasmus Sebastian
Rönnholm, Niklas Gustaf Alexander
Salo, Riku Elmeri
Siirilä, Severi Kristian
Tiala, Jasper Ville Mikael
Tikkakoski, Valtteri Joonatan
Tofferi, Jason Valentin
Töyräskoski, Niklas Eeffer
Uusitalo, Jonas Aleksanteri
Vapola, Kim Oskar Matias
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, yo
Koivisto, Niko Henri Kristian
Talotekniikan perustutkinto, pk
Aho, Teemu Jaakko Tobias
Annala, Arttu Johannes
Hautamäki, Ville Antero
Hawel, Remus Pyry Caspar
Heikkilä, Arttu Pyry Topias
Hohenthal, Tuomas Teemu Mikael
Hyyppä, Jussi Johannes
Isopahkala, Arttu Eemeli
Jylhä, Tomas Joonatan
Jääskä, Lauri Leevi Jalmari
Kanala, Aatu Mikael
Kellokoski, Aaron Viljami
Kinnunen, Klaus Henrik
Kivinen, Lassi Anselmi
Leppälä, Aapo Valtteri
Mattola, Hugo Aslak
Männistö, Pietari Lauri Antero
Penttilä, Kalle Juho Jalmari
Pollari, Tuomas Nestori
Rintala, Toni Mikael
Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, pk
Khodadadi, Samira
Myllykoski, Tia-Maria Margareta
Nordbäck, Jenna Sofia
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, pk
Aspfors, Daniel Mikael
Huttula, Niko Petteri
Lankinen, Ella Roosa Rebekka
Muhonen, Ossi Jarmo Johannes
Noponen, Johanna Kristiina
Peltola, Arttu Johannes
Peltoniemi, Jere Aleksanteri
Pihl, Oliver Henrik
Skantsi, Aaron Alfred Kalevi
Tuukkanen, Paavo Johannes
Ulmanen, Uki Antero
Ylinen, Henri Elias Aleksanteri
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, yo
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk
Erkkilä, Eeli Armas
Hautala, Taneli Otto Nikolai
Kaljunen, Titta-Liina Aleksandra
Kellomäki, Viljami Oskari
Kiiskilä, Kalle Aleksanteri
Kiviharju, Santeri Matias
Mustonen, Veeti Viljami Johannes
Möller, Marius Eliel
Riihimäki, Tatu Eemi Juhanpoika
Shire Gaafow, Mahad
Voutila, Alina Maria
Östman, Elias William
Turvallisuusalan perustutkinto, pk
Hautaniemi, Venla Helmi
Heiskanen, Juhana Aaron
Honkola, Iiris Ilona Elisa
Hoseini, Seyed Mohammad
Huuki, Joanna Marianna
Karjula, Joni Julius
Käsnänen, Pilvi Josefiina
Leipälä, Saija Tuulia
Molander, Ines Viviann Christine
Mykkänen, Sanna-Kaisa Emilia
Mäki, Juuso Ilari Antero
Puputti, Emma Ida Emilia
Päivärinta, Markus Samuel
Sediqi, Mitra
Turvallisuusalan perustutkinto, yo
Heikkilä, Seriina Karoliina
Rintaniemi, Eero Juhani
Huom! Julkaisemme vain niiden hyväksyttyjen nimet, jotka ovat antaneet nimensä julkaisuun luvan hakulomakkeella.

Valintakirjeet lähetetään postitse 15.6.2017 ja opiseklupaikka on otettava vastaan viimeistään 29.6.2017.

Lisätietoja valinnoista Hakijapalveluista, puh 040 808 5010.

Onnea kaikille opiskelupaikan saaneille!