Kevään 2019 yhteishaussa Keski-Pohjanmaan ammattiopistoon opiskelemaan valitut

13. kesäkuuta 2019

Kevään 2019 yhteishaussa valitut opiskelijat, jotka ovat antaneet Opintopolussa luvan nimensä julkaisuun löydät tekstin lopusta.

Keski-Pohjanmaan ammattiopistoon valittiin kevään yhteishaussa 613 opiskelijaa 25 eri perustutkintoon.

Valinnan tulokset ilmoitetaan hakijoille henkilökohtaisesti hakemuksessa ilmoitettuun sähköpostiosoitteeseen. Lisäksi valituille opiskelijoille lähetetään kirje, jossa on tietoa opiskelun aloittamisesta.

Opiskelupaikka otetaan vastaan viimeistään 27.6. mennessä joko sähköisesti tai palauttamalla opiskelijapaikanvastaanottamisilmoitus postitse Hakijapalveluihin. Varasijoilta valittaville opiskelijoille ilmoitetaan valinnasta puhelimitse ja kirjeellä kesän aikana. Varasijat ovat voimassa 16.8.2019 saakka.

Yhteishaussa valitut opiskelijat aloittavat opintonsa orientaatioviikolla pääasiassa 6.8.2019.

Jatkuva haku auki ympäri vuoden

Ammatilliseen koulutukseen voi hakeutua yhteishaun ohella myös jatkuvassa haussa. Jatkuvan haun kautta on mahdollista hakea suorittamaan ammatillisia perustutkintoja sekä ammatti- ja erikoisammattitutkintoja. Koulutuksen aloitusaika vaihtelee tutkinnoittain ja henkilökohtaisen suunnitelman mukaan.

Jatkuva haku on avoin kaikille hakijoille ja siinä voivat hakea aiemman ammatillisen tutkinnon suorittaneet, alanvaihtajat, työelämässä osaamista hankkineet ja yhteishaussa ilman opiskelupaikkaa jääneet. 

Hakeutuminen opintoihin tapahtuu www.kpedu.fi -sivujen kautta. Jatkuvan haun hakemuksia voi jättää koko kesän, opiskelijavalintapäätöksiä tehdään kesän aikana 27.6., 11.7. ja 25.7. Opiskelijavalinnat tehdään hakemusten sekä mahdollisten haastattelujen tai pääsy-/soveltuvuuskokeiden ja kielikokeen perusteella. Valintapäätös tiedotetaan hakijoille heti opiskelijavalinnan jälkeen.

Hae Valma-koulutukseen

Ammatilliseen koulutukseen valmentavan koulutuksen (Valma) tavoitteena on antaa opiskelijalle valmiuksia ammatilliseen koulutukseen hakeutumiseen ja vahvistaa opiskelijan edellytyksiä suorittaa ammatillinen perustutkinto tai ammattitutkinto. Haku on käynnissä www.opintopolku.fi-palvelussa 23.7. saakka. Vuoden kestävä Valma-koulutus alkaa syksyllä Kokkolan ammattikampuksella.

Kysy lisää 

Hakijapalvelut:

Opintoasiainpäällikkö Merja Kivelä, puh. 040 808 5161 tai merja.kivela(a)kpedu.fi

Koulutusohjaaja Anu Pajala, puh. 040 808 5010 tai hakijapalvelut(a)kpedu.fi

Hakijapalvelut sekä keskitetty opiskelijapalvelu ovat auki koko kesän klo 9 – 15.


YHTEISHAUSSA JULKAISULUVAN ANTANEET VALITUT


Autoalan Perustutkinto, Pk
Beztalannyy, Andrii 
Hongell, Vilma Anna Leena 
Jylhä, Aki Tapani 
Järvenpää, Janne Henri Johannes 
Mäkinen, Arttu Viljami 
Niemi, Konsta Matias  
Niva, Mikael Antton Benjami 
Orava, Arttu Esa Tapio 
Peltomäki, Mico Jonathan 
Pisilä, Jonne Petteri 
Polso, Jussi Pekka 
Pulkkinen, Tomi Petteri 
Pöppönen, Johanna Tuulia 
Rauma, Pyry Tapani 
Sand, Ahti Eetu Ilmari 
Vehkalampi, Patrik Sebastian 
Virkkala, Matti Väinö Johannes 

Elintarvikealan Perustutkinto, Pk
Haapasalo, Heidi Petriina 
Hietapakka, Fanny Matilda 
Holmnäs, Nadja Heidi Alice 
Hotakainen, Taija Iidamaria 
Höyhtyä, Pihla Elisabet 
Keski-Petäjä, Henna Sofia 
Kiviaho, Aleksi Mikko Samuel 
Kongthon, Wiracha 
Lahti, Suvi-Tuuli Ellen Cecilia 
Lehtola, Emma Aada Elina 
Leivo, Joona Alfred 
Moilanen, Ada-Rebecca Eveliina 
Muhumad, Wiilo Ali 
Ollanketo, Eva Noora Pauliina 
Peteri, Saga-Maria Aurora 
Rajala, Wiivi Sylvia 
Rannankari, Sara-Sofia Katariina 
Siltala, Emilia Rosaliina 
Tyni, Kaisla Maaria 
Widjeskog, Wilhelm Reinhold 
Österlund, Nina Mariella 

Hevostalouden Perustutkinto, Kaustinen, Pk
Honkaperä, Birgitta Mari Aamu 
Kettu, Julia Maaria 
Luoma-Aho, Josefiina Emilia 
Miettinen, Heini Suvi Johanna 
Montonen, Jessica Karla 
Mäkelä, Saara Pauliina 
Nappar, Metti Maire 
Suontakanen, Aleksandra Iida-Liisa 

Hevostalouden Perustutkinto, Perho, Yo
Tarvonen, Emma Justiina 

Hevostalouden Perustutkinto, Perho, Pk
Arffman, Henna Pirjo Karoliina 
Bodbacka, Sabina Nancy Ingegerd 
Fogde, Nicola Verna Sanelma 
Karttunen, Sandra Adalmiina 
Lokasaari, Noora Jessika 
Pykäri, Janna Maaria 
Tapio, Néa Wilma Eveliina 

Hius- Ja Kauneudenhoitoalan Perustutkinto, Pk
Holländer, Helmi Maria Annikki 
Hotakainen, Alina Justiina 
Keiski, Heidi Maria 
Kronqvist, Emmi Sandra-Sofia 
Kumpula, Veera Vieno Sylvia 
Liedes, Elsa Katariina 
Linna, Ella Heini Kristiina 
Mäki-Leppilampi, Aliisa Josefiina 
Nisula, Nea Maria Susanna 
Pekkarinen, Janika Karoliina 
Ruusila, Sara Sofia 
Vasalampi, Tea Katariina 
Äijälä, Saana Aleksandra 

Hius- Ja Kauneudenhoitoalan Perustutkinto, Yo
Ngo, Thi Nina 
Uusimaa, Sonja Aliisa Elisabet 

Kasvatus- Ja Ohjausalan Perustutkinto, Pk
Björk, Isabella Aleksandra 
Hertteli, Kasperi Evald Johannes 
Kopsala, Elli Inkeri 
Kopsala, Nanna Miia Eliina 
Koskinen, Jenna Kristiina 
Leskelä, Janne Johannes 
Polet, Jodie Patricia 
Rayamajhi, Tulsa 
Särkioja, Rianne Elina Rebekka 
Takala, Pekka Olavi Vihtori 
Tervala, Oskari Jaakko Valtteri 

Kone- Ja Tuotantotekniikan Perustutkinto, Pk
Dahlbacka, Robert Carl Gustav 
Haakana, Jenna Sofia 
Haavisto, Miko Marko Tapani 
Hanhisalo, Robert Anton 
Himanka, Niko Mikael 
Holm, Joachim Georg Andreas 
Huhtala, Aatu Viljami 
Hyyppä, Jami Kalle Johannes 
Hyyppä, Vili-Ilmari 
Hänninen, Jesper Klemens 
Höglund, Urho Tapio 
Ingers, Mikael Johannes 
Karhu, Luca Henrik 
Karlsson, Daniel Johan Matias 
Keränen, Tuukka Johannes 
Korpi, Miska Johannes 
Laasanen, Topi Otto Markus 
Lahnalampi, Tero Tapani 
Lerbacka, Onni Albert 
Lerbacka, Valter Carl-Anton 
Liimatainen, Toni Kristian 
Lindh, Jesse Jan Robert 
Lipponen, Jenna Kristiina 
Luokkala, Miro Juhani 
Miettunen, Tommi Petteri 
Mild, Joona Juhani 
Polvi, Mikko Juhani 
Päivärinta, Jere Petteri 
Rantala, Eemi-Wilhelmi  
Spak, Jani Allan 
Svahn, Eliel Stefan 
Söderström, Jonny Jani Daniel 
Toivonen, Roope Kristian 
Vallas, Matias Verneri 
Vallas, Milla Karoliina 
Vartiainen, Tomi Aleksi 
Virta, Christian Alexis Kustaa  
Witick, Max Henry Casper 
Witick, Nico Petri Mikael 
Yrjänä, Matias Salomon Päiviö 

Kone- Ja Tuotantotekniikan Perustutkinto, Yo
Jussinniemi, Saku Ilari 

Laboratorioalan Perustutkinto, Pk
Karhulahti, Ronja Eleanor 
Khavari, Mohadeseh 
Känsäkangas, Tommy Emil 
Kärkkäinen, Taru Tiia Annika 

Liiketoiminnan Perustutkinto, Pk
Al-Tameemi, Hussein Najm Abed 
Arope, Bagat Michael 
Baczynska, Anna Agnieszka 
Basalak, Muhammed Emin 
Björkgren, Alex Henrik Erik
Erkkilä, Oiva Alfred 
Fagerholm, Elias Jan-Anders  
Fagernäs, Niklas Jarit Emil 
Fiskaali, Milla Karoliina 
Ghand Agha, Samira 
Göös, Venla Seliina 
Hansell, Paul Carl Patrik 
Hautala, Samuel Jarmo Ilmari 
Hautamäki, Valtteri Olavi Mikael 
Heikkinen, Markus Mikko-Petteri 
Hietala, Taneli Aatu Olavi 
Hohenthal, Iida Josefiina 
Holm, Filip Mathias 
Huima, Nelly Wilhelmina 
Humalajoki, Saana Maria 
Impiö, Paulus Janne Jeremias 
Isokangas, Petri Kristian 
Isopahkala, Fanny Inkeri 
Joensuu, Leevi Mikko Ilmari 
Kellokoski, Janina Marjut  
Kellokoski, Jenni Maaria  
Kopola, Niko Kasimir 
Kovács, Szilvia 
Kultalahti, Tatu Antero 
Laakkonen, Otto Kalevi 
Laine, Kasperi Waltteri Alfred 
Leppälä, Essi Pepii Pekantytär 
Leppälä, Liida Loviisa 
Lindfelt, William Arthur Oscar 
Lukina, Anastasiia 
Maunula, Nico Kasper 
Maunula, Riina Marjaana 
Mostafa, Fahmida 
Myllykoski, Katariina Tuulikki 
Nissinen, Laura Iida Eveliina 
Nousiainen, Erin Aino Sofia 
Nylander, Jussi Iikka Matias 
Ojala, Jere Johannes 
Pajunpää, Emilia Kristiina 
Pallaspuro, Josefin Alexandra 
Pasanen, Aapo Otso Iivari 
Peltoniemi, Aadam Luukas 
Puolitaival, Roosa Alina 
Rajaniemi, Miia Maria 
Rimpeläinen, Milla Taina Tuulikki 
Rimpioja, Panu Petteri 
Rintala, Otto Patrick 
Räisälä, Milla Marjut Jenniina 
Siirilä, Nelli Eveliina 
Siirilä, Valtteri Viljami 
Sillanpää, Jenna Julia 
Sillanpää, Samuli Matias 
Sillanpää, Sonja Emilia 
Sjöblom, Annika Hannele 
Sorvala, Valtteri Veeti Mikael 
Sundell, Emma Amanda Hannele 
Särkiniemi, William Andreas  
Taipale, Jani Eemil Oskari 
Toikkanen, Jimi Albert 
Tokola, Aino Maria 
Tyni, Miranda Piangtawan  
Vasalampi, Iida Helmiina 
Vehmanen, Veera Oona  
Vesisenaho, Henna Iida Margareta 
Viitala, Jenna Kristiina 

Liiketoiminnan Perustutkinto, Yo
Isokääntä, Jenni Anneli 
Koivisto, Essi Maria Susanna 
Paavola, Viivi Linda Amanda 
Saari, Linda Fiia Maria 
Suutari, Oona Ira Julianna 
Ylitalo, Mira Liisa 

Logistiikan Perustutkinto, Pk
Björk, Linus Herman 
Enkvist, Alex Karl Benjamin 
Forss, Aleksi Anton 
Hanhisalo, Paulus Hermann 
Heinua, Valtteri Toivo Mikael 
Humalajoki, Aslak Viljami 
Karjula, Paul Kaarlo 
Lahnaoja, Tomi Jalmari Joel 
Lapinoja, Matts Timo Johannes 
Molander, Aaro Miika Matias 
Mäntylä, Sanni Maria Susanna 
Oja, Ville Veikko 
Peltomäki, Tino Veeti Johannes 
Rimpioja, Eelis Aapo Olavi 
Seppälä, Valtteri Juhani 
Yrjänä, Jasse Juhanni 

Logistiikan Perustutkinto, Yo
Heikkilä, Edith Akseliina  
Saari, Henna Maria  

Maatalousalan Perustutkinto, Pk
Ahlholm, Joona Aleksi 
Ainali, Henri Miikka Kristian 
Burness, Kenneth Michael 
Hietapakka, Niko Matias 
Jantunen, Vesa Sakari 
Joki-Hollanti, Eetu Valtteri
Juntunen, Juulia Katariina 
Jääskä, Oskari Aleksanteri 
Kallio, Iiro Sakari 
Kangas, Hanna Eveliina 
Karsikas, Ville Valtteri 
Kippo, Joonas Jarkko Mikael  
Koskela, Jaakko Matti Juhani 
Kupila, Samu Sakari  
Kääntä, Iljas Adrian Mikanpoika 
Luomanpää, Emmi-Eliina Wilhelmiina 
Mäenpää, Noora Sofia 
Niemimäki, Aino Maria 
Oja, Atte Eedi Matias 
Paavola, Johanna Aino Päivikki 
Paavola, Pauli Petri Olavi 
Pöntiö, Viljo Hermanni 
Rautiainen, Herman Kalle Vilpas 
Remesaho, Lenni Juuso Jesperi 
Saarenpää, Timi Eeli 
Syri, Rasmus Matias
Teirikangas, Viljami Heikki Juhani 
Vehviläinen, Aaro Viljam 
Ylikoski, Hannes Olavi 

Maatalousalan Perustutkinto, Eläintenhoidon Osaamisala, Pk
Haapakoski, Riina Aada Tuulia 
Hiltunen, Janika Vilhelmiina  
Huhdanmäki, Annika Olivia 
Huhtala, Nea Susanna 
Häivälä, Krista Marja Irene 
Järvinen, Janette Nea Kristiin 
Karlsson, Salli Anni Marja 
Kuusela, Sirja Meri-Tuulia 
Kätkä, Viktoria Nadja Eveliina 
Leiviskä, Milena Maarit  
Leppänen, Salla Eveliina 
Partanen, Janna-Maj Aleksiina 
Piiroinen, Inka Wilma Tuulikki 
Pirttimäki, Maisa Kiia Matilda 
Rasinpää, Milka-Maria Aliisa 
Seppälä, Noora Elina 
Tukiainen, Julia Kaarina Elisabeth 

Maatalousalan Perustutkinto, Eläintenhoidon Osaamisala Yo
Eerikäinen, Veera Vilhelmiina 
Laitinen, Satu Iida Maria 
Lappi, Iida Piia Noora 

Media-Alan Ja Kuvallisen Ilmaisun Perustutkinto, Pk
Erkkilä, Mia Maria 
Forslund, Siiri Matleena 
Haili, Otto Leevi Eemil 
Hakola, Jiri Artturi 
Hänninen, Lilli Katariina 
Inkamo, Max Erik Aleksander 
Kaunisvesi, Viivi Aliina 
Kolppanen, Iida Sofia  
Muuraiskangas, Linhua Mikaela Maria 
Niskakoski, Pinja Riitta Hannele  
Peitso, Anni Liina Josefina 
Peltola, Elias Ilmari 
Rantanen, Risto-Matias 
Rastio, Nea Julia 
Sampson, Tehillah May 
Saviaro, Jade 
Tiainen, Veeti Aaro Eliel 
Torppa, Lea Maria 
Vartio, Sanna Marika Anniina 

Media-Alan Ja Kuvallisen Ilmaisun Perustutkinto, Yo
Pajala, Aapo Timo Henrikki  

Metsäalan Perustutkinto, Pk
Ahokangas, Vilja-Alina Aleksandra 
Antikka, Juho Matti Elias  
Bodö, Jan Kristian 
Haapakoski, Janne Matias 
Haka, Niko Eemeli 
Hiltula, Eeli Henrik 
Kettunen, Lauri-Kalle Tapio 
Kiiskilä, Oskari Alpo Viljami 
Kuorikoski, Sisu Gaabriel 
Niskakangas, Nestori Teuvo Tapani 
Ollila, Jani Väinämö 
Rauma, Urho Hugo Henrik 
Soukka, Tuukka Samuel 
Vaikonpää, Vertti Juhani Edvard 
Vetoniemi, Rasmus Tapio 
Ylitalo, Joni Kalervo 

Pintakäsittelyalan Perustutkinto, Pk
Alanko, Tero Markus 
Bakkar, Murhaf Mahmoud 
Haapakoski, Suvi Tuulia 
Hagström, Veeti Veikko Viljami 
Hietikko, Eljas Herman Harrinpoika 
Juotasniemi, Luca Christian Casimir 
Korpi, Emilia Kristiina 
Kuorikoski, Kaapo Viljami 
Mäkelä, Silja-Maria 
Nyberg, Mira Aleksandra 
Okeyo, Maria Anneli Jullian 
Oksanen, Janette Adele 
Rajala, Pauliina Ulla Elisabet 
Rauma, Mette Maria Magdaleena 
Räisälä, Hanna-Mari Onerva 
Salmela, Hilda Maria 
Siltala, Juhani Taavetti 
Varila, Ella Katariina 
Vesanen, Erica Victoria 
Ylitalo, Elina Catarina 

Prosessiteollisuuden Perustutkinto, Pk
Alajoki, Ilmari 
Arvo, Elmo-Eemeli 
Aspfors, Christian Hemming 
Backlund, Arttu Santeri  
Finnilä, Joel Aleksi Benjamin 
Forsström, Janne Veikko 
Hassinen, Oskar Aaron 
Levaniemi, Jere Petteri 
Masumi, Pedram Asko    
Pohjonen, Tuomo Markus Petteri 
Salo, Eeli Aleksanteri 
Soininen, Rami Ilmari 
Suihkonen, Jooa Petteri 
Torvi, Aleksi Antinpoika 
Vetoniemi, Heikki Mikael 
Yli-Jylhä, Jarno Antero  

Prosessiteollisuuden Perustutkinto, Yo
Hellman, Eero Timo Santeri 
Karjalainen, Jukka-Pekka  
Leppäkari, Saana Aleksandra 
Lindroos, Nicholas Eric Alexandro 

Puhtaus- Ja Kiinteistöpalvelualan Perustutkinto, Pk
Nádasi, Rasmus Onni Zoltan 
Ruoho, Tinka Janina 
Viinamäki, Anu Emilia 

Puuteollisuuden Perustutkinto, Pk
Alatalo, Nico Antero Mikael 
Granvik, Jose Antti Gustav 
Honkala, Väinö Eemeli 
Isosalo, Antton Olavi  
Kaunisvesi, Joni Markus Oliver 
Rentola, Samu-Mitja Matias 

Rakennusalan Perustutkinto, Pk
Çiftçi, Samuel Furkan 
Haaponiemi, Eemil Matias 
Haaraniemi, Eetu Antero 
Hakasalo, Sami Hemminki 
Hintsala, Jaakko Matias 
Huusko, Juho-Petteri Juhani 
Hyyppä, Miska Matias 
Ilmarinen, Magnus Helmer 
Isokääntä, Ilari Tuomas Julius 
Joki-Huuki, Jasu Joonas 
Jylhä, Santeri Kristian 
Jylhä, Ville Hannunpoika 
Jylli, Arttu Oskari Iivari 
Kankkonen, Anni Lilja 
Karppinen, Roope Matti Kalevi 
Kivelä, Roni Mikael 
Lapinkorpi, Jusu Robert 
Lappi, Vili Mooses 
Laurila, Jiri Jussi Johannes 
Lehto, Patrik Esko Matias 
Leppälä, Lauri Antero 
Leppälä, Topias Eemil Aleksanteri 
Luhtio, Santeri Mikael Eerikki 
Lukkarila, Arttu Eemeli 
Manninen, Jori Jyrki Tapio 
Mohamed, Zamary Zaki Idris Bashir 
Mutka, Miika Väinö Tapio  
Nykänen, Petteri Aleksanteri 
Ojala, Jesse Oskari 
Pajukangas, Samuli Petteri 
Ranta-Nilkku, Tuomas Kosti Mikael 
Rauhala, Riku Kristian 
Rautiainen, Tino Jukka-Joonatan 
Sein, Mar Ti Ya 
Silver, Kristian Eemil 
Syri, Joonatan Oliver  
Syrjälä, Eetu Antero 
Takalo-Mattila, Juhani Samuli 
Tuukkanen, Veeti Sebastian 
Yrttikoski, Juho Eero Olavi 

Rakennusalan Perustutkinto, Maarakennuskoneen Kuljetuksen Osaamisala, Pk
Appelgren, Santtu Mikael 
Hilli, Juho Jouni Samuel 
Kangas, Atte Antero 
Kero, Tuomas Ahti Viljami 
Keski-Vähälä, Jesse Eemil 
Kola, Topias Tatu Elmeri 
Kurikkala, Saku Olli Leander 
Lampela, Eetu Mikael 
Läspä, Roni Petteri 
Muhola, Robert Jeremias 
Poutanen, Julius Elmeri 
Rannila, Timi Santeri 
Riihimäki, Julius Santeri 
Riippa, Justus Lauri Elias 
Sikala, Eerik Mikael 
Wargh, André Johannes 
Voutila, Aki Tapani 

Ravintola- Ja Catering-Alan Perustutkinto, Pk
Gadain, Radia Salah Ahmed 
Hautakoski, Veera Julia 
Huuki, Joanna Marianna 
Härkönen, Valtteri Veli-Matti 
Jokelainen, Iida Sofia 
Joki-Huuki, Jesse Aleksi 
Korkiakangas, Anton Otto Erik 
Lehtinen, Diana Sisko Hannele 
Loukkonen, Ida Onerva 
Rauhala, William Oliver 
Saariaho, Niko Mikael 
Saarinen, Sanna Maria 
Syrjälä, Onni Joel Jalmari 
Timirov, Ivan 
Wistbacka, Rebecca Mikaela Sofia 
Ylitalo, Julia Katariina 

Sosiaali- Ja Terveysalan Perustutkinto, Pk
Alahuhta, Olivia Laura Amanda 
Bredarholm, Iiris Isabel Marlene 
Enlund, Matilda Kristiina 
Grankulla, Leah Viveka Irene 
Grankulla, Mirja Outi Ann-Christine 
Göös, Sanni Eerika 
Haaponiemi, Kaisa Maria 
Hakala, Anniina Pihla Pauliina 
Hautala, Emma Ida Emilia 
Herlevi, Meeri Anna Carolina 
Himanka, Henna Emilia 
Himanka, Janina Anni Aleksandra 
Häyrynen, Jonatan Karl-Martin 
Isomaa, Fanni Adeliina 
Jokela, Laura Sofia  
Järvenoja, Mira Sofia Josefiina 
Järvinen, Henna Eveliina 
Kaakko, Henna Emilia 
Kalliokoski, Salla Maaria 
Kalliokulju, Sofia Helmiina 
Kangasvieri, Santeri Kale Kristian 
Kerola, Eveliina Juliaana 
Kilpiö, Jenna Susanna 
Kinnunen, Miranda Carelia 
Kivelä, Wilma Emilia 
Kivinen, Senja Emilia 
Kokko, Tiia Maria Vilhelmiina 
Koskela, Saara Karoliina 
Kronqvist, Venla Anna Erika 
Laitala, Nea Aleksandra Johanna 
Lampela, Mariella Josefiina 
Leppäkari, Aino Unelma 
Leppäkari, Onni Topias 
Linnanmäki, Aada Sofia 
Luokkala, Elle Vilhelmiina 
Löllö, Jenna Heidi Maria 
Mattila, Meeri Emilia 
Maunula, Aija Emilia 
Mäkelä, Janita Karoliina 
Mäki-Ullakko, Julia Susanna 
Niemissalo, Pinja Irene 
Niinikoski, Salla Sofia 
Niskala, Ronja Eerika 
Paananen, Aada Juliaana 
Pahkakangas, Laura Emilia 
Pajukangas, Emilia Susanna 
Peltoniemi, Emma Katariina 
Piukkala, Annele Aino Emilia 
Pohjonen, Helmi Ruusu Anniina 
Päivärinta, Oona Peppiina
Rauha, Miia-Maria Eerika 
Reh, Boe Meh
Remes, Kimmo Simo Kalevi 
Rita, Anu Katariina 
Saarikettu, Inka Fiia Annikki 
Simpanen, Saana Helmi Maria 
Sorvari, Saana Johanna 
Syri, Iina Mirjam
Syväkoski, Aliisa Iida Maria 
Virtanen, Lyyli Vilhelmiina 
Vähätiitto, Jenna Emilia 
Ylikoski, Anna Sofia
Zaya, Noor Mazin 

Sosiaali- Ja Terveysalan Perustutkinto, Yo
Lamu, Konsta Kalevi 

Sähkö- Ja Automaatioalan Perustutkinto, Pk
Autio, Joona Petteri 
Brock, Gavin Johannes 
Friis, William Max Christian 
Haapala, Atte Ukko-Pekka 
Hiironen, Konsta Petteri 
Hohenthal, Benjami Julius 
Honkonen, Jonne Matias 
Humalajoki, Josua Aaron Olavi 
Humalajoki, Sakari Johannes 
Hämäläinen, Aleksis Juhani Tapio 
Hämäläinen, Kimi Valtteri 
Karsikas, Tuomas Alvari 
Kauppila, Oona Maria 
Keski-Korpi, Nico Kristian 
Kivelä, Santeri Tomi Väinö 
Kivikallio, Ilari Matias 
Kotilainen, Kari Mikael 
Kotisaari, Kalle Oskari 
Kuorikoski, Antti Ilkka Johannes 
Laasasenaho, Joni Aleksi 
Lahtonen, Reima Aaron 
Larsen, Tomi Aleksanteri 
Lämsä, Juho Väinö 
Myllymäki, Elmeri Eevertti 
Niemelä, Juuso Matti Samuli 
Niskakangas, Sebastian Onni Elias 
Ojala, Jesperi Mikael 
Penttilä, Kalle Einari 
Pesola, Jonne Juhana 
Päivärinta, Jere Markus 
Rainosalo, Julius Anselmi 
Salonen, Rasmus Matinpoika 
Sarkaranta, Veikka Juhani 
Simoinen, Jani Matias 
Sorvari, Niklas Sebastian 
Syri, Antton Valtteri 
Tikkakoski, Kasperi Henrik 
Ulvi, Santeri Jaakko
Väisänen, Iivo Perttu 
Väätäjä, Albert Jakob Vilhelm 

Talotekniikan Perustutkinto, Pk
Drycksbäck, Benny Johannes Alexander 
Enlund, Jesper Aleksi 
Erkkilä, Aleksi Viljami 
Hautala, Joona Jarmo Matias-Akseli 
Hautamäki, Samu Matias 
Joukosalmi, Niko Henrik 
Kinnunen, Kosti Viljami 
Kivikallio, Tuukka Olavi 
Lassila, Ilmari Tuomas 
Marttila, Rasmus Aleksi 
Moisio, Eljas Aukusti 
Nieminen, Otto Markus Ilari 
Nyberg, Juuso Elias 
Nykänen, Juuso Viljami 
Piippo, Risto Juho-Mikko Antero 
Pollari, Toni Martti  
Ruuhinen, Niilo Onni Wihtori  
Salmela, Elias Ilmari 
Tikkakoski, Oskari Kristian 
Tran, Nhat Dan 

Teknisen Suunnittelun Perustutkinto, Pk
Ahoniemi, Antti Matias 
Paasila, Joonatan Vili-Benjamin 
Peltoniemi, Oliver Asseri 
Rauma, Roope Elias 
Slotte, Egon Valentin Zachariasson 
Takki, Joonas Ismo Vladislav 

Teknisen Suunnittelun Perustutkinto, Yo
Kujala, Annika Elisabet 
Tieto- Ja Tietoliikennetekniikan Perustutkinto, Pk
Grundström, Benjamin Frans Eerik  
Joki, Janne Jeremias 
Järvi, Leevi Sakari  
Kanerva, Jere Juhani 
Lehtola, Nico Aleksi  
Lindberg, Kimi Heikki Johannes 
Nikula, Topi Matias 
Pahkamäki, Atte Johannes 
Partanen, Niilo Viljami 
Pietilä, Jari Tapani 
Ruotsalainen, Santtu Antero 
Saarikoski, Miika Santeri 
Tiittanen, Pauli Jukka Daniel 
Viirret, Marko Hannu Tapio  
Viitala, Jussi Kalervo Matias  
Yli-Länttä, Nicklas Antti Kristian
 
Tieto- Ja Viestintätekniikan Perustutkinto, Pk
Cala’ Campana, Emanuele 
Härmälä, Tino Harry Antero 
Iivari, Arttu Johannes 
Kalliokoski, Julius Aleksi  
Karjus, Silver 
Koskinen, Jesper Juha Kalervo 
Kovanen, Niko Antero 
Käkk, Aramis 
Lipponen, Laura Johanna  
Lipponen, Toni Tapani  
Lumilaakso, Nooa Jesperi 
Nyman, Simon Oliver  
Pirttimäki, Vili Justus Santeri 
Pöyhönen, Filipp Olavi 
Rauta, Ville Markus 
Sandelin, Daniel Onni Juhani 
Sundell, Oscar Emil 
Tanskanen, Timi Julius 
Vanhala, Ville Eino Henrik
Varila, Vili Väinö Vihtori 

Turvallisuusalan Perustutkinto, Pk
Englund, Jade Melinda 
Göös, Eedit Julianna
Heinonen, Roope-Kalevi Matias 
Isokoski, Riika Mari 
Isosaari, Laura Anu Marjaana 
Koivisto, Harri Artturi 
Korkeakangas, Iida Amalia 
Kurikkala, Sara Prawnapat 
Kurtén, Wilma Ida-Maria 
Lindroos, Clara Disa Isabella 
Niemelä, Annika Maarit Emilia 
Paananen, Rosanna Mariella Jennifer 
Rosenqvist, Christoffer André Rainer 
Silander, Santeri Marius 
Store, Cecilia Faria 
Sydänmetsä, Oskari Väinö Vilhelmi 
Turunen, Lyydia Josefiina 
Törmälä, Tytti Tuulikki 
Ylikoski, Manu Heikki Tapio 

Turvallisuusalan Perustutkinto, Yo
Leppäkangas, Aino Matilda