Keski-Pohjanmaan ammattiopistosta 27.10.-21.12.2018 valmistuneita

20. joulukuuta 2018

Keski-Pohjanmaan ammattiopistosta 27.10.-21.12.2018 valmistuneet ja julkaisuluvan antaneet:

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Perttula Johanna Marketta, Kalajoki  

 

Hevostalouden ammattitutkinto:

Myllykangas Tiia-Mari Hannele, Toholampi  

 

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja:

Edsvik Katja Anniina, Pedersören kunta, 

Vesamäki Minna Kaisa Katariina, Laukaa  

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Jämsä Viola Anneli, Kokkola  

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Kangasvieri Päivi Eveliina, Kokkola

Laajala Eeva Katariina, Perho

Marjusaari Sari Marianne, Kokkola

My Know, Kokkola  

 

Johtamisen erikoisammattitutkinto:

Kallio Teija Margit, Reisjärvi

Lackström Kaija Anneka, Kruunupyy

Lauhaluoma Nina Taru Tuulikki, Kauhajoki

Nisula Ritva-Liisa, Reisjärvi

Pajakoski Sari Maarit, Toholampi

Rytinki Marjo-Riitta, Oulainen  

 

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, nuoriso- ja yhteisöohjaaja: 

Köhler Andrea, Kokkola

Röyttä Elina Aliisa, Kokkola  

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:

Abuanga Nassreldin, Kokkola

Koivisto Tuomas Aleksi, Kokkola

Koivu Juho Antti, Kokkola

Molnar Robert, Kokkola

Pocinoc Leon, Kokkola

Purola Marko Taisto, Kokkola

Rajakangas Rauli Visa Petteri, Halsua

Tanase Geo-Lucian, Kokkola

Törmänen Marko Petri Olavi, Kokkola  

 

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: 

Jumppanen Jenna Tette, Kokkola  

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto: 

Hietala Marjatta Inkeri, Perho

Nykänen Sari Susanne, Veteli

Rauma Aila Maria, Perho  

 

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto: 

Känsäkoski Eveliina Ellinoora, Kokkola, Rezaei Atefa, Kokkola  

 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi: 

Jääskelä Anni Katariina, Kokkola

Nikula Riku Henrik, Kalajoki

Niva Milja Kristiina, Kokkola

Syri Rosita Viktoria, Kokkola    

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: 

Nissilä Jenni Katariina, Raahe  

 

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: 

Lahnalampi Alpi Benjamin, Toholampi

Maatalousalan perustutkinto, turkistarhaaja:

Saarela Matti Antero, Kalajoki 

Media-alan perustutkinto:

Takalo-Mattila Fanny, Veteli



Myynnin ammattitutkinto: 

Arkkukangas Marianna Katriina, Veteli

Pulkkinen Jonna Maarit, Kaustinen  

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja:

Basalak Rahma, Kokkola

Ihme Kaisa Helena, Kokkola

Kero Sunattha, Kokkola

Liimatainen Sanna Maarit, Kokkola 

Söderbacka Meri Marianne, Kruunupyy

 

Puualan perustutkinto, puuseppä:

Rahkonen Niina Kristiina, Sastamala  

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Jylhä Kasper Jeremias, Perho, 

Kaitajärvi Jarkko Ilmari, Kruunupyy

Koski Timi Mika-Matias, Kokkola

Mehtälä Jani Kalevi, Kalajoki

Nurmela Peetu Eemeli, Kokkola

Pesola Touko Juhana, Kannus

Rutanen Nico Jalmari, Kokkola

Takala Joni Viljami, Veteli

Taskila Miiko Jeremias, Kokkola

Vääräkangas Timo Aslak, Haapavesi  

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: 

Wentin Anders Jakob, Kokkola 

 

Sihteerin ammattitutkinto: 

Kivineva Britt-Mari Charlotta, Kruunupyy  

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Bäckman Tiia Kristiina, Kokkola, Meme-Bäck Penina, Kokkola

Päivärinta Outi, Kokkola  

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja:

Aro Janne Pellervo, Kokkola

Karhula Konsta Ville Waltteri, Kokkola

 

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Kivelä Tuomas Onni Ilmari, Kannus  

 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija:

Willman Jessica Anna Marja, Kokkola 

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:

Järvinen Vili-Petteri Juhani, Oulu

Kettula Joonas Petteri, Pietarsaari  

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Datanomi:

Huovinen Markus Mikael Erkki, Oulu

Ketola Miro Patrik, Kokkola

Viitasalo Laura Lilja Susanna, Kokkola  

 

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto:

Järvi Jori Tapani, Kokkola  

 

Valokuvaajan ammattitutkinto:

Kangas-Viljamäki Satu Marketta, Reisjärvi

Kontiainen Juha, Seinäjoki

Korpi Suvi Susanna, Vaasa

Pekonen Jarkko, Saarijärvi