Tulevat tapahtumat

Keski-Pohjanmaan ammattiopistoon yhteishaussa 2022 valitut

16.6.2022 klo 15:00

Keski-Pohjanmaan ammattiopistoon yhteishaussa 2022 valitut ja nimen julkaisuluvan antaneet:

 

Ajoneuvoalan perustutkinto:

Harju Neea Fanny Josefiina

Hänninen Niilo Vihtori

Jokinen Emilia Aleksandra

Linna Leo Armas

Lämsä Eetu Antero

Niemi Kasperi Julius

Pellikka Aleksi Juhani

Potinoja Joona Jasper

Rasvala Svante Alek Aabraham

Salmén Eelis Aukusti

Siipola Eino Albert

Store Silja Emilia

Sundbäck Paula Eerika

Tanninen Otto Kalervo

Torvikoski Alex Jose Anton

Vartiainen Veera Emilia

 

Elintarvikealan perustutkinto:

Dimitrova, Elza Tashova

Harsunen, Iida Sofia

Itälehto, Vilma Neea Noora

Kalliokoski, Siiri Minea

Kangas, Lilja Johanna

Koivumäki, Minna Katariina

Luosa, Helmi Ritva Irene

Perttula, Jenna Amanda

Salmela, Iida Johanna

Svart, Aleksi Alvari

Tolonen, Lotta Karoliina

Tuominiemi, Venla Jaakontytär

Uusitalo, Minttu Ella Mari

Westman, Oona Maria Elvira

 

Hevostalousalan perustutkinto:

Hartikka, Jessica Emilia

Heikkinen, Harriet Henna-Henriikka

Heikkinen, Jenna Oona Aleksandra

Hietala, Eerika Julia

Hänninen, Meri-Tuuli Petrintytär

Isomäki, Robert Mikael

Kautto, Krista Katriina

Ketola, Noora Sofia

Kivijärvi, Laura Johanna

Klemola, Tinja Elvi Maria

Koivisto, Sebastian Heimo Henrik

Kärki, Sonja Anna Wilhelmiina

Lesonen, Jenna-Kaisa Karoliina

Matikainen, Peppi Maria

Nikkarikoski, Alina Neea Kaarina

Nikula, Elli Ilona

Puusaari, Veera Olivia

Reijonen, Juuli Maria Susanna

Vaahtera, Minea Aleksandra

Viljanen, Joanna Josefiina

Wargh, Milena

 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto:

Bask Aino Greta Linnéa

Dahlskog Milla Lydia

Heikkinen Emmi Maarit

Hosionaho Susanna Maria

Kiljala Mira Eerika

Kinnunen Erica Daniela

Koskimäki Iida Maria

Kusmin Jenna-Mari Olivia

Laukkonen Fanny Saima Sylvia

Niemissalo Silja Inkeri

Pulkkinen Aada Aino Elviira

Pulli Rosa-Maria Iida Aleksandra

Pyykkönen Enni Maria-Rita

Rintala Lilia Aada Emilia

Riutta Helmi-Tuulia Tellervo

Saarenpää Emilia Johanna Miikantytär

Tran Ida-Marya Thuy Diem

 

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto:

Aspfors Rebecca Alexandra

Hänninen Veera Maarit Wilhelmiina

Keränen Milla Eveliina

Manninen Melissa Johanna

Myllyoja Merri Emilia

Niemi Aliisa Johanna Tuulikki

Saarimaa Jasmin Tianna Aurora

Sinikallio Veeti Matias Ensio

Vesanen Erica Victoria

Virtanen Petteri Emil Elmeri

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto:

Aho Niko Matias

Aho Noel Mattias Nathan

Ahola Jonne Eemeli

Dahlbacka Daniel Frans Evald

Forsell Valter Claus Vilhelm

Haaponiemi Juuso Antti

Hannula Ville Veikko

Hartikainen Onni Reino Armas

Haukilahti Aapo Viljami

Hautala Jami Petteri

Hedman Justus Andreas

Humalajoki Eemil Joonatan

Kokkonen Onni Eino Juhani

Korkeamäki Eemeli Kari Mikael

Laitinen Saku Petteri

Lankila Wiljam Väinö Evert

Laurila Mico Jani Julius

Lento Konsta Mikael

Leppälä Eerik Matti Johannes

Lundström Hugo Kim Matias

Matikainen Roope Matias

Mutka Eemeli Veeti Wiljami

Märsylä Riki Antero

Niemelä Roope Niko Petteri

Nikula Otto Sakari

Nybacka Aate Elias

Peltokorpi Viljo Simeon

Penttilä Ville Johannes

Puoma-Korvela Aleksi Toivo Johannes

Pöyhönen Lilja Maria

Rainosalo Markus Jakob

Rantala Petteri Aaron

Roiha Eetu Pekka

Saarnio Sampo Kristian

Salmela Aleksanteri Reemi Ilmari

Sivonen Tony Mikael

Syvänen Aatu Elias Antero

Tarkka Eemeli Johannes

Venetjoki Veeti Toivo Aukusti

Laboratorioalan perustutkinto:

Leppäkari Aurora

Nsir Ep Othman Imen

Salo Nella

Rsho Jyana

Kamula Frans


Liiketoiminnan perustutkinto:

Bystrova Alisa

Chan Arop

Hagström Heli Katariina

Herlevi Nanna Ellen Alina

Hihnala Verneri Pyry Tapio

Hirvikoski Ellasofi Alexandra

Huhtala Pinja Siri Kanerva

Hämäläinen Miko Oskari

Idris Saidaa Ibrahim Mohamed

Isokääntä Mimmi Adalia Mikantytär

Jokelainen Jani Erkki Kristian

Joukosalmi Emma Josefiina

Jukkola Elli-Maija Loviisa

Jussila Sonja Tuulia

Kalliokoski Rebekka Talvikki

Kamula Nelma Vilhelmiina

Kauppinen Veeti Juha Antero

Koivisto Waltteri Joel Julius

Kokkoniemi Maria Anniina

Komissarova Antonina

Korhonen Aleksi Matias

Korkeaniemi Miia Sofia

Koski Taneli Martti Antti

Lahti Alexandra Katrin

Lahti Mette Aleksandra

Leppäharju Hanna Elina

Leppälä Elias Juhana

Liski Jesse Kasper Kristian

Läspä Rasmus Severi Sanfrid

Määttä Miranda Olivia

Ognyanov Ognyan Petrov

Pekkarinen Aurora Aleksandra

Poutanen Petrus Eero Jalmari

Puikko Eino Anselmi

Renlund Josefina Anna Ingrid

Riihimäki Matilda Karoliina

Rintala Viivi Kaarina

Sandelin Ninni Camilla

Seppälä Jonna Eveliina

Tervala Mari Ella Elmiina

Tyni Nuutti Oliver

Typpö Edith Irene

Törmänen Amos Nooa Mikael

Viitala Joonas Erkki Emil

 

Logistiikan perustutkinto:

Hako-Rita Patrick Daniel

Heikkilä Aatu Olavi

Hietala Arsi Eetu Ilmari

Honkonen Oskari Sauli Tapio

Huuskonen Tytti Linnea

Junnola Jere-Niklas

Korkia-aho Roni Kristian

Kytölä Helka Amanda

Lahti Arttu Akseli

Majuri Ida Martina Matilda

Martinmäki Akseli Henrik

Natunen Jimi Matias

Paavola Luukas Salomon

Siirilä Arvi Nestori

Viiperi Väinö Leevi

Österlund Erika Meri Tuulia

 

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoito:

Caven Daniéla Moa Helena

Hautamäki Linda Ella Maria

Hekkala Laura Linnea

Iivarinen Iida Kanerva

Koivisto Elsa Sofia

Känsäkangas Elli Katariina

Malmivaara Minna Helena

Meriläinen Senja Lilja

Ollikainen Sara Kukka-Maaria

Pallari Iina Nelli Emilia

Palola Ilona Veera Justiina

Rantahalvari Henri Markus

Tiainen Enni Helinä Kaarina

Törmälehto Emilia Ida Kristiina

Vikman Amanda-Aurora Hannele

Vuorio Emma-Sofia Juulia

 

Maatalousalan perustutkinto:

Alasuvanto Jaakko Heikki Tuomas

Alatalo Tommi Matias

Autio Tessa Inka Eveliina

Hakalax Jonas Emil Kristian

Hankkila Maria Anna Katriina

Heikkilä Jaakko Johannes

Heikkiniemi Joonas Petteri

Hyytinen Miro Matias

Junttila Max Tuukka Esajas

Karjalainen Eerikki Topi Tapani

Kotila Jenna Hanna-Maria

Kujala Antton Tapio

Käpylä Tuukka Samu Tapani

Laitila Aino Talvikki

Lehtola Leevi Elmeri

Mottisenkangas Henna Anneli

Mustakallio Kalle Matias

Mäki-Petäjä Josua Sefanias

Nurkkala Vili Valtteri

Oja Amin Eeli Matias

Paavola Leevi Aleksi Johannes

Pajunpää Juho Matti

Pettersson Kristian Carl Johannes

Rauma Toivo Tuomas

Saukko Aapo Marko Pietari

Saukko Juho Veikko Tapani

Ukskoski Aatu Erkki Leander

Vesapuisto Valtteri Anssi Tapani

Vihelä Aleksi Antero

 

Media-alan perustutkinto:

Ahlstrand Anette Emelia

Arpiainen Minttu Tuulia

Ayllon Gonzales Diana Carolina

Enkvist Maja Ella Helle

Gruzdeva Eva

Hakala Milla Melida Helena

Heikka Matias Nuutti Mikael

Kallio Joas Benjamin

Leppiniemi Janita Kaarina

Nikula Oona Sofia

Phary Moe

Rutanen Mella Johanna

Saaristo Joona Alexander

Stroom Kärt-Li

 

Metsäalan perustutkinto:

Eteläniemi Ilkka Mikael

Kastrén Atte Alexander Alvar

Kytölä Niklas Kristian

Niemi Paavo Juho Matias

Paananen Kalle Antti

Paavola Toni Tuomas Iisakki

Pajukangas Tuomas Väinö Leander

Pastell Ville Tapio

Piirala Pietari

Pudas Roope Antero

Päivärinta Markku Aukusti

Rautio Katariina Ritva Sylvia

Saha Jasu Johannes

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto:

Ismail Hikmat

Juhaninmäki Milja Tuulia

Keltamäki Eveliina Aino Katariina

Kokkoniemi Anna-Sofia Henriina

Kovaniemi Aada Josefiina

Kujala Jimi Rasmus

Käld Rasmus Mikael

Myllykoski Otto Juhana

Nukari Wilma Aleksandra

Nykänen Juulia Josefiina

Rahimi Mohamad Firoz

Rsho Housni

Ruotsala Arttu Johannes

Äijälä Salla Niia Emilia

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto:

Finnilä Elia Wilhelm

Haapakoski Remu Eppu Elmeri

Heikkinen Luukas Eemil

Hästbacka Oscar Aleksander

Isomaa Alvar Ossian

Jansson Niko Roger Kristian

Jokinen Niklas Mikael

Kaivola Leo Mauri Ensio

Karvonen Emma Aurora

Kivinen Lenni Akseli

Mäenpää Joel Elias

Nykvist Felix Hugo Hannes

Poikola Lasse Leo Valpas

Pöppönen Romeo Veikko Johannes

Rintala Axel Amadeus


Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto:

Owoyele, Funmilayo Grace

Kallinen, Siiri Vilhelmiina


Puuteollisuuden perustutkinto:

Holtti Juho Oskari Juhanpoika

Kattilakoski Kasper Elias

Lantela Anton Eric

Luokkanen Matias Aimo Antero

Viitanen Veeti Juho Olavi

 

Rakennusalan perustutkinto:

Antinaho Janette Emeliina

Aspfors Christian Hemming

Emas Roope Ensio Rafael

Erkkilä Asser Aaprami

Honka Veeti Elias Tapio

Järvelä Niklas Jeremia

Järvelä Rasmus Samuli

Kangas Luka Juha Veikko

Kangas Roope Kasperi

Kulpakko Einari Vernon

Laine Pipsa Julia Jasmin

Lukkarila Juuso Matias

Manner Teemu Johannes Kristian

Nurmi Niklas Tapani

Oikari Toni Pertti Valtteri

Pajukangas Aleksi Kaarlo

Peltola Julius Matias

Pesola Miska Petteri

Porkola Ilja Eelis Tapio

Riikonen Pyry Otto Valtteri

Salo Markus Elmeri

Sivula Tomas Veeti Valtteri

Syri Axel Benjamin

Tastula Nea Jasmin

Tuomivaara August Urho Akseli

Turunen Ossi Aapeli

Tyni Konsta Artturi

Vehkalampi Benjamin Daniel

Vesala Joni Valtteri

Viljanen Arttu Rikhard

Vuollet Niko Eemil Ensio

Ylikangas Matias Pauli Benjamin

Ypyä Roope Mikko Tapio

Åkerlund Robin Elias

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto:

Alatalo Sara Johanna

Haaraniemi Arttu Miko Tapani

Harju Sara-Mengdie

Hummastenniemi Essi Maria

Juola Minttu Emilia

Korhola Tuukka Olavi

Korva Eerika Ella Maria

Krekilä Venla Serafina

Kämäräinen Rasmus Antti Johannes

Lamu Hilta Kaariina

Liimatainen Veera Vilhelmiina

Molnár Norbert Richárd

Mursu Mira Maaria

Mutka Katariina Amanda

Nylund Patrik Santeri

Piippo Tuomas Miika-Matti Juhani

Puusaari Sanni Eerika

Salmela Iida Josefiina

Sippola Leo Robert Benjamin

Teerikangas Iita Loviisa

Tiittanen Sanni Eeva Kristiina

Viirret Niko Matias Juhani

Välimaa Kasper Jami Kristian

Ylikoski Eija Helena

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto:

Aho Enna Katariina

Aho Lauriina Aleksantra

Alexandrova Sara Anniina

Alou Rodin

Bergdal Ida Maria

Enlund Evelina Lydia

Finnilä Judith Helmina

Finnilä Laura Josefina

Fiskaali Iida Marianne

Heikkilä Minttu Anna Kristiina

Hirvinen Eeva Tuulia

Hukka Erin Isabella

Humalajoki Lilja Maaria

Hyyppä Lahja Anneli

Hyytinen Juudit Peppi-Lotta

Juola Katri Emilia

Kalliokoski Milla Sofia

Kangas Nelli Iina Amalia

Kattilakoski Sofia Anna Heleena

Kauppila Neea Emilia

Kemppainen Peppi Nina Helena

Keski-Korpela Meri Tuulia Elisabet

Kettula Sanni Laura Maria

Kivelä Lotta Matleena

Kivelä Olivia Eleonoora

Kivioja Ella Maria Karoliina

Klemets Aino Erin Juliaana

Knuuttila Nella Aada Olivia

Korkeaniemi Iina Mimosa

Kronqvist Elena Linda Marie

Kujala Iiris Ilona

Kurtén Venla Ellen

Kyyrö Helmi-Lilja Henrika

Lampinen Anu Katariina

Leppänen Iida Mirjam

Luoma Iida Eveliina

Maasalo Meeri Irene

Mannermaa Vilja Onerva Kristiina

Mehtälä Ossian Juho Mikael

Muhola Saija Kristiina

Mäkeläinen Mea Aleksandra

Mäkisuvio Vilja Tuuli

Nyberg Ilona Emilia

Pajukangas Miina Tuulia

Paloranta Venny Matilda

Petrova Kalina Milenova

Pitkäkangas Salla Johanna Marie

Poranen Emilia Iida Maria

Pottala Helmi Pinja Hannele

Pulkkinen Ella Anneli

Puumala Pauliina

Rajalahti Tiia Juulia

Rautio Oskar Henry Tapani

Rekilä Ella Katariina

Rintala Noora Olivia

Rokala Emmi Aino Elina

Saeid Israa Abubaker

Salmela Iiris Mariia Aurora

Sara-aho Anni Olivia

Saraste Senja Iiris Aurelia

Syri Iida Maria

Syri Linnea Elisabet

Särkioja Emmi Helena

Tavasti Tinja Susanne

Tokola Seela Mirjam

Träsk Jenna Sandra Alice

Vähätiitto Ella Aleksandra

Välipakka Ella Kristiina

Wegye Laura Edward

Ylikangas Ella Miina

Ylikangas Helmi Sofia

Åbb Emmi Emilia Amanda

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Perho:

Vehkalampi, Saija Elisabet

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto:

Alanko Joni Johannes

Finnilä Miikkael Elias

Haapoja Jaakko Johannes

Heikkilä Toni Tapio

Hietamäki Anton Alexander

Hinkkanen Aatu Jalmari

Isokangas Iida Maria

Järvelä Pinja Matilda

Karell Aatu Samuli

Keisala Luka Aleksander

Kivioja Eemil Matti Oskari

Koivusaari Oskari Juhani

Kukko Aaron Aukusti

Kukkola Eevert Mikael

Kyösti Juho Johannes

Lahti Vihtori Aku Einari

Lahtinen Elias Riku Elmeri

Leppänen Tatu Nikko Ossian

Nisukangas Arttu Veikko Johannes

Nyman Oosa Maria

Peltokangas Teemu Tapani

Pietilä Teemu Antti Eemeli

Piispanen Joni Mischa

Piispanen Lukas Eemil

Poranen Oskari Esko Juhani

Pyykölä Iikka Elmeri

Päivärinta Jasper Petri Ilmari

Raikula Pinja Adele

Rekilä Roope Oliver Matias

Renlund Maija Usva Kirsikka

Rsho Khalil

Sorvari Joona Matias

Suo Vertti Mikael

Vaniushkin Roman

Venetjoki Kolja Luka Oskari

Vuorinen Miki Elmeri Johannes

 

Talotekniikan perustutkinto:

Fabritius Eemil Oliver

Haga Kaapo Antero

Herronen Tino Matias Oliver

Humalajoki Valtteri Matias

Jaakola Eetu Lucas

Kalliokoski Otto Viljami

Kalliokoski Tapani Johannes

Kiema Julius Vili Henrikki

Koivuniemi Verneri Eeliel

Lahtinen Valtteri Jukka Anselmi

Lassila Eelis Antti

Nissilä Niilo-Viljami

Nygård Konsta Matias Verneri

Pannula Tuomas Onni Oskari

Pirkola Hannes Eemil

Pistone Andrea Edoardo

Tuukkanen Otto Antero

Wassborr Riki Aulis Jaakoppi

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto:

Aaltonen Luukas Seppo Mikael

Alho Miro Daniel Timonpoika

Borisov Angel Stefanov

Ervasti Juuli Elmiina

Falcón Seppälä Alexandra Eva

Huovinen Jonne Tapani

Isopahkala Aleksi Pekka Mikael

Isopahkala Robin Daniel

Järvelä Eetu Mikko Valtteri

Karvonen Kasper Antero Erik

Kivelä Waltteri Eetu

Kivineva Joni Matias

Korhonen Niklas Lenni Sakari

Korpinen Jere Henrik

Kujala Joonas Johannes

Latvakoski Carlo Sebastian

Manninen Sasha Juhani Aleksandr

Mäki-Kahra Samuel Julius

Pulkkinen Miro Olavi

Pääkkö Aksu Vilho Filippus

Rasmus Emma Sofia

Raudaskoski Pasi Kauko Felix

Rauta Veeti Miika Johannes

Saarela Roope Jarinpoika

Saarela Valtteri Juhani Johannes

San Eliah Anothai

Syrjälä Ville Matias

Teräntö Tenho Taneli

Veteläinen Daniel Matti Antero

Vähäkainu Alex Johannes
 

Turvallisuusalan perustutkinto:

Harju, Camilla Emilia

Heikkilä, Kimi Eero

Junka, Rasmus Jonathan

Kallio, Eetu Veikka Mikael

Kerttula, Sasha Aleksanteri

Kivelä, Ella Emilia

Nikki, Jukka Erkki

Nisula, Miina Marjatta

Okkonen, Jenni Sofia

Pulkkinen, Tara Aino Olivia

Pyysalo, Petra Marianne

Virkkala, Kasper Olavi Valtteri

 
Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus:

Almusaytif Mohamad

Dawoud Ahmed

Hartikainen Emmi Katariina

Hollanti Saana Anna Elina

Huovinen Rasmus Matti Viljami

Juhkam Sten

Kleemola Heli Jenni Alice

Kyyrö Ruusu-Sofia Aurora

Mehmeti Albana

Mottinen Miro Petteri

Muhi Halah Ammar

Mäkelä Petrus Mikael

Puutio Viljami Väinö Matias

Rekilä Neea Meeri Johanna

Riksman Lilly Andrea Isabella

Säilynoja Benjamin Marko Aleksis

 

Kälviä Arts -opistovuosi oppivelvolliselle:

Hietamäki Henna Piritta

Rönnkvist Juliet Josefine

 

Jäitkö ilman opiskelupaikkaa? Osallistu jälkiohjauspäivään 21.-22.6.2022!

Järjestämme hakeutumiseen liittyvää ohjausta ilman opiskelupaikkaa jääneille seuraavasti:

tiistaina 21.6. klo 10-14 ajanvarauksella
keskiviikkona 22.6. klo 10-12 ajanvarauksella
keskiviikkona 22.6. klo 13-15 ilman ajanvarausta
 

Paikka: Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola


Linkki ajanvarauskalenteriin: