Keski-Pohjanmaan ammattiopistosta 1.1.-31.5.2019 valmistuneita

29. toukokuuta 2019

Keski-Pohjanmaan ammattiopistosta 1.1.-31.12.2019 valmistuneet ja julkaisuluvan antaneet:


Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:

Englund Joakim Christian, Kokkola,

Hautala Veikka Valtteri, Kokkola


Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Baratzade Farhad, Kokkola

Haglund Liinus Jan Viljami, Kokkola

Hyyppä Konsta Eemeli, Kalajoki

Kåla Roope Erkki Alexander, Kokkola

Luokkala Noora Johanna Vilhelmiina, Kokkola

Långsved Niko Kristian, Kokkola

Manninen Miika Jari Heikki, Kokkola

Milenkov Gabriel Dilyanov, Kalajoki

Mård Eemil Hermanni, Kokkola

Neuvonen Taavetti Åke Mikael, Kannus

Niemi Niklas Väinö Juhani, Kokkola

Paananen Magnus Alfred Jalmari, Toholampi

Varila Roope Markus, Kaustinen

 

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Alaspää Vilma Elisabet, Veteli

Annala Jere Johannes, Kokkola

Kellokoski Veera Vilhelmiina, Kokkola

Knutar Erica Johanna, Kruunupyy

Nurmi Jemina Fredrika Julia, Kokkola

Hiitola Maaria Johanna, Kokkola

Kinnunen Tanja Tuulikki, Kokkola

Luoma Jenna Aurora, Kokkola

Mina Baya Natalina, Kokkola

Nahkala Moona Severiina, Kruunupyy

Rita Sanne-Mai Kaarina, Kokkola

Säisä, Jani Lauri Olavi, Nivala 

 

Hevostalouden ammattitutkinto:

Heikkilä Heidi-Maria, Alajärvi

Nikkarikoski Suvi Railimaija, Kalajoki

 

Hevostalouden ammattitutkinto, hevoshieroja:

Saukko Kati Mari Anna, Ranua

 

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja:

Haapasalo Sini Elina, Veteli

Karlsson Marja Kaarina, Mustasaari

Koivuniemi Inari Armida, Sievi

 

Hierojan ammattitutkinto:

Haaraniemi Jenny Paula Rebecca, Kannus

Hollanti Emilia Maija Kaarina, Kokkola

Ihanainen Minna, Kokkola

Laakkonen Mikko petteri, Kokkola

Löfbacka Milla Jelena Isabella, Vaasa

Mutka Hanna Emilia, Kokkola

Myllyoja Jenny Emilia, Ylivieska

Nordbäck Susanne Maria, Kokkola,

Pelo Pirjo Johanna, Nivala

Perttula Marja-Leena, Ylivieska

Pirnes Jenni-Emilia, Nivala

 Rodionova Irina, Kokkola

Tuikka Minna, Kokkola

 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja:

Rantanen Heidi Annika, Kannus

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:

Jalma Heidi Mariia, Kokkola

Rahja Jenni Pauliina, Kalajoki

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Ahopelto Kia Johanna, Kokkola

Ekman Venla Ellen Angela, Kokkola

Karjalainen Eveliina Terttu Maria, Pietarsaari

Toivanen Miko Severi, Kokkola

Jeronen Kati Pauliina, Kaustinen

Kuorikoski Duangjai, Kaustinen

Viitala Henna Selina Maaria, Kaustinen

 Vuollo Eemeli Otto Sakari, Kokkola

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Niemenmaa Jemina Anne Matilda, Kokkola

Salmi Linda Johanna, Kokkola

Luoma Essi Amanda, Kokkola

 

Johtamisen erikoisammattitutkinto:

Mäkikangas Elisa Anneli, Kokkola

 

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto:

Anttiroiko Mirja Emmi Marjatta, Kokkola

 

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, nuoriso- ja yhteisöohjaaja:

Järvenoja Jasmina Aleksandra, Jyväskylä

Keski-Korpi Sofia Helli Elisabet

Kannus, Känsälä Emilia Siv Margita, Kaustinen

Murtomäki Oskari Eemeli Joonatan, Evijärvi

Heinua Susanna Maarit, Kokkola

Hietanen Piia Marika, Kokkola

Kaikkonen Pasi Tapio, Sievi

Niemelä Lauri Johannes, Kokkola

 

Kemianteollisuuden ammattitutkinto:

Ketolainen Marko, Kokkola

Perkkilä Rami, Kokkola

Söderling Päivi, Kokkola

 

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto:

Nygård Marja-Leena, Kokkola

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Hannula Oskari, Kokkola

Hirsikangas Jesse Mika Tapani, Kokkola

Svartsjö Sami, Kokkola

Hautala Joonas, Kokkola

Välimaa Jesse Valtteri, Kokkola

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja:

Ghonim Elshaimaa Ibrahim Ragab, Kokkola

Li Li, Kokkola

Qi Pingping, Kokkola

Yoshizawa Cleverson, Kokkola

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja:

Himanka Ville Aleksi, Kokkola

Karlsson Samuel Miika Johannes, Kokkola

Kiviniemi Jesse Oskari, Kokkola

Koskela Johannes Arttu Benjami, Kannus

Koskela Joni Vesa Tapio, Kannus

Lahti Samu Allan, Kokkola

Lindh Jere Jimmy Casimir, Kruunupyy

Penttilä Onni Kalevi, Halsua

Santapakka Viljami Asser Ilmari, Kokkola

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Hakala Mikko Antero, Kokkola

Hautala Jari Pentti Sakari, Veteli

Ibisi Liridon, Pietarsaari

Karjalainen Verneri Joona Mikael, Kannus

Koutonen Jeppe Nikolai Anteronpoika, Kokkola

Lahti Juuso Benjamin, Kalajoki

Lundberg Martin Johan, Pietarsaari

Nyman William Alexander, Kokkola

Sillanpää Viljami Uuno Eevert, Veteli

Tikkakoski Severi Johannes, Veteli

Tuikka Jani Teemu, Lestijärvi

Vähäsöyrinki Eemi Aleksanteri, Kokkola

Wargh Casper Andreas, Kokkola

Alakotila Markus Kristian, Toholampi,

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Ajibola Wahab, Kokkola

Porthén Julia Pauliina, Kokkola

Tuppurainen Pekka Juhani, Kaustinen

Huttunen Santeri Kalevi Enok, Kokkola

Mattila Niko Osku Antero, Kokkola

 

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:

Huang Beini, Kokkola

Cabezaolias Angel Serapio Otero, Kokkola

Saari Fiona Eve, Kokkola

Särkiniemi Tea Eliisa Katariina, Kokkola

 

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti:

Ferhatovic Aida, Kokkola

Haxhija Sabina, Kokkola

Kokko  Sebastian Mikael, Kokkola

Saarenpää Jani Aleksi, Kokkola

Vihelä Maiju Sofia, Kalajoki

Hautamäki Eija Riitta, Veteli

Hellman Lauri Antti Matias, Laihia

Hukari Mirva, Kokkola

Nuorala Iida Jessica, Kokkola

Tuikkanen Sari Eliisa, Kokkola

Willman Noora Emilia, Kokkola

 

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto:

Heikkilä Ida Johanna, Kokkola

Kaskela Janne, Sievi

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Aalto Julia Eveliina, Kokkola

Huhta Iida Josefiina, Kokkola

Järlström Nella Anne Elina, Kokkola

Koski Tiia Santra-Maria, Kokkola

Lampela Manu Oliver, Perho

Lampinen Laura Amanda, Kokkola

Luolamäki Minna Helena, Toholampi

Märsylä Amanda Anna Maria, Kokkola

Nádasi Juuso Matti Olavi, Kokkola

Parpala Vilma Karoliina, Kokkola

Pekkala Santeri Markus, Kokkola

Tuukkanen Oona-Fiina Matilda, Kokkola

Ahlvik Maija Emilia, Pedersören kunta

Jylhä Antton Mikael, Perho

Järvi Jonna Pauliina, Kokkola

Lassila Rami Matias, Kokkola

Leväniemi Samuli Viljo Pietari, Perho

Mellin Miika Hannu Benjami

Haapavesi, Rimpioja Ella Amalia, Kokkola

Roukala Jarno Antero, Kokkola

Rönkkö Jere Juhani, Kalajoki

Sumell Matias Jukka Johannes, Kalajoki

Sämpi Jasmin Juulia, Kannus

Ylikulju Alisa Etna Pauliina, Oulainen

Ainali Toni Valtteri, Kalajoki

Hagström Vilhelmina Alina Victoria, Kokkola

Hurme Tidaa Annika, Kokkola

Koivula Milla Marianne, Kalajoki

Rättyä Weera Juliaana, Kalajoki

Salmela Leevi Ilmari, Kokkola

Witick Tiia Johanna, Kokkola

Gröhn Uula Johannes, Pedersören kunta

Hertteli Milja Mattiina, Alajärvi

Kuusela Kati Annikki, Kokkola

Lappi Tomi Antti Olavi, Kannus

Mamer Viviana, Kokkola

Pahkakangas Sini, Toholampi

Wikström Jenni Jasmiina, Kokkola

Byström Karolina Eva-Marie, Kaustinen

Hirsimäki Noora Tuulia Karoliina, Kokkola

Kattilakoski Tiina Maria, Kaustinen

Kaustinen Tuula Kristina, Kalajoki

Niskanen Minna Leena Marjut, Pietarsaari

Tarazona Mendoza De Annala Georgina Daphne, Kokkola

Heino Lotta Kaija Maria, Kokkola

Paananen Ellen Susanne, Toholampi

Rimpioja Jenna Marketta Sofia, Kokkola

Yli-Hukkala Juuso, Kokkola

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Forsblom Evald Jan Alexander, Pedersören kunta

Hakala Petteri Pekka Johannes, Perho

Harjukoski Miika Jani Juhani, Kaustinen

Himanka Teemu Matias, Kokkola

Humalajoki Mika Vilpas, Perho

Isohanni Eetu Lauri Juhani, Kannus

Junnikkala Topi Lauri Juhani, Kalajoki

Kinnari Didrik Ronny Richard, Kokkola

Känsälä Juho Aleksi Vilhelmi, Kaustinen

Marjoniemi Noona Meri-Helmi, Kokkola

Nyman Markus Sakarias, Kruunupyy

Syrjälä Antti-Pekka Juhani, Kannus

Syrjälä Niko Valtteri, Kokkola

Åberg Emilia Ida Maria, Kokkola

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja:

Mäkelä Erkki Unto, Perho

 

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:

Haapala Tuija Kaarina, Kokkola

Havela Tiina Maria, Kokkola

Hietaharju Outi Sisko, Kälviä

Karhula Hanna Loviisa, Kokkola

Kaustinen Mona Gunilla, Kokkola

Nygård Anne Eveliina, Kokkola

Pajunpää Suvi Sinikka, Kokkola

Palola Eveliina Sofia, Kokkola

Lehto Heli Krista Elina, Kokkola

 

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Hirvi Veera Marianne, Kerava

Niemi Annika Elisa, Helsinki

Paananen Inka Liisa Peppiina, Viitasaari

Similä Henna Maria, Kokkola

Åby Annika Enni Johanna, Alajärvi

 

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:

Aho Valtteri, Kokkola

Hihnala Mika Antero, Kalajoki

Linna Pirjo, Kinnula

Keränen Panu Ilkka Eemil, Nivala

Kokkonen Valtteri Juha Olavi, Kannus

Rönkkö Heli Miia Marjatta, Vieremä

Tolonen Veera Johanna, Kannus

Vanhala Maija Anneli, Kokkola

Haaponiemi Lassi Johannes, Kannus

Havisto Juho Ilmo Samuel, Alavieska

Hihnala Sauli Ilmari, Kalajoki

Jaakkola Ilari Oskari, Kauhava

Kaarela Jami, Haapajärvi

Kaarto Niko Allan, Kokkola

Kero Valtteri Eero Johannes, Kokkola

Kippo Mika Matti Aarne, Kokkola

Kokkonen Markus Yrjö Elias, Kannus

Niemi Jere Mikael, Kauhava

Oja Toni Markus Tapani, Nivala

Pekkarinen Joni, Kinnula

Rekilä Aleksi Johannes, Kannus

Vähätiitto Atte Jouni Akseli, Kannus

Heikkilä Helena Julia, Kalajoki

Istolahti Marja Helena, Seinäjoki

Kippo Jani Lasse Petteri, Kokkola

Kontio Perttu Henrik, Kalajoki

Kovasin Saija Tuulia, Kokkola

Pynssi Arttu Oskari, Veteli

Sironen Anniina, Karstula

Tornberg Jaakko Matias, Oulainen

 

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Lehtimäki Riina Hannele, Kokkola

Peltola Miia Maarit, Kokkola

Siponen Kirsti Emilia, Nivala

 

Maatalousalan perustutkinto, turkistarhaaja:

Ingman Joakim John Mikael, Lappajärvi

Ostapchuk Serhii, Kokkola

Puputti Hanna-Kaisa Emilia, Kaustinen

Vatunki Juho Kalevi, Kalajoki

 

Media-alan perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja:

Ahola Reijo Kalervo, Kokkola

Kalpio Jani Petteri, Kokkola

Korhonen Henri Matias, Kokkola

Laakso Julia Maria, Kokkola

Marjusaari Anna-Leena, Kokkola

Lehtola Rami, Pietarsaari

 

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:

Aho Heikki Veli, Oulainen

Eteläniemi Aarne Matias, Nivala

Kallio Nicolas Valentin, Kokkola

Kokkoniemi Joel Marko Christian, Reisjärvi

Kujala Topi Ville-Valtteri, Halsua

Manninen Tommi Juho Oskari, Kalajoki

Myllymäki Matias Eino Eemil, Kaustinen

Nevala Jere Pyry Matias, Lestijärvi

Nevala Juho Eero Johannes, Lestijärvi

Padinki Eero Matias, Haapavesi

Parkkila Teemu Taisto Olavi, Reisjärvi

Pokela Aleksi Kristian, Sievi

Päivärinta Janne Mikael, Nivala

Reunanen Tapio Erkki Oskari, Reisjärvi

Vääräkangas Niko Rikhard, Haapavesi

 

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja:

 Andersson Kaj Ulf Gustav, Kokkola

Hakunti Ari Pekka, Kokkola

Honkanen Niko Antero, Kruunupyy

Karhukorpi Rauno Kalervo, Halsua

Karjalahti Riku Olavi Johannes, Kaustinen

Kykyri Mikael Antti Johannes, Kokkola

Lahti Kari Antero, Veteli

Mikkola Jyrki Jaakko Mikael, Evijärvi

Niva Reima Tapani, Kokkola

Rauhala Antti Johannes, Pietarsaari

Rönnqvist Yvonne Helena, Kokkola

Sillanpää Jarmo, Halsua

 

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:

Alanen Iiro Veikko, Turku

 

Myynnin ammattitutkinto:

Do Elizabel, Kokkola

Kykyri Maarika, Kokkola

Nissi Jari, Kokkola

Pajukangas Niina Anneli, Kaustinen

 

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto, nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja:

 Murtomäki Aleksi Jaakko Matias

Evijärvi, Saukko Jarkko, Raahe

Wentjärvi Kenneth Stig Gustav, Kokkola

 

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto:

Gromov Raisa Katariina, Kokkola

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:

Armani Behroz, Kokkola

Koivisto Joni Sakari, Kokkola

Ulvi Aatu Aleksanteri, Kokkola

Yli-Hukka Jimi Anttoni, Kalajoki

Ylikoski Pekka Mikael, Kannus

Alanko Laura Margareeta, Halsua

Leppälä Virpi Annika, Toholampi

 Lukkarila Iida Emilia, Kalajoki

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:

Alainen Jenna Eleonoora, Kokkola

Anttonen Joona Mikael Benjamin, Kokkola

Karhulahti Joni Markus, Kokkola

Karvonen Kalle Pekka Matias, Kokkola

Nevala Akseli Jiro Johannes, Kokkola

Pikkumäki Jere Antero, Pietarsaari

Salo Emmi Rebekka, Kaustinen

Seppälä Jallu Oskari, Kokkola

Soumah Salif Benjamin, Kokkola

Tikka Matias Samuel, Kokkola

Aro Jani Matias, Kokkola

Vainio Tommi Johannes, Kokkola

Aspholm Anneli Johanna, Kokkola

Kangas Pasi Olavi, Kokkola

Kupila Marina, Evijärvi

Leppälä Krista Eliina, Kokkola

Rasmus Heidi Marita, Kokkola

Rautiainen Tero Tapio Mikael, Kokkola

Similä Petteri Matias, Kokkola

Suhr Riku, Kokkola

Tiala Teemu, Kokkola

Tuukkanen Tony Tapani, Kokkola

Pirttikoski Sonja Elisa Päivikki, Kokkola

Viik Vilma Anneli, Kokkola

Bjon Luukas Kristian, Kokkola

Hukari Ossi Matias, Kälviä

Karhukorpi Miikka Antero, Kokkola

Kaunisvesi Matias Tapani, Kokkola

Kurula Keijo, Kokkola

Lammela Henna Tamara, Kokkola

Laurila Markku Ensio, Tampere

Lemponen Mika Johannes, Kokkola

Lumikero Mari Susanna, Kaustinen

Lätti Kaija Maarit, Kaustinen

Niemi Elina Johanna, Kokkola

Penttilä Merja Katariina, Kokkola

Piispanen Hanna Maarit, Kokkola

Sillanpää Kyösti Pentti Johannes, Kokkola

Tarvainen Joel Anton, Kokkola

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja (AT):

Lar Ka Paw Doh, Kokkola

Liimatainen Riina, Kokkola

Saiss Marie Leea Matilda, Pietarsaari

 

Puualan perustutkinto, puuseppä:

Le Ngoc Kha Jenni, Pietarsaari

Lämsä Teemu Antero, Kokkola

Paluste Heidi, Pedersören kunta

Sillanpää Eeva Maija, Kokkola

Sundkvist Kristoffer Jonatan, Kokkola

Yli-Kauppila Jaakko Kalevi, Kokkola

Ämmänkoski Joonas Matti Oskari, Kaustinen

 

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Hongell Andreas Carl-Christian, Kruunupyy

Hotakainen Atte, Kokkola

Huhtala Elias Nikolai, Kokkola

Isoaho Ville Waltteri, Kokkola

Kilpiö Jesse, Kokkola

Kinnunen Joel, Kokkola

Kinnunen Miro Tapani, Kokkola

Orjala Emil William, Kokkola

Parpala Anton Oskar, Kokkola

Pohjonen Atte, Kokkola

Sundström Elias, Pedersören kunta

Sundström Hugo, Pedersören kunta

Tofferi Aleksi Eemeli, Halsua

 

Rakennusalan perustutkinto,  talonrakentaja:

Ahonen Jussi Emil, Veteli

Ala-Kuusisto Mika Matias, Kokkola

Kalliokoski Santeri Mikael, Kokkola

Kivelä Jere Hannu Antero, Perho

Koivisto Jarkko Sakari, Kokkola

Koivisto Jarno Tapio, Kokkola

Lukkarila Matti Santeri, Kannus

Majanen Emil Viktor Johannes, Pietarsaari

Ojala Riku Oskari Eliel, Kannus

Saarela Jesse Samuel, Kokkola

Sorjonen Petro Juhana, Kalajoki

Viitala Ville Waltteri, Kokkola

Koskela Eetu Valtteri Timonpoika, Halsua

Koskela Topias Mikael, Halsua

Huhtamäki Jaakko Matias, Kokkola

 

Sihteerin ammattitutkinto:

Ahokas Anu, Toholampi

Erkkilä Jannika Lisa Maria, Kokkola

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Grundström Isabella Roosa Maria, Kokkola

Keski-Rahkonen Ella Maria, Kokkola

Nousiainen Janina Johanna, Kokkola

Haavisto Janika Kristiina, Kannus

Ahokangas Susanna Marjatta, Kokkola

Haapalehto Niina Marika, Kannus

Kauppila Tarja-Tuulikki, Pietarsaari

Keto Nina, Pietarsaari

Laasanen Esa, Kokkola

Postila Francilene, Helsinki

Rintala Pia, Pietarsaari

Forsell Anni Beata, Kokkola

Erkkilä Neea Jenna Juulia, Kannus,

Fran Say Dal, Kokkola

Hautala Roosa Iiris Pauliina, Pietarsaari

Jauhiainen Kiia Tuulia, Kinnula

Jylhä Joona Artturi, Kokkola

Kattilakoski Tanja Mirjami, Kannus

Kivelä Milja Maaria, Kokkola

Lepistö Kia Carita, Kauhava

Mikkonen Roni Rickhard, Kokkola

Moisio Mandi Sylvia, Pihtipudas

Siipola Amanda Veera Sofia, Kalajoki

Sjöblom Ella Sofia, Kokkola

Göös Joel Johannes, Kokkola

Isoaho Petra Maria, Kokkola

Kola Jutta Josefiina, Veteli

Pulli Julius Benjamin Jalo, Kokkola

Rahja Heidi Katarina, Kalajoki

Rauma Eveliina Anni Amanda, Kaustinen

Rauma Roosa Susanna, Kaustinen

Riibe Silvia-Rebecca, Kokkola

Simola Maisa Pauliina, Halsua

Soisalo Janina Alice Maria, Kaustinen

Syri Sonja Camilla, Kokkola

Tuukkanen Julia Taikatuuli, Kokkola

Väisänen Jenni Eveliina, Evijärvi

Hämäläinen Saara Lotta, Kokkola

Järvinen Milla Eveliina, Pietarsaari

Niemonen Elina Kaarina, Kannus

Nortunen Wilma Emilia, Pietarsaari

Nykänen Janniina Sofia, Kokkola

Pesola Maiju Annukka, Kannus

Pitkänen Pinja Pauliina, Pietarsaari

Said Salma, Pietarsaari

Sundström Daniella Senja Sofia, Kokkola

Vapola Eetu Johannes, Kokkola

Vuorinen Iida Sofia, Pietarsaari

Andersson Erica Alexandra, Kokkola

Göös Jenniina Emilia, Kokkola

Heikkiniemi Netta Maria, Kokkola

Herlevi Veera Maria Josefiina, Kokkola

Kopsala Jasmin Anniina, Toholampi

Koski-Vähälä Joel Cristian, Kokkola

Leppänen Martta Leena, Haapajärvi

Myllymäki Aada Venla Eerika, Kokkola

 Pajukangas Annette Elisabet, Kaustinen

Polso Iida Emilia, Kokkola

Rantala Julia Sini Pauliina, Kalajoki

Syrjälä Alina Elisa, Kokkola

Tiitinen Alica Reetta Elisabet, Kokkola

Timmerbacka Ida Josefiina, Kaustinen

Typpö Vilma Lyydia, Kokkola

Witick Camilla Ulrika, Kannus

Rantala Ville Matias, Kalajoki

Tynkkinen Tanja, Kokkola

Zeider Piret, Kokkola

Aho Kaija Maarit, Lappajärvi

Grankulla Minna Tiina Annikki, Kokkola

Hovatov Taija, Kokkola

Koivukoski Leena Irene, Perho

Kulpakko Anna-Maarit, Kaustinen

Lampela Laura Josefiina, Kokkola

Latomaa Kari Tapio, Kokkola

Lohilahti Anu, Kokkola

Paavola Taru, Kaustinen

Piispanen Tanja Tuulia, Kokkola

Rusila Milla Eliisa, Kokkola

Taskinen Marja Katariina, Kannus

Vikamaa Sanna Benita, Kokkola

Cardozo Livera, Pietarsaari

Friis Riikka, Kokkola

K C Kabita, Pietarsaari

Kartavenko Iuliia, Kruunupyy

Sosyedska Svitlana, Pietarsaari

Aro Jenna Maria, Kokkola

Hietaharju Soile Elisa, Kokkola

Granö Janette Michaela, Kokkola

Hanhisuanto Emilia Amanda, Kokkola

Heikkilä Riikka Maria Josefiina, Kokkola

Jaakkola Susanne Christine, Pietarsaari

Kallio Viljami Pekka Sakari, Sievi

Korhonen Katri Eveliina, Kokkola

Korvela Helli Eeva Helena, Kokkola

Niemi Kirsi Maarit, Kokkola

Rahkonen Jessika Miia Anneli, Kokkola

Rautapuro Satu Maria, Kokkola

Rautio Tytti Tuulia, Toholampi

Remes Matti Jaakko, Kokkola

Salminen Sini Susanna Mirjam, Kokkola

Suonsyrjä Heidi Maria Kristiina, Kokkola

Timosaari Nea Katarina, Kokkola

Tyynelä Vilma Matleena, Kokkola

Alanko Jenni Anna-Maaria, Veteli

Hongell Mia Johanna, Kokkola

Ingers Susanna Maarit, Kokkola

Kirsilä-Lillqvist Annele Mari, Pietarsaari

Korva Sanna  Maria, Pietarsaari

Kronqvist Jenni, Kokkola

Kuivaniemi Fanny-Maria  Johanna, Kokkola

Lento Riitta Maria Elisabet, Kokkola

Mäkelä Johanna, Kälviä

Mäkinen Pia Marianne, Kokkola

Nygren Pia-Maria Elisabeth, Kokkola

Oja Iida Maria, Kokkola

Pavlova Ekaterina, Kokkola

Povar Olena, Uusikaarlepyy

Risikko Saana Aino Sofia, Kokkola

Suonsyrjä Jenni Johanna, Kokkola

Baississi Jade Alexandra, Kokkola

Ersta Jarna Tuulia, Kokkola

Lahnalampi Alessa Anja Margit, Kokkola

Peltola Ville Oskari, Toholampi

Aarrekangas Marjo Sinikka, Kokkola

Kellokoski Kaarlo Johannes, Kokkola

Koskinen Pirjo Liisa, Kokkola

Sorvari Joonas Uolevi, Kalajoki

Björklund Valentina, Pietarsaari

Korhonen Piia Sofia, Kokkola

Hagnäs Jenna Johanna, Kokkola

Peltonen Jenna Janika, Uusikaarlepyy

Povar Olena, Uusikaarlepyy

Fröjdholm Emmi Karoliina, Kokkola

Rissanen Tiina Annika, Vantaa

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja:

 Hovila Juho-Antero, Kalajoki

Juhaninmäki Hannes Urho Eefer, Kokkola

Kankaanpää Markus Juhani, Kalajoki

Rauhala Daniel Benjamin, Kokkola

Renlund Dani Anton Alexander, Kokkola

Rintala Roope Mikael, Kokkola

Salonen Otto Vili Hermanni, Kokkola

Siermala Miro Juho Kalervo, Kalajoki

Vakkuri Miska Eemeli, Kokkola

Vinkka Sami Timo Sebastian, Kokkola

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Hautamäki Henry Aleksanteri, Pietarsaari

Jylhä Alex Mikael, Perho

Paalimäki Jami Valtteri, Kalajoki

Savela Tuomas Santeri, Kalajoki

Tunkkari Riku Petteri, Kaustinen

Rinne Petteri Olavi, Kokkola

 

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Elonen Jaakko Jami Joonatan, Kokkola

Forsgård Juuso Santeri, Kokkola

Hagqvist Are-Einar, Kokkola

Hassel Max Ernst Antero, Kokkola

Palomaa Pontus Viktor Eliel, Kokkola

Panula Niko Aleksi Matias, Kokkola

Pöllänen Toni Juhani, Pedersören kunta

Tiitinen Aleksis Kalevi Akseli, Kokkola

Vähämöttönen Jarkko Juuso Ilmari, Kokkola

 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija:

 Vattulainen Milla Elisa, Kajaani

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:

Keiski Niko Eerik Mikael, Kokkola

Kupari Arsi Mikko Petteri, Halsua

Vähämäki Jimmy, Kruunupyy

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Jokela Sirkka-Liisa, Kannus

Kiviniemi Sami Jesse Johannes, Kokkola

Kleemola Veeti Ukko Viljami, Kokkola

 

Tuotantoeläinten hoidon ja hyvinvoinnin ammattitutkinto:

Ala-Kuusisto Rami Allan, Kannus

Bozovic` Njegos, Toholampi

Kangasvieri Jarno Petteri, Toholampi

Keskinen Riikka Irmeli, Kokkola

Köressaar Kaupo, Lestijärvi

Pietilä Pia Minna Regina, Kalajoki

Rautio Heli Annikki, Kannus

Saari Tuomo Kalevi, Kokkola

Tagel Madis, Kannus

Ylikangas Jarkko Päiviö, Kannus

 

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Kariniemi Tommi Tapio, Ylivieska

Karkkola Jenny Edith Maria, Kokkola

Karsikas Lassi Johannes, Kokkola

Laurila Joonas Henrik, Kalajoki

Mäkelä Juulia, Kokkola

Timmerbacka Tiia Erika, Kaustinen

 

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto:

 Santala Heidi Maarit, Kannus

Wentin Maria Helena, Kokkola

 

Valokuvaajan ammattitutkinto:

Rantala Kai Kare, Jyväskylä

Hakanen Ismo Veli-Martti, Kokkola

Huhtala Johanna Kristiina, Kokkola

Klemola Sari Marjatta, Kokkola

Kujanpää Anne Mari, Kauhajoki

Liimatainen Henna-Riikka, Ylivieska

Linna Olga, Kokkola

Perttula Jukka Pekka, Kokkola

 

Yrittäjän ammattitutkinto:

Lambacka Pia, Toholampi